"השכינה משכה אותו לתוך המים"

nightjar

New member
יש שתי בעיות עם התשובה

הראשונה: זה ברור שהסיפור על משה מצוץ מהאצבע
השנייה עקרונית יותר, כי התשובה בעצם אינה תשובה, אלא נסיון להדוף את השאלה.
הרי התשובה הזו ("לאלוהים יש את הסיבות שלו") יכולה להתאים לכל שאלות ה"למה" שאפשר להעלות על הדעת...

aryeh201444

New member
זה ברור?

1. אתה יכול להוכיח שהסיפור מצוץ מהאצבע?
2. תגדיר אלוהים...

nightjar

New member
1. חובת ההוכחה עליך (או על המספר)

מילא אם היה היגיון בסיפור, הייתי פוטר אותו ב"נו טוב". אבל הרעיון שאאמין לאגדה שעברה מפה לאוזן במשך אלפי שנים מגוחך.
2. למה ההגדרה רלוונטית? כל תשובה גנרית שנועדה למנוע חקירה- פסולה.

תוספת ל 1: אני גם לא מאמין שהסיפור עבר מפה לאוזן במשך אלפי שנים, אלא הומצא ככזה מאוחר יותר...

aryeh201444

New member
גם עליך...

1. אילו היית אומר "אינני יודע אם הסיפור נכון" "אין לי ראייה שהסיפור נכון" ניחא. אבל מכיוון שאתה אומר ש"זה ברור שהסיפור של משה מצוץ מהאצבע" זו טענה פוזיטיבית וזה מחייב אותך להביא ראייה. אם אין לך ראייה לכך אינך יכול להיות נחרץ ולומר שזה ברור שהסיפור מצוץ.

2. אנחנו רוצים לדון עם אלוהים הוא טוב או לא ולמה הוא מאפשר לרוע בעולם וזה לא רלוונטי מה ההגדרה של אלוהים???
לפני שנים אם משהו הוא טוב או רע צריך קודם כל להגדיר על מי מדברים, אחרת הדיון חסר כל טעם.

BravoMan

Active member
מעניין שאתה ממשיך להגיב לכולם, חוץ מלמה שכתבתי על

רצון חופשי בהודעה עם הכותרת "אופס, נראה לי שטעיתי".
&nbsp
האם אינך יכול לענות על השאלה "איך מסתדרת לך האמונה שאלוהים שלך נתן רצון חופשי לבני אדם, עם זה שהוא הורג אותם מראש לפני שהשתמשו ברצון החופשי הזה והחליטו להיות רשעים?"
&nbsp
נ.ב.
כשאני מקבל מייל שכתוב בו שנסיך ניגרי חייב את עזרתי לחלץ כמה מליוני דולרים והוא יגמול לי באחוזים נכבדים, אני לא צריך להתאמץ להוכיח שמדובר במרמה.
זה ברור מהמייל.
&nbsp
אותו כנ"ל נכון למשה ומרבית סיפורי התנ"ך: הם מכילים כ"כ הרבה אלמנטים שאדם מן השורה לא יכול לקבל כחלק מחיים תקינים (כמו שהוא לא יכול לקבל שפתאום פונה אליו נסיך ניגרי), שצריך להיות ברור לכל בלי להתאמץ שמדובר ביצירה ספרותית, כמו "הארי פוטר".
&nbsp
כמובן, דת מצריכה סוג של עיוות במוח ששם אמונה לפני הגיון, ולכן דתיים מוצאים שיטות להסביר איך הסיפורים נכונים.
כמובן, הם לא יכולים להוכיח שהם נכונים, כי אין ומעולם לא היה שמץ של ראיות לכך, אז כל שנותר להם לעשות זה להפיל את נטל ההוכחה על הלא מאמינים.
&nbsp
האם אתה יכול להוכיח לי חד משמעית שזאוס היווני לא קיים?
אם אינך יכול, באיזו זכות אתה טוען שאלוהים שלך הוא האחד והיחיד?
לכל היותר מותר לך לומר "אני לא יודע אם אלוהים שלי הוא האחד והיחיד"!

aryeh201444

New member
אתה לא מסוגל לנהל דיון

בלי לרדת לפסים אישיים ואני לא מנהל דיונים בצורה כזו. קיבלת בעבר עוד ועוד הזדמנויות ובעטת בכולן....

BravoMan

Active member
תירוצים, תירוצים.

אין שום פסים אישיים בהודעה שלי. כתבתי "אלוהים שלך" בדיוק בגלל שביקשת ממגיב אחר להגדיר "אלוהים".
&nbsp
אז אני מתייחס להגדרה שלך של אלוהים, כי יש הגדרות שונות ואנשים שונים מאמינים באלוהים שונים.
&nbsp
אם בכל זאת יש לך משהו ענייני לומר בעניין "רצון חופשי", אתה מוזמן.

aryeh201444

New member
אמרתי שהנסיון אתך מלמד

ברגע שנאמרים לך דברים שלא מוצאים חן בעיניך או שאין לך מה לענות עליהם אתה מתחיל לתקוף באופן אישי, אני מכיר אותך לא מהיום וניהלנו בעבר המון דיונים.

