שלום. אמא שלי לא סיעודית במובן הפיזי אלא הנפש

שלום. אמא שלי לא סיעודית במובן הפיזי אלא הנפש

י. היא סובלת מדכאון ןחרדה והתרופות והאשפוזים לא עוזרים. יש לה מטפלת שבאה שלוש פעמים בשהוע לשלוש שעות אבל אמא משחראת אותה אחרי שעה וחצי. כשהיא מתקשרת טלי זה ממש מלחיץ אותי כי טני חרדתית בעצמי. נוצר מצב שאני ממש נמנעת מלדבר איתה. עד לפני כמה חודשים היא חיה בבית מוזנח ומגעיל אבל עשינו לה שיפוץ בהבכמתה. היה לה קשה מאוד לקבל כת השיפוץ...הצורך לקנות רהיטים אחאים ומקומות אחסון שהלכו לאיבוד...כנראה שעדינו כמה טעויות מבחינה זו....שלושה ימים אחרי שהיא חזרה מבית החולים פרצו לה הביתה והפכו טת כל תכולת הארונות והארגזים שהיו בסלון והיא נאלצה לסדר ה כ ל מחדש....שזה טוב מצד אחד אבל היא כבר שוב לא מתפקדת ולא בקשר עם הנכדים.

אחי בחו"ל כך שבעצם היא לבד. היא מנתקת עצמה מאחרים ואני לא יכולה לסבול להיות איתה.

תשובה

ברוך הבא לפורום שלנו.
תראה אימא שלך בדיוק בקו התפר של מקרים שהולכים ל"איבוד" ואין להם מענה טוב לא בבית ולא במוסד.
על סמך התיאור - היא לא מתאימה לבתי אבות לאשפוז סיעודי, היא לא מתאימה לאשפוז פסיכיאטרי, היא גם לא מתאימה למטפלת זרה כי לא יתנו לה ולא בהכרח היא תסדר עם כזו.
במידה והיא תסכים, יש בתי אבות של עצמאים - שמקבלים ויודעים להתמודד עם מקרים פסיכיאטרים קלים, וזה בתשלום פרטי של בין 7000 ₪ לחודש עד 10,000 ₪.
פנה אלי אם זה ריאלי לגביכם, ואם תרצה המלצה ספציפית בהתאם למקום מגוריכם כיוון שמעט מאד מקומות של עצמאים מתאימים למקרים פסיכיאטרים.
בהצלחה

למעלה