אדריכל שטעה

מצב
הנושא נעול.

במברגר

New member
אדריכל שטעה

אדריכל שטעה
בהגשת תוכנית לבניה וע``פ קווי הבנין היה אפשר לבנות יותר והוא אמר שא``א יותר ממה שהוא תכנן הבנין נבנה והטעות לא נתנת לתיקון יש מה לעשות לאדריכל כזה?

גולי מ

New member
יש עוד דברים חוץ מקווי בניין

אדריכל שטעה
בהגשת תוכנית לבניה וע``פ קווי הבנין היה אפשר לבנות יותר והוא אמר שא``א יותר ממה שהוא תכנן הבנין נבנה והטעות לא נתנת לתיקון יש מה לעשות לאדריכל כזה?
בשביל זה יש תב"ע (תכנית בינוי ערים) במקום הזה. יתכן שעפ"י קווי הבניין היה נתן לבנות יותר, אבל עפ"י התכסית ו/או זכויות בניה לא ניתן היה. בהנחה שאתה צודק: גם אם לא נוצלו כל אחוזי הבניה, באופן תיאורתי, אפשר לעשות תוספות בניה (שוב - היתרים) שינצלו את הזכויות שנותרו. אני לאדריכל כזה לא הייתי עושה דבר, אלא אם כן נאמר לו במפורש (ואם נכתב בחוזה, אז בוודאי) למצל את כל זכויות הבניה). מאחר ולשאר הדברים אין לך טענות (תכנון עפ"י פרוגרמה, תכנון נאה בעייניך, וכו...). לפעמים הביטוי "תפסת מרובה - לא תפסת" נכון גם במקצוע שלנו. אם הבניין גמור. אני מציעה לך לנסות להנות ממנו.

mol3

New member
השאלה העיקרית היא...

בשביל זה יש תב"ע (תכנית בינוי ערים) במקום הזה. יתכן שעפ"י קווי הבניין היה נתן לבנות יותר, אבל עפ"י התכסית ו/או זכויות בניה לא ניתן היה. בהנחה שאתה צודק: גם אם לא נוצלו כל אחוזי הבניה, באופן תיאורתי, אפשר לעשות תוספות בניה (שוב - היתרים) שינצלו את הזכויות שנותרו. אני לאדריכל כזה לא הייתי עושה דבר, אלא אם כן נאמר לו במפורש (ואם נכתב בחוזה, אז בוודאי) למצל את כל זכויות הבניה). מאחר ולשאר הדברים אין לך טענות (תכנון עפ"י פרוגרמה, תכנון נאה בעייניך, וכו...). לפעמים הביטוי "תפסת מרובה - לא תפסת" נכון גם במקצוע שלנו. אם הבניין גמור. אני מציעה לך לנסות להנות ממנו.
השאלה העיקרית היא...
בכמה מדובר ולמה נבחרה האלטרנטיבה. אם מדובר ב 30 מ"ר, שניתן היה לבנותם רק ע"ח קווי בניין ואין אפשרות להוסיף קומה והסיבה היא כי האדריכל טעה, המצב אחד. אם מדובר ב- 3 מ"ר שמתפרסים על כל החזית (נניח 0.3X10 מ') ולאדריכל סיבה טובה (לא עולה לי משהו בראש כרגע) זה דבר אחר.

gerson1

New member
היי-אם לא מיצה זכויות בניה

אדריכל שטעה
היי-אם לא מיצה זכויות בניה
הרי שניתן לתקקן שאת ולהוסיף יש לצייןו שזכויות בניה הנן דבר של פרשנות לגבי הצד החוקי שלהן וכפי שנאמר קודם על ידי גולי ומול-לא הכל מוגבל לזכויות בניה

טעות

אדריכל שטעה
טעות
אז יש כל מיני סוגים של טעויות. אם במסגרת התכנון, יצא בית שעונה על ציפיותכם אולי יש מקום לבדוק אם בכלל נגרם נזק. [לא מוכרחים למצות את אחוזי הבניה] אם מדובר בטעות שנובעת מרשלנות, יש מקום לתבוע את המתכנן. [ולקוות שיש לו ביטוח מקצועי] זה נכון שיש לאדריכל אחריות כבדה כלפי הלקוח שלו וכלפי הפרוגרמה שהוצגה בפניו. יחד עם זאת, המציאות [המתסכלת] היא כזאת ששכה"ט במקצועינו הוא כלכך לא ריאלי [מתיישר עם מצב השוק ולא משקף את המאמץ הראוי שאמור היה להיעשות בהתנהלות תקינה] שהסבירות לרשלנות היא גדולה יותר. כמו שכתב גרשון, הרבה פעמים הדברים הם עניין של פרשנות [להבדיל מדברים חד משמעיים]. לא מדובר במצב של שחור לבן. לדעתי, בשלב ראשון, יש לשבת עם המתכנן ולראות מה ניתן לעשות מהמקום בו אתם כבר נמצאים ולנסות לבדוק אם יש מצב לתיקון שיניח את דעתכם.

אתה בונה בלי לדעת את המידע הזה

אדריכל שטעה
אתה בונה בלי לדעת את המידע הזה
מראש? מה גרם לך לחשוב על כך לאחר הבניה ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה