סקר קצר לכל משתתפי הפורום

isola bella

New member
תודה רבה לכם - ענת, דנידין, deserto

דנידין - אני לא מוותרת בקלות על החיים הנוחים יחסית שיש לי לבד :)
טוב לי לחיות לבד. אם/כש.?. אכיר מישהו לא ארצה לאחד מגורים
(אחותי רווקה בת 50 גרה עם מישהו גרוש+3 והיא הייתה חייבת לדאוג לעצמה להסכם ממון כי היא מביאה 75%/80% מערך הדירה בה הם גרים.. .כשהיא וחבר שלה הכירו לפני כ 12 שנה היא כבר גרה בדירה משלה. כעת בעוד חודשיים הם עוברים דירה למקום הרבה יותר משופר בעיר שלנו פ"ת והיא מביאה 75% לפחות מערך הדירה החדשה אז כעת היא תהיה חייבת שוב לערוך הסכם ממון חדש..,אני לא רוצה את זה, מעדיפה להישאר חופשיה מאספקט זה:).
לגבי משק בית יחידני - זה ממש הזוי ברמות מה שקורה כאן ומכעיס.
לא רק סינגלים (כמוני למשל) מנהלים משק בית אחד אלא גם מלא זוגות שנפרדים
(כל זוג רביעי/שלישי? נפרד היום) וגם היא/הוא שעוזבים זוגיות שהתפרקה בין אם ילד/ים בין אם ללא ילדים זקוק/ה לדירה.
אם לא היה כאן כזה ג'ונגל של שכירות והייתה שכירות מוגנת כמו במדינות שונות באירופה ואפילו במקומות מסויימים בארה"ב והיה אפשר לשכור דירה לטווח ארוך בלי שכל שנה בעל/ת הדירה יעשו מה שמתחשק להם הן במחינת העלאת מחירי שכירות הן מבחינת לקחת את הדירה לעצמו מסיבות שונות (כמו אחות של חברה שלי שרצתה לחזור לדירה שהיא משכירה כי לא בא לה לשלם שכירות בזמן שהיא ובעלה מחכים לבניית דירה דחשה לגמרי במודיעין אז הם אמרו יפה 'קישטא' למשפחה ששכרה את הדירה שלהם במשך כעשור) אז מן הסתם אנשים היו פחות לחוצים מכך שאין להם דירה משלהם.

לגבי 3700 שח זקנה מכובדת, אני שואפת לקצת יותר מאשר להיות מסוגלת לשלם עבור אוכל וחשבונות מים-חשמל-טלפון-ארנונה-וכיוצה בזה, בלי להיות נאלצת לבחור בין לבין .. .
אני מסתכלת על קובץ אקסל ההוצאות שלי שיש לי כיום ואני באמת לא חיה ב'רומו של עולם' והוא עומד כעת על כ 5,000 שח +- בלי לקחת בחשבון דברים בלתי צפויים כמו תיקון כלשהו לבית, תיקון כלשהו לאוטו (נניח אם פתאום דפקו לי אותו?). אני משתתפת קבועה -עונה רביעית - בטיולים של מכון אבשלום.
לחו"ל - אירופה בלבד - חזרתי רק החל מ 2012 ממש בקטנה (בודפשט מס' ימים, רומא מס' ימים, ברלין מס 'ימים כל אלו טיולים פרטיים של 5 ימים) אחרי שכעשור בין גילאי 30 ל 40 לא טיילתי כלל בחו"ל.
אז כן, אני מקווה לזכות לחיות זקנה מכובדת עם סכום שיהיה זהה בערך שלו למה שהוא כיום + להיות מסוגלת בריאותית לעבוד באיזו משרה חלקית בתחום שלי + להיות עם קצת חסכונות לזקנה שישמשו אותי להוצאות בלתי צפויות (דוגמה אמי בת ה 80 שיש לה בעיות עיניים הייתה צריכה לפני שנתיים 25,000 שח עיניים אם לא היה לה את הכסף והיא היתה נאלצת לחכות ולקבוע תור לטיפול ברפואה ציבורית - קבעו לה תור לעוד שנה וחודשיים! - סביר להניח שהייתה מבדת את אותה העין..).

