VILA JOYA במקום 22 בין ה 50 הטובות בעולם

נחשונת

New member
VILA JOYA במקום 22 בין ה 50 הטובות בעולם

לפני לחודש שהינו שבוע באזור אלגרב בדרום פורטוגל, שניתן לכנותו הריביירה הפורטוגזית. בלי ידיעה מוקדמת גילינו שיש באזור מסעדה בעלת 2 כוכבי מישלן ושמה כאמור VILA JOYA. החלטנו שלפנק לפנק זה אנחנו והזמנו ללא קושי גדול שולחן זוגי לערב לארוחת טעימות (אין משהו אחר) שעלותה לאדם 175 ארו ללא יין. המסעדה עצמה ממוקמת איך לא קרוב לחוף הים האטלנטי ומתפקדת גם כמלון בוטיק יוקרתי. המסעדה עצמה מעוצבת קלאסי/מודרני ועם זאת יש נטיה קטנה לארט דקו.
כמובן זכינו לקבלת פנים כמעט מלכותית עד כדי מבוכה מסויימת והושבנו לאחר כבוד בשולחן מרווח מאד עם נוף לים החשוך.

לפני המנות שבתפריט (המצ"ב) הוגש 3 או 4 משעשי חיך מופלאים: כדורים מצופי שוקולד ממולאים פוא גרא, גביעי גלידה עם גבינת עיזים, קונסומה מרוכז מאד בסיפלונים ואולי עוד מנה שנשכחה. ללכל זה מבחר לחמים ולחמניות שזה עתה נאפו.

אחרי כל זה החלו להגיע המנות של תפריט הטעימות שכאמור ניתן לראותן בתפריט הסרוק. אנו ב 5 שנות זוגיות אכלנו בהרבה מסעדות "ממושלנות" ,כולל האטליה של רובושון בווגאס, ניו יורק ופריז ועוד רבים ומצויינים, אבל ארוחה כמו כאן איני זוכרת וגם בן זוגי בדעתי.

על השרות קשה למצוא סופרלטיבים מתאימים.

המנות הלכו והתעלו על עצמן ממנה למנה ובסה"כ היה היה עונג צרוף אחד גדול שזכרונו טרם פג גם היום.

הארוחה לוותה ביין מקומי לבן שלהפעתנו בהחלט לא בייש את האירוע ומים מינרלים מוגזים.

החשבון הכולל מעמ ושרות הגיע בעוונותי ל 407 ארו שזה באמת הרבה מאד וקצת מציק למצפון ולכיס, אבל חיים רק פעם אחת ונחסוך בעולם הבא.

עם שובנו ארצה פורמה רשימת ה 50 מסעדות הטובות בעולם ולא התפלאנו למצוא את JOYA במקום ה 22.

מומלץ בחום כמסעדה של פעם בחיים גם למי שאינם אוליגרכים או טייקונים או סתם מנהלי מוסדות פיננסים או חברות ממשלתיות.

איזה כיף לקרוא

נשמח לתמונות של המנות, אם יש.
גם לי יש זיכרון חד פעמי מארוחה יוצאת דופן שחוויתי בחיי. זה אומנם יקר אבל לא משתווה גם אם נסכום ביחד עשר מסעדות בינוניות, ככה שבמובן הזה זה שווה את הכסף :)

קליספרה

New member
יו איפה התמונות, גרועה אחת

זה היה בפוקס או קראתם ותוכנן מראש?
מקריאה זה נקרא כאילו נפלתם על סוג של חלום.

נחשונת

New member
כמובן שהיה מתוכנן מועם זאת ספונטני

בד"כ אנחנו בודקים באתר של מישלן את המסעדות המומלצות בסביבה. למרבה הפליאה יש באזור שתי מסעדות בעלות 2 כוכבים. לאחר ביקור בכמה מסעדות בעלות מיקומים נפלאי ואוכל ככה ככה, החלטנו די ספונטנית ביום האחרון לפקוד את וילה ג'ויה והתוצאה עלתה פי כמה על רף הציפיות.
בן זוגי מצלם בוידאו ויש מנות מצולמות שטרם עברו עיבוד למחשב. בהזדמנות אחרת אעלה כמה מהן לאתר.

נחשונת

New member
זה לא פתאום, אלא רק לישראלים

תיירים מבריטניה, צרפת, ספרד כמובן וכעת גם רוסים, פוקדים את אזור אלגרב מזה שנים רבות. האוכל לרוב לא מתעלה ,אבל המסעדות המומלצות בד"כ יושבות על צוקים מעל הים במפרצים יפיפיים והישיבה מול הנוף הזה מפצה על אוכל בינוני למדי.

ועם זאת באזור הלא גדול הזה יש שתי מסעדות מכוכבות ועוד כמה וכמה מומלצות (עפי אתר מישלן). ביתר חלקי המדינה יש עוד כמה וכמה הפתעות נעימות.

אגב, יש להם יין לבן טוב ונעים מאד לשתיה, טיפה מבעבע, שנקרא VINO VERDE . לא יקר ובהחלט מומלץ למנות של פירות ים ודגים.

יחסית ליופיה היא כמעט לא מתויירת

כשאנחנו היינו היה בעיקר ריק בכל מקום.
אנחנו אלו שתמיד שואלים
אמרו שעונת התיירות היא חודשיים בלבד בהם אין אפשרות למצוא מטר רבוע פנוי בחופים (רוסים גרמנים בריטיים ועוד ועוד תיירים לבנבנים)
אכן ישראלים קצת פיספסו.

אנחנו במרחק 4 שעות נסיעה אבל אני מסרבת באופן עקרוני להוציא כאלו סכומים על אוכל.
אני יודעת שההפסד כולו שלי. ברור לי.
אגב היין לא עבר את הביקורת שלי (ניסיתי פעם אחת. הזכיר לי פנטזיה). קנינו הביתה אבל עדיין לא התחשק לנסות שוב.
היינות האדומים שלהם לעומת זאת ממש היו שיחוק. מעולים אחד אחד ואף פעם לא נפלנו.

נחשונת

New member
אלגרב , פורטוגל

העונה היא כמעט 4חודשים יוני עד ספטמבר. חופים מופלאים לחובבי טבע.
לגבי הוינו ורדה המקומי נכון שזה לא יין גדול ועם זאת מאד נעים לשתיה והוא חצי יבש רחוק מאד מהפנטסיה המיתולוגית.
מסכימה לחלוטין לגבי היינות האדומים. ולא לשכוח את הפורט והשרי.

נחשונת

New member
האמת שבמקרה זה האוכל לא היה מטרה

המטרה המקורית הייתה ניצול יחידת הנופש של קלאב הוטל שעד כה לא ניתן היה להפטר ממנה.
קיבלנו וילה מקסימה על חוף הים ברזורט רחב ידיים. האוכלוסיה מאד אדיבה ומלאת כוונות טובות רק שאנגלית בעיתית שם.
האוכל בעיקרו מבוסס על הרבה דגים ופירות ים, אבל גם צ'ורסקאיה מאד פופולרית כמובן. יש גם השפעה ספרדית מובהקת עם פאייה, גספצ'יו, המון חאמון ואיך לא סנגריה מכמה סוגים.
אפשר לבלות שבוע רגוע עם טיולי כוכב נינוחים כולל לספרד הסמוכה.

למעלה