אני זכאית לדיקור מי שפיר אז למה רוצים ממני כסף?

jane doee

New member
אני זכאית לדיקור מי שפיר אז למה רוצים ממני כסף?

אני בת 38.היועץ הגנטי רשם במפורש בהפנייה עקב מימצאים בסקירות שאני צריכה לעשות דיקור מי שפיר לצי'פ גנטי על חשבון משרד הבריאות (לא קריוטיפ רגיל,הוא רשם במפורש בהפנייה).משום מה אני מוצאת את עצמי מסבירה לנציגות של אסותא שלא אמורים לקחת ממני כסף בכלל על דיקור מי השפיר וגם לא על הצ'יפ הגנטי ושאני לא אמורה להחליט על מה אני משלמת כי אני לא אמורה לשלם בכלל וגם אסור לי כי משרד הבריאות לא יסבסד לי בדיקת צ'יפ אם שילמתי עבור הדיקור שמגיע לי באופן בסיסי! מישהי נתקלה בדבר כזה?

mitmit11

New member
למיטב הבנתי את זכאית לדיקור בבי"ח ציבורי

אסותא הוא בי"ח פרטי וככזה יכול לגבות תעריפים שונים (למשל - את יכולה לבחור את הרופא). למבוטחים בפוליסות שונות (בין אם דרך מכבי או ביטוח פרטי) יש אפשרויות נוספות.
הצ'יפ לרוב בתשלום מלא.
ממליצה לברר עם נציג שירות נוסף או לבקש אחראי.

קרמבו341

New member
באסותא יש אפשרות לדיקור חינם מפאת גיל

לא אצל כל הרופאים אפשר לעשות דיקור חינם. יש שניים או שלושה שאפשר לבחור מתוכם, ויש כאלה שאלא נמצאים במסלול הזה ואין אפשרות להגיע אליהם ללא תשלום.
אני עשיתי אצל הנדלר בחינם, הייתי מרוצה מאד.

Pimms77

New member
אין שום בעיה להדקר בחינם באסותא עם זכאות גיל

פשוט מוגבלים בבחירת הרופא בהתאם להסדר מול הקופה.
בניגוד לבית חולים ציבורי שבו לא ניתן כלל לבחור את הרופא המדקר.
הצ'יפ כאמור ממומן ע"ח משה"ב בתלות באישור (שיש לה) מיועץ גנטי.

הזכאות היא לדיקור מי שפיר

אך לא לתוספת של הצ'יפ הגנטי שהיא מעין בדיקה מורחבת שאינה מסובסדת ע"י משה"ב פרט למקרים מאד מאד מיוחדים ושנעשתה פניהה ואישור מפורשים למשה"ב.
כלומר על הדיקור ובדיקה הרגילים לא משלמים (פשו מפאת גילך וכן אם יש לכם איזשהי תסמונת מאובחנת במשפחה אז על אחת כמה וכמה).
הצי'פ הגנטי הוא במימון פרטי שלכם אם אתם רוצים לעשות אותו.

Pimms77

New member
היא כתבה בפרוש שיש לה אישור מיועץ גנטי למימון הצ'יפ..

זה כל מה שדרוש.

Pimms77

New member
אין שופ סיבה שאסותא יבקשו ממך כסף

לא עבור הדיקור ולא עבור הצי'פ. כשאת קובעת תור באסותא- שימי לב שאת זכאית לבחור את אחד מרופאי ההסדר בסניפים שלהם ולא כל רופא שתרצי.
כך שאם למשל את מנסה לקבוע תור לפרופ' ליפיץ- את תתבקשי לשלם את מלא הסכום.
תלוי באיזו קופה את- רשימת הרופאים בהסדר משתנה לפי הקופה.
כשאת מגיעה לדיקור- תציגי את האישור החתום של מימון הצ'יפ ע"י משה"ב ואת לא אמורה להיות מחוייבת על הצ'יפ.

jane doee

New member
עושה סדר בדברים...

התברר לי שנפלתי על פקידות לזימון תורים באסותא שאין להן מושג בזימון תורים לבדיקת מי שפיר ולכן התבלבלתי עם מידע שגוי שנמסר לי...אז מאחר ואני כבר אחרי הדיקור מחדדת את הנהלים לטובת כולן,תופס גם לגבי אסותא ומדיקל סנטר:
לצ'יפ גנטי על חשבון משרד הבריאות זכאית כל אישה אשר הופנתה לכך ע"י היועץ הגנטי במכתב הפנייה מפורט.מן ההכרח שלא תחוייב על דיקור מי השפיר,ז"א שלא תחוייב על דיקור מי שפיר וגם לא על בדיקת הצ'יפ הגנטי.
בדיקת "פיש" לא מסובסדת על ידי משרד הבריאות וכמו כן שמירת תאים מעבר לשלושה שבועות.
בדיקת קריוטיפ רגיל לא תמומן לזכאיות לבדיקת צ'יפ גנטי על חשבון משרד הבריאות.
אין צורך בקבלת אישור מקדים ממשרד הבריאות,רק באישור של יועץ גנטי.
אם אישה זכאית לצ'יפ גנטי אבל רוצה להוסיף בדיקת קריוטיפ רגיל זה יעלה לה 1100 ש"ח,כי משרד הבריאות לא יממן לה גם צ'יפ גנטי וגם קריוטיפ רגיל (אין גם צורך לעשות את שניהם,אבל עדיין הציעו לי למרות שהיועץ רשם במפורש שלא יבוצע קריוטיפ רגיל)
אסותא ומדיקל סנטר מאפשרים דיקור מי שפיר במסגרת ציבורית לזכאיות על פי גיל או על פי הפנייה של יועץ גנטי אך ללא אפשרות בחירת הרופא וזאת על פי תנאי משרד הבריאות.
אם האישה מעוניינת לבחור ברופא מתוך רשימה שיש לאסותא להציע ותשלם על שירותיו היא תיאלץ לממן על חשבונה את בדיקת מי השפיר והיא תפסיד את כל הזכאויות-במידה והיא זכאית גם לבדיקת צ'יפ גנטי על חשבון משרד הבריאות.

למעלה