המזללה - ביקורת

אור2221

New member
המזללה - ביקורת

הרבה זמן תכננתי לבקר, מעולם לא הייתי במסעדה של מאיר אדוני.
המנות שם קצת מורכבות עבור תמהיל האנשים שאני בדר"כ גוררת למסעדות, אבל הפעם היינו בהרכב מתאים (כלומר חסר) והלכנו על זה.

נתחיל בכך שהיה טוב מאוד. הופתענו לקבל תפריט עסקית היום, לא העליתי בדעתי שיש להם עסקיות בשישי בצהריים, בטח לא בחג, כך שזו הייתה הפתעה נחמדה.

מאזטים - הזמנו את שלושת המאזטים שרשומים בתפריט בנוסף לעוד מזאט שהוצע של עלי גפן על מצע של יוגורט ועוד משהו. ברח מזכרוני. עלי הגפן היו פשוט מצויינים וזה היה המאזט המנצח.

יתר המאזטים היו:
כרובית יפו- כרובית מטוגנת, בצל ירוק, רוטב יוגורט וטחינה, רוקט, נענ, ג'ינג'ר, בצל סגול, צ'ילי תערובת פיצוחים, כמון, סומק.
מקסיקו- קרם שעועית שחורה, בצל סגור, כוסברה, שום, צ'יפוטלה, כמון, פלפל קלוי, גרגירי חומוס, מוצרלה, רוקט, טורטיות
שורשים- גזר, בצל סגול, צנונית,קולורבי,שומר, רוקט, ויניגרט ליים, בוטנים מסוכרים.

דירוג המאזטים של אחי היה כדלקמן: 1. עלי גפן. 2. כרובית. 3. מקסיקו. 4. שורש ואני מסכימה איתו. חשוב לציין שלקרוא למנות האלו מאזטים זה קצת מטעה, הגודל הוא כשל מנות ראשונות מכובדות ביותר.

בנוסף הגיע לחם + חמאה רכה ורוטב איולי פלפלים שהיה טוב מאוד. הלחם הגיע ללא עלות נוספת, רק חבל שהיו רק שלוש פרוסות לא גדולות, אבל כאמור - כלול במחיר העסקית אז ממש אי אפשר לקטר. מצד שני, עם מנות כאלה משופעות ברוטב שפשוט דורשות ניגוב - עוד לחם היה יכול להיות נחמד.

עיקריות:
דווקא הקרואסון היה חסר, וחבל, כי כולנו היינו מסוקרנים.
אמא שלי בחרה בטרטר הפלשתינאי שגודלו הספיק לה בהחלט וכינתה אותו מצויין, וציינה לחיוב את שילוב הטעמים והמרקמים. (75 ש"ח).

אבא שלי הלך על הקבב טלה במקום הקוראסון (תבשיל קבב טלה, תבשיל של עגבניות, חצילים, מנגולד, לימון, שומן צלעות בגריל פחמים, בצל, שום, טחינה הר ברכה, ויניגרט קארי) ונהנה מהמנה, למרות שבעיני היא הייתה סטנדרטית יחסית לשאר המנות המוצעות. (99 ש"ח).

אחי בחר בניחוחות טיחואנה (שפונדרה טלה, קרם פריחולס וצ'יפוטלה, עגבניות שרי, תפוח אדמה, כרוב מעושן, ליאה, בצל קריספי, בוטנים,כוסברה, נענע, ויניגרט הבנרו וליים, יוגורט וטורטיות) מנה שהוא מאוד נהנה ממנה, אבל העיר שלטעמו אין בה מספיק בשר. כשביקשנו עוד טורטיה - קיבלנו. יפה מצידם. (99 ש"ח)

אני בחרתי בסקלופיני עגל (137 ש"ח) סקלופיני עגל, איטריות יפניות, אצות היג'יקי, פטריות יער מעושנות, בצל ירוק, באק-צ'וי, קשיו, רוטב צדפות דבש, קרם פרש. המנה הייתה לדעת כולם המנה המצטיינת של הסעודה (ואכן, המנה בתמחור הגבוה יותר).
הסקלופיני היה פשוט מטמטם. דק, עשוי בדיוק כהלכה וכמות ראויה.
הרוטב היה אלוהי - הוא נראה מיימי ואכן היה דליל אבל היה כל כך טוב שלא היה לי אכפת. האיטריות והאצות עבדו מצויין ביחד ונאכלו יחד, ופטריות היער המעושנות ספגו את הרוטב נהדר והיו פשוט טובות. כמות מכובדת של איטריות והמנה השביעה ביותר.

לקינוחים:
ברולה שוקולד: תות שדה, קציפת שוקו פטל, שטרויזל וניל, ספוג שוקולד, שוקולד פלקסי, מיקרו בזיליקום.
פנקוטה מזללה: פנקוטת הל וסילאן, קרמבל תבלינים וגרנולה, גלידת פיסטוק, זביון, מעמולים

התמונות של ידברו בעד עצמן, אני אהבתי יותר את הפנקוטה, כי אני פחות אוהבת קינוחים מבוססים שוקולד, אבל שני הקינוחים היו מצויינים, מעניינים בפה, משחקי מרקמים מצטיינים ועצומים בגודלם. באמת שיכולנו להסתפק באחד.

