התלבטות

natanklinbord

New member
הצלת זוגות מגרושין
ב"ה
לא נעים כשמנסים כל כך הרבה פעמים ולא מצליחים והמצב נשאר אותו דבר
אני שומע בתשובה שלך את השבר והתיסכול מזה שצריך להשאר ביחד מחוסר ברירה
אולי זה בסדר לחיות ביחד וכל אחד לחוד ובעצם לחכות ליום שבו יקרה נס ואת תחזרי לחיות חיים שמחים או פשוט להמשיך לחיות בסבל מתמשך ולהעביר ככה את כל החיים שלך עד שמשמיים מחליטים שתם זמננו פה.
בכל מקרה אני רוצה לשלוח לך משהו לקריאה בערך 3דק,
למה הרבה פעמים לא עובד היעוץ הזוגי ויותר מזה המצב נהיה יותר גרוע ואיך הופכים את זה.
את לא חייבת ,אם ויתרת כבר על החיים אני לא ישכנע אותך אחרת.
בכל מקרה
אם תרצי את יכולה לראות בפייסבוק שלי (נתן קלינבורד \טיפול זוגי והדרכת זוגות חדשים) סירטונים ופוסטים בנושא וכמובן ליצור איתי קשר בפרטי השיחה ללא עלות וללא התחיבות כמובן (את תגלי משהו שלא היכרת לפני זה למרות שאת בטוחה שכבר קשה לחדש לך)!
מה עושה את הטיפול הזוגי למוצלח??
היום אפשר לראות הרבה זוגות( והסטטיסטיקה תגיד) שמגיעים ליאוש מלהשאר ביחד ופשוט מתגרשים ומחליפים בן זוג בערך כמו שמחליפים פלאפונים.
כששואלים אותם אז למה לא הלכתם ליעוץ ?
בד"כ התשובה: היינו אצל מלא יועצים ורבנים
וזה לא עזר,
ואז השאלה המתבקשת ?
מה אף אחד לא הצליח לפתור לכם את הבעיות ? ⁦
והתשובה במקרה היותר טוב: כן פתרו לנו חלק מהבעיות אבל אני בכל זאת לא מרוצה לא מרגיש /ה שמח / עם הבן זוג וגם לא מתחבר/ת אליו יותר, ונמאס לי מהמצב הזה כבר!!
נהיה בלתי נסבל לחיות ביחד !
מרגיש חנוק/ה לא טוב לי, כל החיים לפני אני אמצא בן/ ת זוג יותר טוב/ה "!!
מה הכוונה בן זוג יותר טוב: שהוא יענה על כל הדמיונות ,הצפיות והצרכים שלי ( כמו שנאמר בלשון עממית אנחנו חיים בסרט ).
אז מה קורה פה הם לא נורמלים??
פותרים להם בעיות ועוזרים להם מה עוד הם רוצים?
מה הבעיה שכל כך הרבה זוגות לא מצליחים לגשר עליה ??
מאד פשוט ומדויק ⁦
אתן משל שקשור לימינו: המגפה של הקורונה גובה הרבה קורבנות לצערנו הרב!
הסיבה: שהטיפול כיום שאפשר לתת הוא רק חיצוני: נגד השיעול ,נגד חום ולחבר מכשיר הנשמה וכו'.
אבל אין טיפול שורשי שהורג את הנגיף ממש. וכשהגוף לא כלי למחלה הוא לא מחזיק מעמד.התרופות לכל הסימפטומים של השיעול והחום וכו' לא עוזרות לו!
כל אחד מבין שאם היתה תרופה נגד הנגיף הכל היה נראה אחרת לגמרי!!
אותו דבר אצל הזוג!!
כשזוגות יושבים אחד מול השני אצל היועץ הם חושבים שזה בית משפט!!⁦
מי אשם ומי צודק.
והיועץ שהוא השופט העליון⁦⁦ בבית המשפט או שהוא תופס את הצד של "המסכן" שמתלונן על הקושי הגדול שיש לו עם הבן זוג,
