אהוד אולמרט - אתה מכיר את המושג "רוח צה"ל" ?

אהוד אולמרט - אתה מכיר את המושג "רוח צה"ל" ?

אהוד אולמרט, כשהתגייסתי לצה"ל, נשבעתי אמונים למדינה, נשבעתי שאני מוכן להקריב את חיי, לא רק אני נשבעתי בכך, אלא כל חייל וחייל. בעבר ובהווה, אני מקווה שגם בעתיד, מקווה. כי על פי המצב כרגע - אני אוכל להבין את מי שלא יוכל להישבע על כך. המפקדים שלי בצה"ל חינכו אותי ואת שאר חבריי על רוח צה"ל, מעין קוד ערכי שצה"ל מנחיל לחייליו, בין היתר מדובר על "דוגמא אישית", "חיי אדם" ו"נאמנות" מתוך 11 הקריטריונים. אני יודע שאתה לא רמטכ"ל ולא שרתת בעברך כקצין במטכ"ל אבל תרשה לי להניח שאתה מכיר את המושג הזה ואת מה שעומד מאחוריו, תרשה לי לומר לך בגילוי לב שהאחריות שאתה מפגין כלפ הערכים הבסיסיים האלו - שואף ל - 0. תראה איך העם השני, דואג לאסירים שנמצאים בחזקתנו בבתי הכלא, תראה איך הם עושים כל מאמץ ע"מ להחזירם הביתה, למשפחות שלהם, תראה איך אנחנו נראים בעיניי העולם כולו - כשאין שום אמפתייה ברורה, מעשית, למצבם של 3 החטופים ע"י מו"מ כדי להביא לסיום המשבר הזה שנמשך כבר יותר משנה וחצי. אני לא צריך לומר לך כמה ימים זה או כמה שעות זה, את זה אתה בטח כבר יודע מהודעתי הקודמת ואם לא - זה הזמן שתחשב את זה. תחשוב על גלעד שליט כשאתה קורא את ההודעה הזו או מי מטעמך ; תחשוב על אלדד רגב ואודי גולדווסר ; תחשוב גם על המשפחות שלהם ; תחשוב לרגע אחד על החיילים שעומדים להתגייס לצה"ל ורואים את הטיפול הכושל במשבר הזה שנשמך כבר יותר משנה וחצי, תחשוב לרגע איך מדינת ישראל נראית בצל המשבר הזה כשנראה ברקע שעסקנות פוליטית הרבה יותר חשובה, כי זה הרושם שמתקבל ככל שעובר הזמן. אדוני ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שחרור מחבלים עם דם על הידיים זה משהו שכבר התקבל כהחלטה. כל יום נוסף שעובר על החטופים, סביר שנראה להם כנצח, ולמשפחות - כדבר שנכנס עמוק לתודעה שלהם - לנצח. שום דבר לא ירפא את הפצע הזה של התקופה הזו שהיא סיוט עבור כל אחד - אבל יש מה לעשות - כדי לפחות להקל ולעצור את הפצע הזה שמדממם - למען יתאחה ויגליד ויצטלק. שחרור מחבלים - הוא לא עניין של מה בכך, אולם לנגד חייהם של 3 החטופים - העניין הופך להיות מוסרי, מצפוני ואפילו ריגשי. כמי ששרת בצה"ל שירות מלא, ויכול היה שלא לחזור לצה"ל מרצונו החופשי בשנת 2003 לשם השלמת שירות סדיר כלוחם בחיל השריון האמנתי שאם יקרה לי משהו חלילה או לחבריי - יעשה כל מה שניתן - ע"מ לעמוד איתן אל מול העקרונות של רוח צה"ל. אני מצפה ממדינת ישראל שתקבל החלטה אמיצה ונראה את 3 החטופים חוזרים הביתה. מבקש לסיים את מכתב זה בשיר שכתב בועז שרעבי לרון ארד, נווט קרב בחיל האויר טשרם ידוע מה עלה בגורלו. בוא לא ניתן לעבר לחזור על עצמו כשתבוא ביום מן הימים, ימים שנחתמים בקצה תפילה. כשתבוא נגיש לך פרחים, פרחים שנפתחים ללא מילה. ואם תהיה עייף ואם בעצב תתעטף נשיר לך בשקט נשיר לך ברוך - ונחכה, ונלטף עד שתצטרף ואז נשיר ברון... נשיר ברון... כשתבוא הביתה מן הקור הביתה אל האור הלב ירעד. כשתבוא מבעד לדמעות תבחין באותיות לחופש נולד. ואם תהיה עייף ואם בעצב תתעטף נשיר לך בשקט נשיר לך ברוך - ונחכה, ונלטף עד שתצטרף ואז נשיר ברון... נשיר ברון... ואלו הם עקרוונת רוח צה"ל: דבקות במשימה 2.אחריות 3.אמינות 4.דוגמה אישית 5.חיי אדם 6.טוהר הנשק 7.מקצועיות 8.משמעת 9.נאמנות 10.נציגות 11.רעות

raz2007

New member
מה אתה באמת מאמין למה שאתה כותב?

איך העם השני, דואג לאסירים שנמצאים בחזקתנו בבתי הכלא, תראה איך הם עושים כל מאמץ ע"מ להחזירם הביתה, למשפחות שלהם, תראה איך אנחנו נראים בעיניי העולם כולו - כשאין שום אמפתייה ברורה, כבר שנים שמדינת ישראל מוכנה לשחרר מאות אסירים כדי לשחרר חייל צה"ל אחד או מה שנשאר ממנו. העניין לא פשוט, כי לשחרר מחבלים רוצחים ולדעת שהם מתהלכים חופשי ומוכנים חרצוח עוד זה דבר מורכב, מה גם שיש להתחשב במשפחות לא רק של הנעדרים אלא גם של אלו שרוצחי יקיריהם עלולים להשתחרר. אם הערבים היו דואגים ליקיריהם היחס היה צריך להיות 1:1 ולא 500:1. ובכלל, למחבלים האלו אין טיפת כבוד למתים תראה איזה ברבארים הם בלוויות של ההרוגים שלהם. אבל בדבר אחד לפחות אני מסכים, על זה כולם מסכימים, הממשלה הזאת לא עשתה מספיק לשחרר את החטופים ובתור מי שהצביע לאולמרט אני לא מאמין איך עשיתי\עשינו כזאת טעות!

למעלה