שריר הישר ביטני לאחר לידה

שריר הישר ביטני לאחר לידה

דליה שלום,
אני מדריכת פילאטיס חדשה יחסית, ויש לי מתאמנת חדשה חודשיים אחרי לידה. האם בכל הריון ולידה תהיה היפרדותן של
הלינאה אלבה? מתי בדר"כ השריר חוזר לקדמותו ? וכמה זמן לאחר לידה מותר לעבוד על השריר הישר ביטני ? האם יש ביכולתי לבדוק האם הוא תקין. המתאמנת קיבלה אישור לחזור לעסוק בפעילות גופנית אבל אין לה מושג האם הרופא בדק את מצבו של השריר... תודה מראש על המענה והעזרה

פילאטיס לאחר לידהאש

י לדעת כמה דברים טרם המענה-
ראשית, האם היה מדובר בלידה קיסרית או רגילה?
שנית, האם המתעמלת עשתה פילאטיס לפני ההריון או במהלכו...?
בנוסף, על סמך מה היא קיבלה אישור להתעמל...? עשו לה איזושהי בדיקה? האם יש חשש של הרופא להיפרדות? הכוונה לבקע או סיכון כלשהו

פילאטיס לאחר לידה

מדובר בלידה רגילה (לידה שלישית) עשתה פילאטיס מכשירים טרם ההריון, במהלך ההריון לא התעמלה... הרופא ביצע אולטראסאונד וגינלי ווידא שהרחם חזר למקומו שהתפרים נראים בסדר... מצד הרופא לא עלה שום חשש לגבי היפרדות או בקע.
החשש הוא שלי :) מאחר ואין לי נסיון באימון נשים אחרי לידה שמעתי על התופעה, קראתי והבנתי שאם קיימת היפרדות עלול להיגרם נזק ואסור לעשות כפיפות בטן/הרמת ראש.
האם ההנחייה היא גורפת ? האם לכל אשה נוצרת היפרדות ? אני מרגישה קצת חוסר ביטחון , נכון לעכשיו על מנת לא לגרום חלילה נזק אני עובדת איתה על תרגילים המפעילים את הבטן ללא הרמת ראש.
אני מקווה שאני לא היסטרית ואכן נוהגת נכון, אשמח אם תאמרי לי מה דעתך.
תודה

היפרדות לאחר לידה

אפשר לבדוק בקלות אם קיימת עדיין היפרדות. מבקשים ממנה לשכב בשכיבת קירוס.
ידים מאחורי הראש, שתרים מעט את הראש, להישאר שם ואת מצידך בודקת באמצע הבטן ,מהקו שמתחת לחזה עד הטבור, עם שתי אצבעות, אצבע ואמה, וכך תדעי בוודאות אם יש עוד היפרדות.
לעיתים סמוך לטבור נישארת מעט היפרדות, אין בעיה עם זה. אפשר לעשות הכל.

תודה ובהצלחה

למעלה