אהלן יוגי בר
הרבה

אהלן יוגי בר ../images/Emo13.gif הרבה ../images/Emo49.gif ../images/Emo39.gif

אחלה פורום פתחת לנו כאן
אתה יכול בבקשה לתת הסבר על ההבדלים בין האת´ה, שיבננדה, איינגר, אשטנגה וכל החבר´ה
אני ניסיתי כבר שיבננדה וגם איינגר, סבלתי קשות אבל מצד שני אתה נשמע אחלה ואולי אלמד ממך משהו
מיכל השכנה מגרפולוגיה

יוגי בר

New member
על מושגים ועל סובלים

אז ככה. האת´ה יוגה זה הצד השני של ראג´ה יוגה שמטפל גם בגוף הפיזי שלך. הסבר: כיוון שהגוף הפיזי זה משכן הנשמה, חובה לטהר ולשמר אותו במצב הבריאותי הטוב ביותר. ואת זה עושה האת´ה יוגה על הצד הטוב ביותר. שיבננדה: מוצאו מדרום הודו. רופא במקצועו. בעל אשרם ברישיקש. מאסטר מושלם לכל 4 שיטות היוגה. הגיע לשלמות (מאהא יוגי) והשיג את האיחוד המהות האלוהית שלו. נפטר ב- 1963 נחשב לקדוש בהודו. ב.ק.ס איינגר- מורה גדול ליוגה סיפר: בפעם הראשונה שראיתי את שיבננדה עושה יוגה "ראיתי את מטסיאנדרה- המלך הדג עושה יוגה".מעולם לא ראיתי מישהו עושה יוגה בצורה כל כך מושלמת. מדהים. שניהם כאמור לא המציאו את האת´ה יוגה. היא קיימת כבר למעלה מ- 5000 שנה. הראשון שהעלה אותה- את הראג´ה יוגה על הכתב היה פאטאנג´לי מהרישי. בסוטרות היוגה של פאטאנג´לי. משערים שלפני כ- 2000 שנה. אבל אל תתפסי אותי במילה. שנה יותר שנה פחות. האת´ה יוגה נקראת לעיתים גם אשטנגה יוגה. אשטנגה- שלב וביוגה יש כאמור 8 שלבים. יוגה לא מתחרה באף אחד עם אף אחד.ז"א התנוחה המושלמת ביותר ביוגה היא זו שלא מושקע בה מאמץ כלל. בקיצור מי שמלמד אותך יוגה וקורע לך ת´גוף לא מלמד אותך יוגה לדעתי. רוצה לסבול. לא ביוגה. מקווה שהוספתי לך משהו. רוצה פרטים נוספים תצטרכי לתקשר איתי באופן אישי. או ללמוד אצלי. יוגי בר

יוגי בר

New member
סליחה, יהיה בסדר

מיכל, טיפ טיפה סבלנות עוד היום תקבלי כתובת מעודכנת. אני מלמד בפ"ת. תודה. יוגי בר

one32

New member
hatha yoga styles

Excuse my for writing in english About ashtanga, I think she refered to ashtanga vinyasa yoga, sometimes known as "power yoga". There is a short description of the various styles in http://www.massyoga.com/YogaStyles.htm I am sure that every teach of the styles mentioned in that page will say that the description in that site is doind injustice to his style. However, as many will tell you, the most important thing is to find a good teacher. You may look in the martial-arts forum for guidelines on how to find a teacher.

יוגי בר

New member
יוגה וסטייליסטים

סליחה שאני מחזיר לך תשובה בעברית. ותאמיני לי שהדבר האחרון שאני רוצה לעשות עוול זה ליוגה. ולנושא: מלבד 4 השיטות העיקריות של היוגה שכבר הזכרתי, קיימות עוד תת שיטות.. האת´ה יוגה שהיא כאמור הצד השני של ראג´ה יוגה. אשטנגה יוגה- קונדליני יוגה הם שמות נרדפים להאת´ה יוגה. ויש עוד... נאדי יוגה ושמות אחרים. ושוב מתרגל רציני ביוגה יודע את פירושם ומשמעותם של כל השמות הללו בסנסקריט. (השפה ההודית העתיקה). לגבי מורים גדולים שלימדו מלמדים יוגה אזכיר רק דוגמה צנועה אחת. מאסטר סוואמי שיבננדה- שהוא לכל הדעות- אחד היוגים הגדולים שהיו. לא קרא מעולם ליוגה על שמו. נהפוך הוא, בצניעותו הרבה הוא חזר והדגיש תמיד שהוא רק משמש כלי להעברת הידע שקיבל מהמורה שלו. וכן הלאה והלאה. לכן עם כל הכבוד למורים הגדולים הם לא המציאו את היוגה. ודי אם תקראי את הסוטרות של פאטאנג´לי או את הספרים הקלאסיים הסמכותיים ביותר ביוגה האת´ה יוגה פרדיפיקה. שלך יוגי בר

למעלה