דיקור מי שפיר - כן או לא?

moran12313

New member
שלום,

מתלבטת קשות...

אפרט את הרקע שלי. כל הריון הוא יקר אולם שלי יקרים במיוחד, כל ההריונות שלי הם רק מIVF . היו לצערי הפלות חוזרות וברוך ה' יש לי שתי בנות מקסימות. עכשיו אני בת 32 ושבוע 12. מטופלת אצל רופא פרטי בגלל קרישיות יתר ולוקחת זריקות מדללי דם כל יום. בנוסף אצל הגדולה היתה לידה מוקדמת שבוע 35 ואצל השניה לקחתי זריקות פרוגסטרון למנוע לידה מוקדמת ואכן ילדתי בשבוע 38. גם הפעם אצטרך אותו דבר.

הרופא אמר לי שלמרות שקופות חולים נותנות מימון לדיקור מי שפיר מגיל 35 לפי הפרוטוקול הוא ממליץ לכ-ל המטופלות לעשות דיקור. אמר שיש סיכוי להפלה 1 ל-1000. אולם ציין שבדיקור וצ'יפ גנטי מוצאים בעיות עם העובר 1 ל-150 מקרים!!!! אני כל כך מפחדת על ההריון הזה וחוששת מאוד מדיקור. מצד שני הנתון שהוא נתן לי הזוי! איך יכול להיות ש1 מכול 150 הריונות יש בעיה בעובר (לדבריו השקיפות עורפית זה רק לגבי תסמונת דאון אבל יכול להיות גם אוטיזם, פיגור, תסמונות אחרות וכו'). השקיפות עורפית שלי יצאה תקינה. אני לא יודעת מה לעשות. מפחיד אותי הסיכון שבדיקור ומצד שני גם הסטטיסטיקה שהוא נתן מפחידה. האם זה הגיוני? זה גם מה שנאמר לכן? אם זה היה נכון לא היינו מצפים לראות סביבנו הרבה יותר תינוקות עם בעיות? לציין רק שאני ובעלי עברנו בדיקות גנטיות בסיסיות לפני הטיפולים והן יצאו תקינות. הוא אשכנזי אני לא. שתי הבנות בריאות ברוך ה'. מצד שני יש לו דודה מצד אבא עם בעיה.

אם יש למישהי מידע להוסיף אשמח לשמוע!

זהר85

New member
היי, אני עשיתי דיקור עם צ'יפ ללא התוויה רפואית, בהריון ראשון שהוא גם תוצאה של IVF אליו נכנסתי בערך בגיל 33.5. לא זוכרת מה נאמר לי לגבי הסטטיסטיקה של הפגמים שנמצאים, אבל הסטטיסטיקה לגבי סיכויי ההפלה (לא עלינו) זהה למה שידוע לי.
אין אף בדיקה היום (למעט סיסי שליה, שעושים במועד מוקדם יותר והסיכויים להפלות בעקבותיה גבוהים יותר) שנותנת מידע מדויק ורחב כמו מי שפיר עם צ'יפ.
כל בדיקות הסקר והדם למיניהן, הן לא רק מוגבלות מבחינת כמות התסמונות הנבדקת אלא גם סטטיסטיות בלבד.
זה המידע היבש... אבל ההחלטה היא סובייקטיבית, לנו היא הייתה מאוד ברורה. האלטרנטיבה מבחינתי של ללדת חלילה ילד עם בעיה הייתה בלתי נסבלת.
חשבי על מה נכון עבורך ועבור משפחתך ובמידה ותחליתי לעשות בחרי רופא מומחה ומנוסה מאוד, והקפידי על כל הכללים של המנוחה.
אני עשיתי ביום חמישי ולא יצאתי מהמיטה כמעט עד לראשון בבוקר. שבוע שלם נמנעתי מכל פעילות פיזית והרמות של משקל. היה מפחיד, אבל בסדר.

למעלה