ובד"כ זה הצד העדין יותר ( לא תמיד). או מסביר לאחד הצדדים למה השני התכוון או נותן את הפתרונות היצירתיים שלו.⁦
הבעיה שכשהזוג מגיע הביתה הצד שהיו לטובתו אומר לצד השני אתה רואה אפילו היועץ אמר שאתה כזה וכזה... ואתה צריך לעשות א, ב,ג... כדי לשפר את היחסים ביננו!! ובמקום לשפר את המצב אצל הזוג זה יוצר תיסכול ואכזבה בצד שלא היו לטובתו והוא כבר הרבה פחות מעוניין לבוא לטיפול!!
ואם צריך כל הזמן להסביר לאחד הצדדים מה השני אומר או כל הזמן להיות הפותר תשבצים שלהם ולפתור להם את כל הבעיות ,מה שעושה את הזוג מוגבל וילדותי וחסרי כל יכולת עצמית לפתור דברים בעצמם, אז בעצם היועץ צריך לחיות איתם בבית או להיות מחובר לטלפון 24 שעות באינפוזיה וגם אין הגבלה מתי זה יגמר(מה שיוצר גם לחץ כספי אצל הזוג), גם במקרה שהיועץ יכול מהנסיון שלו להוציא ממחברת הפתרונות שלו פתרון שהוא מכיר מההסמכה שהוא קיבל או מניסיון של שנים במקצוע ממש לא מחייב שהפתרון שלו מתאים לשני הצדדים, ולפעמים הפיתרון יעזור ולפעמים יעשה עבודה הפוכה ויפגע באחד הצדדים,
כי מי שמכיר את הצדדים ומה קשה לכל אחד מהם הכי טוב זה הם בעצמם⁦⁦ ⁩מכל יועץ בעולם⁦‼️⁩ ולא משנה איזה תעודות יש לו⁦
המטרה בייעוץ זה ללמד את הזוג לפתור כל קונפליקט בעצמם בלי עזרה חיצונית ע"י תבניות דיבור מדויקות, כדי שיוכלו להבין אחד את השני⁩⁦⁦ היות והם באים משני עולמות הפוכים,
בנוסף לזה זקוקים לכללים שבעזרתם הזוג לא יפול חזרה לגן גנון ויתחילו לריב עוד פעם.
‌הסוד הגדול הוא שכשהטיפול מועבר בתור הרצאה מחכימה על החשיבות של הזוגיות ובנית הבית וכו' או הוראות יצרן כמו מה עושים במקרה כזה או כזה, עובד בד"כ תקופה מאד קצרה אבל לא משנה את ההרגלים והאמונות רחוב של הזוג ( כמו צריך 2 לטנגו או שהבן זוג יכול וצריך לשנות את האופי שלו וכו ) והם עוברים מיועץ ליועץ עד שמתיאשים.
בשביל להכניס לזוג קצת סדר ⁦⁩בתוך כל האמונות הקדומות שיש להם והם יתחילו לשנות את הדרך שלהם וההרגלים שחיו בהם עד עכשיו ,לא מספיק הרצאות מחכימות ויפות או טיפול נימרץ לכל בעיה
צריך שהדברים יפתרו מהשורש (אז איך עושים את זה??לא המקום להרחיב פה) ולאחר מכן לתת להם את הכלים⁦ לפתור כל קונפליקט בעצמם ולדעת איך להשפיע עליהם שגם יישמו את זה מרצונם ולא בגלל שאני היועץ שכנעתי אותם!
וכל זה בכדי שיגיעו למצב שלא יצטרכו אותי או כל יועץ אחר לפתור להם את הבעיות יותר אף פעם.
זה מה שעושה את הטיפול למוצלח.
נתן קלינבורד מטפל זוגי ומדריך זוגות חדשים

