אדון מנהל

התחלתה לחסום . כמו מנהלים בעבר .... פחדתה שבסוף אני יוכיח שאני צודק . כמו במקפי שעובד מעל שנה מעולה . וכך גם הTV . תן לרוץ לשירשור . גם כך הפורום ריק מיתוכן. מה מפריע לך ? זה לא חיים ומות העניין. כול אחד מביע את דעתו

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
התחלתה לחסום . כמו מנהלים בעבר .... פחדתה שבסוף אני יוכיח שאני צודק . כמו במקפי שעובד מעל שנה מעולה . וכך גם הTV . תן לרוץ לשירשור . גם כך הפורום ריק מיתוכן. מה מפריע לך ? זה לא חיים ומות העניין. כול אחד מביע את דעתו
אתה רק שוכח שהשרשור ההוא החל בדיון, האם יש טעם לתקן טלוויזיה טושיבה ישנה ותקולה. כל הפלסופים שלאחר מכן, לא שייכים כלל לאותו שרשור. חוצמזה, הבעת את דעתך, שמסיבות כאלה ואחרות, אינה מקובלת על 2 ממשתתפי הפורום. הבנו. לא הסכמנו ובזה זה הסתיים. מה יש עוד להוסיף?

אתה רק שוכח שהשרשור ההוא החל בדיון, האם יש טעם לתקן טלוויזיה טושיבה ישנה ותקולה. כל הפלסופים שלאחר מכן, לא שייכים כלל לאותו שרשור. חוצמזה, הבעת את דעתך, שמסיבות כאלה ואחרות, אינה מקובלת על 2 ממשתתפי הפורום. הבנו. לא הסכמנו ובזה זה הסתיים. מה יש עוד להוסיף?
מה אומר . אתה מזכיר לי את מיכאל לנג .... הייתר זה קשקשת ברשת . שבת שלום ומבורך

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה אומר . אתה מזכיר לי את מיכאל לנג .... הייתר זה קשקשת ברשת . שבת שלום ומבורך
אתה נסחף רחוק מאד. אבל שיהיה. וכבר כתבתי: אילו כל המכשירים היו "אותו הדבר", לא היית מוצא טכנולוגיות חדשות ולא היית קורא מאמרים שלמים על כל טכנולוגיה. הרי לא כל העולם מפגרים, וגם מי שמוכן לשלם יותר, בודק טוב טוב, עבור מה בדיוק הוא משלם. זה שאתה לא מאמין בזה? זה כבר עניין שלך. ואתה מוזמן לכתוב לי בפרטי מה ששמעת על ההוא מתאילנד.

כתבתי כך : במערכות שמעה כימעט ואין גבול לאיכות . אבל המחיר עולה בהתאם נכון?
שאלתי את הבחור שכתב . כאשר אתה מיסתכל על תמונה בTV שעולה 5K וTV שעולה 1K . כתוב את ההיתרשמות מה ההבדל . באף של הקריין כאן רואים 4 שערות . ושם רואים 2 שערות . הוא לא ענה לעניין. ניכנס להיתםלספות של רכב מרצדס . על הדגמים . לגופו של השאלה לא ענה לי .
אלי אתה תיכתוב מההיתרשמות . של ההבדל בצפיה של 2 המסכים האלה בגוד נניח 55' . זה שיש בשוק TV יקרות . זה עויילמם גויילם (באידיש)
מקווה שהבנתה את מישאלתי . שבת שלום ומבורך

בקשר לתיילנד אשלח לך בווצפ

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שאלתי את הבחור שכתב . כאשר אתה מיסתכל על תמונה בTV שעולה 5K וTV שעולה 1K . כתוב את ההיתרשמות מה ההבדל . באף של הקריין כאן רואים 4 שערות . ושם רואים 2 שערות . הוא לא ענה לעניין. ניכנס להיתםלספות של רכב מרצדס . על הדגמים . לגופו של השאלה לא ענה לי .
אלי אתה תיכתוב מההיתרשמות . של ההבדל בצפיה של 2 המסכים האלה בגוד נניח 55' . זה שיש בשוק TV יקרות . זה עויילמם גויילם (באידיש)

כשאתה בוחן תמונה, אתה בוחן את התמונה מהיבטים שונים, שגם אני לא "מבין" את כולם.
אבל נלך על הפשוטים.