מעבר לכך, שוב ,תודה לכולכם כאן על הפרגון החם.

איזולה בלה

לא התכוונתי ש 3700 ש"ח לחודש זו פנסיה מכובדת לאדם אחד

אמרתי שזוג שחי עם 3700 שמביא כל אחד, בהנחה שיש להם דירה משולמת, זה מספיק לחיים מכובדים.
&nbsp
לגבי ההוצאות שלך לחודש (5000), הן דומות להוצאות שלי, רק שלי יש גם תשלום על דירה, אז זה קופץ ל 8000. בואי נגיד שיש הוצאות לא צפויות כל חודש של 1000 ש"ח (ביגוד, מתנות, תיקונים, קניות מיוחדות ועוד), אז הגענו ל 9 נטו הוצאות. אם אני רוצה לחסוך עוד 2000 ש"ח לחודש, זה אומר שצריך 11 נטו, שזה כמעט 15 ברוטו. כלומר כדי לקיים משק בית יחידני שגם מצליח לחסוך (כשאין דירה), צריך להגיע למשכורות של 15 ברוטו וצפונה... בעוד כשחיים ביחד כזוג, מספיק שכל אחד יביא 6-7 ברוטו לרמת חיים דומה.

בשורות מעולות
נשמע שיפור עצום מכל הבחינות

וכל הכבוד על הקבלה לעבודה!
מעבר למשרה נשמע כמו תעודת הערכה למקצועיות שלך!
שימשיך כך!

luliy

New member
קולולוווווו

איזה כיף לשמע
כל כך שמחה בשבילך
הלוואי ויסתדרו לך עוד דברים.

isola bella

New member
תודה לולי

אני מחזירה לך באיחול חם - הלוואי שגם לך יסתדרו דברים בחיים בכל המישורים

איזולה בלה

ThatWhichIsNot

New member
מזל טוב על העבודה החדשה

ממש משמח לקרוא!

וגם מילה קטנה על הפנסיה:
הסכום של-2,150 ש"ח הוא סכום הפנסיה שתקבלי אם תפסיקי לחסוך לפנסיה כבר מחר.
בהנחה שזה לא יקרה, כי תמשיכי לעבוד עוד כ-20 שנה, הסכום הזה יגדל, ולא רק שהוא יכפיל את עצמו, אלא ככל הנראה אף יותר מזה (בזכות האפקט הריבית דריבית). אם תמשיכי לעבוד ולהפריש לפנסיה עד גיל פרישה, יהיו לך לפחות 6,000 ש"ח (כולל ביטוח לאומי).

מקווה שהרגעתי אותך קצת

הי,חשבת אולי על השלמת הכנסה

מהבית?
אני מכירה אשה שעובדת כמנהלת חשבונות עצמאית וממש צריכה להדוף את הלקוחות.
אני קוראת שיש לך ניסיון בתחום הנהלת חשבונות אז אולי זה משהו ששוה לך לשקול

KallaGLP

New member
תשובות:

שאלות חימום:
1. איפה אתם בנושא דת (חרדי/דתי/מסורתי/חילוני מאמין/ אגנוסטיקאי/אתאיסט גמור) ?
חילונית גמורה, בין אתאיסטית לאגנוסטית, יותר קרובה לאתאיסטית.

2. איפה אתם בנושא פוליטיקה (ימין/מרכז/שמאל/לא מתעניין)?
מבחינה עקרונית (לאו דווקא מפלגתית) כנראה איזשהו מרכז, בעיקר בעלת גישה מעשית ובעד פתרונות פרקטיים.

הורות:
3. מה הדבר הראשון שקופץ לכם לראש כשאתם שומעים את צמד המילים "לגדל ילד"?
אין לי מחשבות עקרוניות, מיוחדות וכלליות בעניין שאינן קשורות באופן פרטני לילדים הספציפיים שלי.

4. מה צריך לקרות כדי שתביאו ילד בעתיד?
אני עם הילודה סיימתי.

5. מתי התעצבה עמדתכם הנוכחית לגבי הורות?
אין לי עמדה. מבחינתי יש רק רוצה או לא רוצה. כשלא הרגשתי שאני רוצה ילדים לא השקעתי מחשבה בנושא. כשהרגשתי שאני רוצה, פעלתי בעניין.

