אבחון

טלי2019

New member
אבחון

אני אישב בת 59.
סוחבת בעיות בירכיים, קרסוליים, כתפיים, טניס אלבאו... וכאב במגע קל בכל מיני מקומות בגוף. כבר מספר שנים.
ב-7 שנים האחרונות נפלתי 5 פעמים, שברתי יד, שברתי רגל, נקעתי רגל. מתחתי גיד בשוק שמאל לפני שנתיים, ועכשיו... לאחרונה הייתי אצל האורטופד בגלל כאבים בברך. הסתבר שיש לי קרע קל בגיד.
אבל מאחר שאני סוחבת את הבעיה במשך 4 חודשים. התפתחו כאבים כמעט בכל הרגל, וגם בברך השניה. האורטופד שולח אותי לפיזיותרפיה.
אני מעוניינת לדעת למה זה קורה לי. ומאמינה שכשנדע מה הסיבה, נוכל לרפא ולמנוע הרבה יותר טוב.
מזה 10 שנים שאני הולכת (לסרוגין), לאוסטאופט, לפיזיותרפיה, לדיקור, לשיאצו... כדי להתמודד עם הכאב, ולמנוע החמרה. לפני 6 שנים הייתי אצל ראומטולוג שאמר - אולי יש לך פיברומיאלגיה, אבל לא יצא לך כלום מההגדרה הזו.
אוסיף שאני סובלת מאלרגיות מגיל צעיר והובחנתי כחולת אשימוטו (הסירו חצי בלוטה לפני 30 שנה).
אני סובלת שנים, והייתי רוצה לדעת:
א. מה יכול לגרום לכאבים כה רבים, ולפגיעה חוזרת בגידים. ומה רצוי לבדוק.
ב. האים ראומטולוג הינו הכתובת הנכונה, או שהיית מציע לי לגשת לרופא אחר?
תודה

כאבים

הי
קודם כל יש לבדוק האם יש אוסתיאופרוזיס עם כל כך הרבה שברים, אם יש אז כמובן לטפל.
כאבים מפושטים כמו שאת מתארת יכולים להתאים לפיברומיאלגיה, אוסתיאוארטריטיס ועוד בעיות.
ראומטולוג יכול להערכיך האם יש את הנל וגם לשלול דברים אחרים.
בכל מקרה גם אם זה פיברומיאלגיה, אוסתיאוארטריטיס או מחלה דלקתית כלשהי, פיוזטרפיה, הידרוטרפיה ופעילות גופנית מומלצים מאוד - אז הייתי מנסה להתמיד ככל הניתן בזה תוך כדי הבירור.

למעלה