1. נניח שאתה מקרין צבע אדום. לגוון האדום יש תדר מוגדר, וסטייה ממנו תשנה את הגוון ל"יותר כתום" או ל"יותר חום". או קיי? אז קודם כל, אתה שואף להגיע למצב, שבו הפיקסל של האדום יקרין את הגוון (=התדר) הנכון. אז זה כשלעצמו כבר בעיה, ויצרנים שונים מתפשרים על סטיות שונות מהתדר המדויק.
ככה גם הירוק וככה גם הכחול.
וכשהתדרים הם "ליד", כל הגוונים, שהם בעצם שילובים של 3 צבעי היסוד לא יהיו נאמנים למקור. ובקיצור, לכל יצרן יש "חותם" של הגוונים שהוא מסוגל לתת, ומומחים בודקים את הסטיות של החותם ממה ש"צריך" להיות.

2. כעת, תבדוק את הצבעים, כשהם במצב הכהה ביותר שלהם ותעלה את עצמת האור. האם הצבע ישנה או לא ישנה את הגוון שלו בהתאם לעצמת האור? אז תופתע לשמוע: הוא ישנה. עד כמה הוא ישנה? כאן שאלת מיליון הדולאר. ככל שהשינוי יהיה גדול יותר, המסך ייחשב לגרוע יותר.

3. מסכי ה-LCD בנויים כך, שמקור האור שלהם הוא קבוע, ויש מסנני אור, שמאפשרים העברה של אור אל הפיקסלים שאמורים להאיר כדי לתת את התמונה. אמה מה? מסנני האור יעבירו תמיד כמות של אור שיורי, שגם במצב שבו המסך אמור להיות שחור (חשוך לחלוטין), יעבור מעט אור שיהפוך את המסך לאפרפר. לא תבחין בזה בחדר מואר, אבל כשתכבה את האור בחדר ותצפה בתמונה "שחורה", אתה תבחין שהמסך מעביר כמות כלשהי של אור. אז כעת נשאלות כמה שאלות...
א. האם האור הוא אחיד, או שיש במסך אזורים יותר מוארים ופחות מוארים (שזה רע מאד).
ב. עד כמה אור מצליח בכל מקרה לעבור? מעט או הרבה?
בכל מקרה, אם וכאשר עובר אור, כל הגוונים הכהים מאד של התמונה יתערבבו באפור ובאזורי התמונה הכהים אתה תפספס את הצבעים.
אז כל יצרני המסכים מנסים להילחם באור השיורי בדרכים שונות, טובות יותר וטובות פחות. כל פתרון הוא יקר ולכל פתרון יש גם חסרונות. הפתרון הטוב ביותר הוא של מסכי ה-OLED, אבל אלה מסכים שנחשבים בין היותר יקרים, והם גם לא נותנים תאורה גבוהה במצב מואר. אז הם טובים לחדרים חשוכים או לחדרי צפייה (קולנוע ביתי מקצועי), אבל פחות טובים לסלון שטוף שמש. ומבלי שניכנס לעוד חסרונות של המסכים האלה, נסכם שהם טובים מאד, הם לא ממש מוארים והם יקרים.
אז יצרו מסכים שיש להם מקור אור אחורי עם הרבה אזורי תאורה. באזור שצריך אור, יהיה אור ובאזור שלא צריך אור, לא יהיה אור. נחמד וגם התאורה שלו חזקה. אבל? אבל כשיש אזור שחור וקטע מואר, תהיה בכל זאת הילה לבנבנה מסביב (נניח לשורת התרגום שתופיע על רקע שחור. הבנת?

אז מה היה לנו כאן?
דיוק של הצבעים.
התנהגות אחידה של הגוונים בתאורה חלשה או חזקה.
תאורת רקע (מיותרת).
ופתרונות כדי למנוע תאורת רקע.
וכאן נכנס גם הקונה לתמונה... כמה הוא יהיה מוכן לשלם ועל מה הוא יהיה מוכן להתפשר.
האם הסלון שלו מואר מאד, ואז הוא ירצה מסך מואר עם תאורה אחורית רב אזורית, אבל אז הוא אולי יסבול בערבים, בחדר חשוך...
האם הסלון שלו לא הכי מואר, ואז הוא ירצה תמונה שגם באזורים הכהים היא תהיה מדויקת?
אז הנה. נתתי לך את הבסיס. ויש כמובן המשך.

אז נכון להיום, המסכים הטובים הגיעו לאיכות גבוהה מאד, אבל עדיין לא מושלמת, וכמו במערכות השמע, כל התקדמות קטנה, עולה ביוקר גם אם לא מרגישים יותר מדי בהבדל.

ortodox

Member
בסדר. אתה צודק. סוף סיפור.
יכולת לחסוך את ההסבר המפורט, הטכנאי קרמר מקובע וזה אגב בסדר, זכותו.