מממ841

New member
התלבטות
אני נושאה + 3 ועם נכדים .
לצערי בזמן האחרון פשוט הפסקתי לאהוב את בעלי מזה 30 שנה .
אנחנו רוב הזמן לא מדברים , תמיד יש לו מה להעיר , תמיד המילה את ואת וזה כבר נמאס , או שיש לו מילה אחרת "את צריכה לקחת את עצמך בידיים " .
ככה זה 30 שנה .
יש לציין כי עברנו מספר רב של פעמים טיפול זוגי , לצערי זה לא צלח .
אני מתה לפרק את החבילה, אבל אני יודעת שאני הפסיד את הילדים , כי אותו הם אוהבים יותר ממני , כי הוא לא מעיר להם , לא אומר להם מה הוא חושב .
יציאות לבילוי או לסוף שבוע אם אני לא יוזמת אז אין .
כמובן שאנחנו תמיד חוזרים ורבים .
יש לציין כי אנו ישנים בחדרים נפרדים .
מדי פעם אנחנו ביחד , אבל כמובן שאני לא כייף לי , אבל אין לי כוח לשמוע את הקיטורים שלו "מה איתי ".
אני ממש לא יודעת מה לעשות .

natanklinbord

New member
הצלת זוגות מגרושין
ב"ה
באמת נשמע לא פשוט איפשהו תיסכול ויאוש מהמצב הזוגי ביניכם
שוודאי משפיעה בצורה חזקה וישירה על החיים שלך
בלי יכולת לראות איך יוצאים מזה ומחזירים את האור והשמחה חזרה לחיים.
דעתי המקצועית שכן דרוש יעוץ והכוונה גם אם ניסית בעבר ולא צלח והסיבה:
בהרבה מקרים של בעיות בבית ,הכסף הוא "האליל" שיקבע ויחליט אם אני הולך להכניס קצת שכל ולשלם על טיפול זוגי ולהציל את הבית, או שאני יעמוד בתור לרבנות וישלם לעורכי דין
,הוצאות גירושין מזונות ולפעמים גם על פסיכולוגים לחלק מהילדים ( גם על פסיכולוגים למבוגרים זה לא מופרח).
אז בואי נשחרר קצת את הלב ( שמתנפח על כל מילה)
ונעלה קומה, לשכל שקצת יותר מיושב.
דבר ראשון: כשמשהו כואב לי בנשמה ולא נותן לי מנוח אף רגע
אם זה כשאני קמה משינה,
בעבודה וגם כשאני כבר הולכת לישון אני לא מצליחה להרדם.
ואני מרגישה שאני כבר לא יכול לנשום אז תחשבי מה היית מוכנה לשלם כדי לקבל את החיים שלך בחזרה
ולהעלות חיוך על הפנים

להיות מאושרת.

לראות ילדים שמחים.
להתחיל להנות עם הבן זוג בתור בן זוג⁦ ולא בתור שותף בעסק כושל.⁦
בעצם להתחיל מחדש!
ולנשום עוד פעם לרווחה אויר נעים של עונג ושמחת חיים כמו שהיה כשרק התחתנת.
כמה כל זה שווה ?? יש לזה מחיר בכלל??
או אולי עדיף להעביר את כל החיים בסבל שאינו נגמר ורק מחמיר עם הזמן
ויוצר לחץ נפשי חזק יותר שכולל כעסים מריבות ושנאה שהורסת כל חלקה טובה בחיים שלנו.⁦⁩
במילים אחרות פשוט לתת לתרוצים שלנו על: כסף או בושה או אגו( אני ידע הכי טוב אף אחד לא יכול לעזור לי)או דיכאון וויתור( אני לא מאמינה שיצליחו לעזור לי)
לנהל לנו את החיים ולקבוע כמה רע יהיה לי ולילדים ולשאר הסובבים אותי.
וכמה זמן אני עוד אסבול והרשימה עוד ארוכה!!
דבר שני: כל דבר שהוא בחינם שווה חינם אין לנו ערך אליו
כי לא לוקחים את הדברים ברצינות ואפילו דיי מזלזלים בהם

ולכן הרבה פעמים עצות חבריות או תשובות בפורומים
לא עוזרות כל כך הם יותר כמו אקמול לכאב חיצוני זמני
אבל לבעיה אין כוונות לעזוב אותך לנפשך
ותופיע פעם אחר פעם (אם לא עשיתי טיפול שורשי).
לדוגמא אם המרצדס הכי יוקרטית היתה שווה פחות מאיזה דצ'יה ומישהו היה צועק איזה אוטו⁦ "וואו" היית מתפעלת? (אנחנו מתפעלים בגלל המחיר ופחות בגלל האוטו כי זה מה שעושה אותו שווה).
דבר שלישי :הטיפול צריך לאחוז שתי קצוות :מצד אחד:
הוא צריך להיות יסודי מאד ומגיע לשורש הבעיה ע"י הבחנה מדויקת של המצב שבו אתם נמצאים ומי הבן זוג שעומד מולך עם הדברים שאת אוהבת בו והמחירים שלהם.
כדי שיהיה לך כלים מדויקים⁦⁩ להחלטה אמיתית אם את בכלל רוצה את החבילה הזאת (ממקום של מחשבה שיכלית ולא ממקום ריגשי של יאוש,שינאה ,אגו, כעס וכו')
ואחרי שעשית בחירה, אם את כן מעונינת להמשיך בקשר!!
צריכים תבניות דיבור מדויקות וכללים לפתרון כל בעיה ביניכם,
היות ואתם באים משני עולמות הפוכים וכל אחד מושך לצד שלו.
(בלי שום עזרה חיצונית יותר של חברים ,פורומים,יועצים וכו, פשוט להיות היועצים של עצמכם)
מצד שני:
מספר המפגשים צריך להיות מועט ומקצועי כדי שיתן מענה לזוגיות טובה ונכונה בצורה מהירה ומדויקת
ולא נגררת ונמרחת על שנים של טיפולים (בין חמישה לעשרה מפגשים בלבד לא יותר מזה).
דבר אחרון המחיר צריך להיות סביר והגיוני.
שיהיה בהצלחה רבה
נ.ב יש לי פוסטים נוספים בפורום ואחד מהם מזה יעוץ זוגי מנצח
אפשר למצוא סירטונים ופוסטים בנושא בפייסבוק שלי.
נתן קלינבורד מטפל זוגי מוסמך

למעלה