הקינוח לא היה כלול בעסקית (40 ש"ח לקינוח) והוספנו בקבוק קאווה ב-140 ש"ח.

בקיצור ובתמחור העסקית, נשמח לחזור.

במזללה יש עיסקיות כל השבוע

כולל שבת.
קצת מוזר לגבי הלחם - אני תמיד מקבל שם 4 פרוסות לסועד אחד. בכל מקרה אין להם שום בעיה למלא מחדש, ובד"כ הם מציעים לבד.
הסקלופיני נראה מעולה, בהחלט ייבדק בפעם הבאה. אדוני תמיד מצטיין ברטבים. גם הברולה נראה לגמרי בקטע לחובבי שוקולד.
תודה על הדיווח - עושה חשק.
רציתי גם אני ללכת היום ולא יצא - בתקווה לתיקון בשבוע הבא :)

אור2221

New member
בעניין הלחם

יתכן שהיו שם 4 פרוסות (אני לא חושבת אבל לא אשלול), אבל בהחלט לא יותר. מוזר, כשמדובר בארבע עסקיות. גם יתכן שאם היינו מבקשים היינו מקבלים - כמו במקרה הטורטיה (גם אז, הגיעה אחת), אבל כמות הלחם בהחלט הפתיעה.
&nbsp
מה שהיה טיפטיפה חלש, אגב, ושכחתי להתייחס אליו - היה השירות, בעיקר לקראת סוף הארוחה - לקח המון זמן לנקות את השולחן, המון זמן להביא תפריט קינוחים, זמן לקחת חשבון. בהתחלה הדברים תקתקו יותר.
כל המנות הגיעו ביחד - מה שראוי לציון כי זה הפך להיות בלתי שכיח במקומותינו.

גסטרו

New member
מסכימה עם ההגדרה שמנת הקבב סטנדרטית

ולגבי הלחם אכלתי שם פעמים תוך שבוע, ישבנו על הבר- בקשנו תוספת לחם ואפילו בקשנו תוספת רק מהלחם הבהיר וקבלנו -לקח קצת זמן עד ש"הכינו " את המנה.

אני לקחתי את מנת חזה עוף ברוטב קארי אדום - בעלי לקח אותה בפעם הראשונה- בפעם השניה היה יותר רוטב וזה גרע ממנה -האורז היה דיסתי מדי , הפעם השניה היתה בגלל מנת פאד תאי צמחונית שנאכלה ליד בפעם הראשונה ונראתה נפלא, התברר שהיתה מהספיישלים וכך נאלצה הצמחונית אותה הבאתי במיוחד להסתפק בפסטה עם עגבניות..

אור2221

New member
אני לא משתגעת על קארי אז לא ממש התחשק לי

מנת הפאד תאי (לא זכור לי האם הייתה צמחונית) הייתה זמינה מהספיישלים. איך הייתה מנת הפסטה? אני רוצה להביא איתי למסעדה מישהי שלא מערבבת בשר וחלב, וזו נשמעת כמו אופציה סבירה עבורה. מצדיק 75 ש"ח?

גסטרו

New member
לא כל כך...פסטה עם עגבניות וזיתים ...מנת העוף עונה על הדרישה

נשמע כמו יופי של ארוחה

תודה על הדיווח!
&nbsp
הרבה זמן לא הייתי במזללה ונראה שאני צריכה לחזור

החתולית

New member
על הדיווח

מנת סקלופיני העגל היא את האהובות עלי במזללה, וכך גם הטרטר הפלסטיני.
&nbsp
זו אחת ממסעדות הדיפולט שלי לצהריים עם חברות וחברים, בגלל שיש להם עסקית גם בשישי ועד שעה מאוחרת יחסית.

bruno01

New member
הזכרת לי שהמון זמן לא הייתי במזללה

וכמה טעים שם

נראה לי שאפשר לייחס לבעייה שהיתה בשירות גם את עניין הלחם. אני די בטוח שמלצר עירני יותר היה ממלא לכם אותו שוב, לא זוכר שהיתה שם בעיה עם מילוי חוזר שלו.

תודה על הדיווח!

lady D 123

New member
עד לא מזמן היתי באה הרבה לעסקיות של המזללה

ואז הם שינו את כל הראשונות בעסקית אהבתי והתחברתי והפסקתי מלהגיע
כן משמע קצת דרמטי אבל זה באמת ככה.
היה לי את הסלט קיסר הכי טעים שאכלתי EVER במה ממנו -2-3 כי הוא ככ"ע טעים
את הטרטר הפלשתיני באמת טעים אם כי קצת יקר
קציצות הקבב עם החומוס די סתמיות ולא מרגשות
הלחם מצוין ותמיד בריפיל ללא חיוב
אחלה קוקטלים ובמחירים טובים
בד"כ אני מזמינה את הדג על קרם חצילים ויוגורט או מדליוני פילה עגל שמצוינים