בענין הבדלי הטכנולוגיות המשמשות היום במסכי טלויזיה, אתה מגלה קבעון וזה בסדר, זכותך, אבל מותיר תחושה של חוסר טעם להכנס איתך לדיון, לכן לא ראיתי סיבה להמשיך בנושא, כל הכבוד למנהל כאן שהתעקש להסביר לך את מה שאינך מעונין לשמוע, כפי שכבר הבנתי. העיקר שאתה מרוצה וגם חוסך לא מעט כסף על הדרך. אשר למרצדס, התייחסתי לבורות שאתה גילית בהעלאת הנושא, לקרוא לזה התפלספות שלי, זה כבר על סף הביזר. הרבה בריאות ושיהיה רק טוב.

בענין הבדלי הטכנולוגיות המשמשות היום במסכי טלויזיה, אתה מגלה קבעון וזה בסדר, זכותך, אבל מותיר תחושה של חוסר טעם להכנס איתך לדיון, לכן לא ראיתי סיבה להמשיך בנושא, כל הכבוד למנהל כאן שהתעקש להסביר לך את מה שאינך מעונין לשמוע, כפי שכבר הבנתי. העיקר שאתה מרוצה וגם חוסך לא מעט כסף על הדרך. אשר למרצדס, התייחסתי לבורות שאתה גילית בהעלאת הנושא, לקרוא לזה התפלספות שלי, זה כבר על סף הביזר. הרבה בריאות ושיהיה רק טוב

יש טכנולוגיות . שונות של חברות שונות . לא ניכנס לצד הטכני . עים נתונים טכניים
אני שןאל פעם רביעית . האים מישהוא צפה מיכם בTV יקרה וTV זולה על אותה צילום . ובמה הוא היתרשם . הרי בכול טלויזיה יש היום 4 אפשריות תמונה חם-קר- סטנדר. דינמי . כול אחד בוחר במה שהוא אוהב .
לא ענה אף גולש מהיתרשמות בצפיה בTV יקרה וזולה באותו הגודל . רק קשקשת ברשת אני קורא כן. עים נתונים טכניים . עים מעבד יקר שעןה הרבה .
שבוע טוב לכולם

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש טכנולוגיות . שונות של חברות שונות . לא ניכנס לצד הטכני . עים נתונים טכניים
אני שןאל פעם רביעית . האים מישהוא צפה מיכם בTV יקרה וTV זולה על אותה צילום . ובמה הוא היתרשם . הרי בכול טלויזיה יש היום 4 אפשריות תמונה חם-קר- סטנדר. דינמי . כול אחד בוחר במה שהוא אוהב .
לא ענה אף גולש מהיתרשמות בצפיה בTV יקרה וזולה באותו הגודל . רק קשקשת ברשת אני קורא כן. עים נתונים טכניים . עים מעבד יקר שעןה הרבה .
שבוע טוב לכולם
אתה צודק. סגור.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

בענין הבדלי הטכנולוגיות המשמשות היום במסכי טלויזיה, אתה מגלה קבעון וזה בסדר, זכותך, אבל מותיר תחושה של חוסר טעם להכנס איתך לדיון, לכן לא ראיתי סיבה להמשיך בנושא, כל הכבוד למנהל כאן שהתעקש להסביר לך את מה שאינך מעונין לשמוע, כפי שכבר הבנתי. העיקר שאתה מרוצה וגם חוסך לא מעט כסף על הדרך. אשר למרצדס, התייחסתי לבורות שאתה גילית בהעלאת הנושא, לקרוא לזה התפלספות שלי, זה כבר על סף הביזר. הרבה בריאות ושיהיה רק טוב.
בדבר אחד קרמר צודק.
אם תסתכל על המחיר של מסך פלזמה 42 אינטש מתוצרת PIONEER בשנת 2009, המחיר היה סביב 14,000 ש"ח.
היום אתה קונה OLED מצ'וכלל 65 אינטש של LG בפחות מ-10,000 ש"ח. אז כן. גם המשקל ירד וגם המחיר ירד בצורה משמעותית מאד.
האם הדבר מוכיח שהטכנולוגיה לא השתפרה, ומסך שעלותו 1,500 ש"ח ישתווה ל-OLED? זו כבר שאלה שרק קרמר יודע את התשובה עליה.

בדבר אחד קרמר צודק.
אם תסתכל על המחיר של מסך פלזמה 42 אינטש מתוצרת PIONEER בשנת 2009, המחיר היה סביב 14,000 ש"ח.
היום אתה קונה OLED מצ'וכלל 65 אינטש של LG בפחות מ-10,000 ש"ח. אז כן. גם המשקל ירד וגם המחיר ירד בצורה משמעותית מאד.
האם הדבר מוכיח שהטכנולוגיה לא השתפרה, ומסך שעלותו 1,500 ש"ח ישתווה ל-OLED? זו כבר שאלה שרק קרמר יודע את התשובה עליה.
את התשובה אני לא יודע . כי לא צפיתי בTV יקרה . בסרט 4KHD . מה שמראים בחניות . זה ערוצים מהוט ויס . באיכות גרוע . אצלי בבית יש סרטונים מיוטיוב . בודדים ב4K תמונה מעולה . שלא ניראה לי בעתיד מדינת ישראל תשדר כך . אני כותב על TV שמשמת בתור מוניטור . לא כולל מערכת שמה צמודה לה . או אפליקמיות . אני מישתמש . עים ציוק קליטה חיצוני