6. האם אתם בזוגיות כרגע? במידה וכן, האם עמדתכם לגבי הורות עמדה כתנאי כניסה לזוגיות הנוכחית? במידה ואינכם בזוגיות, עד כמה אתם חושבים שהתפיסה שלכם לגבי הורות מקשה עליכם?
כן. הכניסה לזוגיות התרחשה מזמן, אך לא זכור לי שהיו תנאים. היו הרבה אהבה ורצון להיות יחד, לא העמדנו זה לזה תנאים.

אושר:
7. איך הייתם מדרגים את רמת האושר הנוכחית שלכם (בסולם 1-10)?
קשה מאוד לשים מספרים על דבר כזה. איך מגדירים אושר בכלל? לדעתי ההגדרה כן חייבת לכלול סיפוק, אך זה כמובן רק חלק מהעניין. אני מניחה שברמת ה-9 (כי תמיד יש דברים שפוגעים באושר, כמו דאגות, מחלות וכד').

8. אם הייתם יכולים לקבל עכשיו דבר אחד (כל דבר), מה הוא היה?
בריאות לכל בני המשפחה.

9. מהם לדעתכם מקורות האושר העיקריים בחיים?
אי אפשר ממש להפריד את האושר למרכיבים, גם קשה לדעת מה הייתי מרגישה אילו חיי היו זורמים במסלול אחר יחסית למה שאני מרגישה היום, אך בעיקר בריאות, משפחה, לעשות את הדברים שמעניינים אותי וגורמים לי סיפוק, בין אם בעבודה או כתחביב.

10. האם אתם אופטימיים לגבי העתיד הרחוק?
אני מניחה שבסך הכל כן.

טוב, גם אני

שאלות חימום:
1. איפה אתם בנושא דת (חרדי/דתי/מסורתי/חילוני מאמין/ אגנוסטיקאי/אתאיסט גמור) ?
חילונית "כי עוד אאמין באדם,גם ברוחו, רוח עז". וגם מאמינה.
2. איפה אתם בנושא פוליטיקה (ימין/מרכז/שמאל/לא מתעניין)?
שמאל
הורות:
3. מה הדבר הראשון שקופץ לכם לראש כשאתם שומעים את צמד המילים "לגדל ילד"? אושר גדול וקריעת תחת
4. מה צריך לקרות כדי שתביאו ילד בעתיד?
נורא לומר, אבל כנראה שרק אם חלילה יקרה משהו לאחד מילדי.
&nbsp
5. מתי התעצבה עמדתכם הנוכחית לגבי הורות?
זהו, שהיא עוד בהתעצבות... בגלל זה קוראת פה ובפורומים שונים של הורות. אני אמא, וגם מאוד אוהבת את האמהות, אז זה בלתי הפיך. אבל מבחינת עמדות ותפישות זה משתנה כל הזמן.
6. האם אתם בזוגיות כרגע? במידה וכן, האם עמדתכם לגבי הורות עמדה כתנאי כניסה לזוגיות הנוכחית? במידה ואינכם בזוגיות, עד כמה אתם חושבים שהתפיסה שלכם לגבי הורות מקשה עליכם?
בזוגיות. כשהכרנו הוא היה בשל ממני להורות, אבל אני לא התנגדתי. זה לא היה תנאי, אבל היה על השולחן שהוא רוצה ילדים.
אושר:
7. איך הייתם מדרגים את רמת האושר הנוכחית שלכם (בסולם 1-10)?
9
8. אם הייתם יכולים לקבל עכשיו דבר אחד (כל דבר), מה הוא היה?
בריאות לכל יקירי. עבודה מעניינת, מספקת ומפרנסת.
9. מהם לדעתכם מקורות האושר העיקריים בחיים?
תפישה של האדם (היכולת להוקיר את מה שיש ולראות את חצי הכוס המלאה). אנשים קרובים. סיפוק ומימוש עצמי.
10. האם אתם אופטימיים לגבי העתיד הרחוק?
אישית פחות או יותר.
לגבי המדינה והחברה שלנו ממש לא

למעלה