אני מחפש רו"ח בתשלום אבל התשובות סותרות, אשמח לעזרתכם

0ri 0r

New member
אני מחפש רו"ח בתשלום אבל התשובות סותרות, אשמח לעזרתכם

ביקשתי לשלם לרו"ח עבור שעת ייעוץ לטובת מספר הבהרות, נפגשנו, הרו"ח ענה באריכות וסירב לקבל תשלום,
אמר שהוא לא גובה עבור הפגישה וישמח אם בהמשך אבחר להיות לקוח שלו, התעקשתי לשלם (מפאת כיבוד זמנו), הוא ביקש שלא.
חלק מתשובותיו לא הרגישו לי בנוח לאור מידע שקראתי כאן בפורום, נפגשתי עם רו"ח נוסף והסיפור חזר על עצמו.
לתדהמתי יש תשובות סותרות בין שני רואי החשבון! למרות שתיארתי להם את אותםה דברים (אפילו קראתי מתוך דף שהכנתי)
לעניות דעתי מדובר בשאלות מאוד בסיסיות, אבל אפילו גם כאן בפורום נתקלתי בתשובות סותרות, לכן החלטתי לשלם עבור ייעוץ פנים מול פנים,
אבל גם לאחר שני מפגשים כאלו, עדיין אין בידי תשובות לשאלות בסיסיות, אלא סתירות, מאוד הופתעתי.

אשמח אם מישהו יוכל לענות על ארבע סוגיות בסיסיות מאוד (לעניות דעתי) כאן בפורום, ע"מ שיהיה סדר במחשבותי, אלו הסוגיות הסותרות,
אשמח גם לקבל מספר טלפון או המלצה על רו"ח במסר פרטי, אבל לפני עוד מפגש שאולי עוד יותר יבלבל אותי, אני מעדיף לקרוא כאן בפורום את התשובות.

1. מועד רישום בספרים - שאלה הכי בסיסית לטעמי
כאשר מנפיקים חשבונית מס, ולאחר כ 10 ימים (לדוגמא) מקבלים תשלום ומנפיקים קבלה, מתי צריך לכתוב בספר תקבולים ותשלומים את התנועה/הכנסה?
רו"ח אחד אמר שבספר כותבים כאשר מנפיקים את חשבונית המס, רו"ח שני אמר כאשר מקבלים את התשלום,
ואפילו כאן בפורום היה דיון בנושא עם חילוקי דיעות או טעות שתוקנה, ועדיין לא הבנתי.
אם יש אסמכתא לנושא, אשמח לקרוא, חיפשתי בהוראות ניהול ספרים ולא מצאתי (או לא הבנתי)

2. יומן רופא
האם רופא (שכיר ועצמאי) שאינו מקבל מטופלים, אבל מבצע עבודה רפואית (לא יעוץ כללי), לדוגמא: כותב פענוחי בדיקות מהבית דרך המחשב,
האם הוא צריך לנהל יומן רופא (במקום ספר תקבולים ותשלומים) או שלא?
רו"ח אחד אמר שהוא חייב לנהל יומן רופא גם אם הוא לא מקבל מטופלים (אבל בתנאי שהוא מבצע עבודה רפואית), והרו"ח השני אמר שממש לא.
אשמח לשמוע דעתם, וחשוב יותר, לקבל לינק לאסמכתא לתשובה, מכיוון שגם כאשר קראתי בעצמי את החלק בחוק, לא מצאתי תשובה

3. ספר הזמנות
אם אני אחליט להפיק חשבונית עסקה ורק לאחר קבלת התשלום להפיק חשבונית מס/קבלה אני אצטרך לנהל ספר הזמנות,
אבל רו"ח אחד אמר שאם כל הלקוחות שלי יהיו לקוחות שמולם יהיה לי חוזה/הסכם חתום, קרי, לא לקוחות מזדמנים, אין צורך בספר הזמנות,
ורו"ח שני אמר שגם אם יהיו לי לקוחות מזדמנים (כלומר, ללא חוזה/הסכם) אני לא אצטרך ספר הזמנות.

4. ביטוח לאומי ומס בריאות (זה דווקא אולי עניין של העדפה ושיקול דעת)
בפתיחת התיק בביטוח לאומי הצהרתי על הכנסה צפוייה כעצמאי של 6,000 ש"ח בחודש, ברור לי שזה גבולי,
ובחרתי באופן מודע כן לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות כל חודש ע"מ להיות מבוטח גם בעבודתי כעצמאי.
רו"ח אחד אמר לי שכדאי לשלוח תיקון (כעת או בעוד מספר חודשים) ולבקש ביטול של התשלום, מתוך סיכוי שאולי בחישוב שנתי לא אגיע למינימום,
מכיוון שאם בכל מקרה אשלם בכל חודש, ובחישוב שנתי לא אגיע למינימום, אין החזר כספי.
רו"ח שני אמר שגם אם קיים סיכוי שאולי בסוף לא אגיע למינימום, כעת נראה שכן אגיע, וכדאי לי להמשיך לשלם ולהיות מבוטח.

אשמח לקרוא תשובתכם, ולאחר מכן לקבל את פרטיכם בהודעה פרטית (במידה ואתם רו"ח).

למעלה