מוישה אתה צוחק מימני ???? שאלתי אים צפיתה בTV של 6K ש"ח וTV 1K . וראיתה שינויים. ואים ראיתה כתוב אותם . כול ההסבר שאתה כותב . לא שייך לעניין השאלה ברור !! אגב . המחשב שלי בחובר בכבל HDMI יש לי תוכנה בדיקת מסך . וכול הצבעים יוצאים 10. והגוונים בשחור לבן . והקוים הלבנים ישרים בול . והזויות בול 90 מעלות . אז מי צריך יותר מיזה . היום טלויזיה שוקלת 3 ק"ג . פעם שקלה 35 קילו . עד היום יש לי טלויזיה סוני . ששכן עוזר לי להרים . ממיר לוויני פעם גודלו הייה 30*20
רק אנלוגי . היום מכרתי ממיר לוויני HD +היי פיי + בלוטוס בגודל קופסת סיגריות . הלקוח אמר אתה צוחק מימני ? ואיפו הממיר ? והמחיר בירידה כול הזמן . עגבניות יותר יקרות ממיר . ומי אומר שכול מה שכתבתה במאמר אין בTV שקניתי ? גם העיגול בול עגות . לא פחוס . אגב היום יש שידורים ישירים מהמדים . אז מה זה ליבנות TV ששוקלת 3 קילו
שבת שלום ומבורך
במחשב יש לי כרטיס מסך יקר נוידה . שמחובר לTV

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מוישה אתה צוחק מימני ???? שאלתי אים צפיתה בTV של 6K ש"ח וTV 1K . וראיתה שינויים. ואים ראיתה כתוב אותם . כול ההסבר שאתה כותב . לא שייך לעניין השאלה ברור !! אגב . המחשב שלי בחובר בכבל HDMI יש לי תוכנה בדיקת מסך . וכול הצבעים יוצאים 10. והגוונים בשחור לבן . והקוים הלבנים ישרים בול . והזויות בול 90 מעלות . אז מי צריך יותר מיזה . היום טלויזיה שוקלת 3 ק"ג . פעם שקלה 35 קילו . עד היום יש לי טלויזיה סוני . ששכן עוזר לי להרים . ממיר לוויני פעם גודלו הייה 30*20
רק אנלוגי . היום מכרתי ממיר לוויני HD +היי פיי + בלוטוס בגודל קופסת סיגריות . הלקוח אמר אתה צוחק מימני ? ואיפו הממיר ? והמחיר בירידה כול הזמן . עגבניות יותר יקרות ממיר . ומי אומר שכול מה שכתבתה במאמר אין בTV שקניתי ? גם העיגול בול עגות . לא פחוס . אגב היום יש שידורים ישירים מהמדים . אז מה זה ליבנות TV ששוקלת 3 קילו
שבת שלום ומבורך
במחשב יש לי כרטיס מסך יקר נוידה . שמחובר לTV
בסדר. אתה צודק. סוף סיפור.

תוספת קטנה . לסוף סיפור
מד שדה איטלקי טוב . עלה בימים שהייתי מתקין צלחות כ5K ש"ח . לי יש אנלוגי ב2K וזה מספיק לי להיום פו ושם תיקון .
באלי אקספרס ראיתי מד שדה היום בסכום 320 ש"ח ליפני מיסים . שיש בו הכול מה שצריך טכנאי . ספקארום. ראים תמונה של התחנה . ועוד הרבה דברים . אז פעם הייה יקר מד שדה . אז ביום ליצר מד שדה באיכות יותר טובה עולה רק 320 ש"ח . אז מה זה ליצרTV איכותית ???
רק המחשה איך הטכנולוגיה התקדמה בגרושים . שבת שלום ומבורך

אחרי שקניתי TV יקרה 55' OLD . מתחיל עניין חיבור הממיר . יש כול מיניינ ממירים באיכות הטובים ביותר הם בתדר 60H הרוב הם 30H . עים האפליקציות הפנימיות אני לא מישתמש . הממיר של הוט /יס . מעניין מה הנתונים שלו . אף פעם לא עיינתי. וגם אין אותם . מעניין איזה נתונים יש לכם בממיר בבית. לי אין הוט יס . כך שאני לא יודע מה האיכות שלהם

למעלה