נ.ב להגדרה שלי? אני נתתי הגדרה?

BravoMan

Active member
הבנתי.

אז כמו אותו אלוהים בסיפור עם משה שהוצג בשרשור הזה, תהי הגדרה שלו אשר תהי, את רואה את העתיד, ושופט אותי על דברים שעוד לא היית לי כלל הזדמנות לעשות.
&nbsp
באותו הזמן, אתה מנהל שרשור די ערוך עם big ass blue למרות שהיית צריך להבין מזמן מהודעות שלו בשרשור הזה שהוא טרול, וכלל אינו מתייחס עניינית, ויורד חופשי לעלבונות אישיים נטו.
&nbsp
וזה עוד לפני שניכנס לכך שאתה משליך עלי התנהגות שלך.
הדיון הרציני האחרון בנינו שזכור לי, היה על התרת נישואים בגיל צעיר, ולמרות קישורים וסטטיסטיקות שהבאתי לך, התעלמת מהכל והצגת טענות לא מבוססות.
&nbsp
עשיתי כמיטב יכולתי לסתור אותן עם עובדות בשטח, אבל נראה שכל מה שזה הרוויח לי זה האשמות שוו בשפעי עבר ופשעים עתידיים.
&nbsp
גישה מעניינת...
&nbsp
נ.ב.
לא נתת הגדרה, אבל אני מבין שאתה מאמין ב-"אלוהים" כלשהו.
אני מבין מהתכתבות איתך שמדובר באלוהים כפי שהוא מתואר בתנ"ך.
&nbsp
וזה מה שאני "עובד" איתו.
אם אני תועה, אתה מוזמן לתקן אותי ולנציג את ההגדרה המתאימה לך.

aryeh201444

New member
אתה רק מוכיח את הטיעון שלי

"התעלמת מהכל והצגת טענות לא מבוססות"

קיבלת מענה לכל הטיעונים שלך אבל בגלל שהמענה לא מצא חן בעיניך זה הפך להתעלמות ולטענות לא מבוססות.

BravoMan

Active member
גם אם נניח שזה נכון, זו עדיין אינה "ירידה לפסים אישיים"

שזה מה שהאשמת אותי בו...

big ass blue

New member
יש סירטון ביוטיוב

סירטון גנרי כזה של לקט מפגשים עם חוצנים... שמע אם הייתי שפילברג הייתי צוחק על האפקטים, אבל שמע זו פאקינג הוכחה לא?
אה לא? אז זה לא משנה אם יש הוכחה כתובה מלפני כמה אלפי שנים, או מאות, מי סופר, או עבר דרך נייר טואלט של מוזס, איזה אנשים קשים אתם, מתווכחים על אם הסיפור אמיתי, זה כבר לא עניין של למי יש את הכי גדול, זה כבר למי יש את הכי קטן ואני באמת לא יודע מי המנצח, או במיקרה הנ"ל, מפסיד.

הרוע בעולם נגרם על ידי אנשים בלבד, אנשים שרוצים כוח, אנשים שרוצים סקס כל הזמן, שגברים רבים עדיין חשבים שלנשים יש רק דבר אחד בראש, להביא ילדים, ורצוי שיהיה בן... זה האגו, זה הצורך לכוח, זה הישות הזו שנמצאת ויודעת הכל, והאיש שהכי קרוב לישות הזו זה האיש הכי חזק, זה האיש שיש צבא מאחורי והרבה פחד...
אז ברור שלדת יש כוח רב, אין מה להיתמם בזה, אז ברור שגרמנייה בשנות ה30 המאוחרות וה40 האמינו שיהודים זה חרא ולהומואים אין מקום לחיות, תראה לאן זה הוביל אותם.
אז אם יש לכם שכל ואתם יודעים שאין אלוהים ושכל מה שקורה בעולם נגרם בלבד על ידי אנשים עם רוע טהור, אין טעם לציין עובדות ברורות ולהתווכח על הקיום.

תתמקדו בעצמכם ותעברו את החיים האלה.

aryeh201444

New member
אולי בכל אופן....

תציין "עובדות ברורות" ותוכיח שהדת איננה נכונה....
כפי שנאמר לעיל, גם אם אין הוכחה לדת (יש, אבל זה לא עניינו כרגע) מפה ועד טענה פוזיטיבית שהדת איננה נכונה כ"עובדה ברורה" הדרך ארוכה מאוד.

aryeh201444

New member
אתה לא צודק אבל בוא נניח שכן

אבל כשאתה מוסיף את צמד המילים "עובדות ברורות" זה בוודאי טענה פוזיטיבית.

big ass blue

New member
אני צריך להוכיח לך?

לעזור לך גם לעבור את הכביש... קח את עצמך בידיים.

aryeh201444

New member
אתה לא מבין מה הנושא הנדון??

אז אתה רק בקטע של להטיף לאנשים לקחת את עצמם בידיים?

big ass blue

New member
לא. אני אומר לך שמה שאתה מחפש לא תמצא בשום מקום

וגם אם תמצא, זה לא ישנה דבר...

זה לא ישנה לך שום דבר. זה מה שאני אומר.

אני פשוט אומר לך את המובן מאליו. אולי אתה לא מבין את זה.

למעלה