אובדן ....

זו אני20

New member
אובדן ....

שלום לכם.
בעבר הייתי פעילה מאד בפורומים השונים של תפוז .הריון בסיכון ....פורום אובדן ...פוריות ..ושוב ושוב ..
נלחמתי...נלחמתי כמו לביאה למסע לעוד ילד!
חוויתי למעלה מ 10 הפלות...ולא וויתרתי.
עד שהצלחתי! ילדתי אני בעצמי ילד נוסף...אמנם לאחר הריון קשה ..אשפוזים ..היפרדות שליה. פגות..שבוע 32.
אבל הי הצלחתי !
הילד כבר בן 3 ב"ה .
לפניי שנה ...החלטתי לצאת למסע שוב ...ולנסות.
ולמזלי נקלטתי מהר ...אבל לאחר ניתוח תפר צווארתי שעשו לי ..עוד באותו היום בא"ס נאמר לי שהעובר לא תקין .אין לו מוח . אנאצפלוס. ושוב חדר ניתוח ...והפעם הפסקת הריון ...גרידה
שוב ...הכל החזיר אותי אחורה...למקום הזה של האובדן.
כ"כ פחדתי לחזור אליו ..אחרי סחרור של הצלחה .
והיום..יותר נכון בתקופה האחרונה בעלי קצת לוחץ עליי שאנסה שוב ...אבל .לא יודעת איך להסביר .פתאום הפחד משתק אותי!
אני מפחדת לחוות שוב אובדן.
מפחדת מלידה מוקדמת . .
מפחדת מפגות
מפחדת מעוד הריון של פחד וצירים וחוסר תפקוד.

אבל אני רוצה עוד ילד !
אני מבולבלת...חכיתי שהפחד הזה יעבור ...אבל הוא לא .

שירהד1

Member
מנהל
מצב מורכב

אני רוצה להבין קצת יותר את הסיטואציה, ואודה לך אם תוכלי לפרט מעט יותר.
1.בני כמה אתם?
2.כמה ילדים?
3.האם ידועה הסיבה ל-10 ההפלות שעברת? האם הן היו ברצף או בין הילדים?
4.הילד בן ה-3- האם ידועה הסיבה לקשיים במהלך ההריון? את מתארת היפרדות שיליה, אשפוזים, פגות בשבוע 32...
5. תיארת שבהריון עם העובר עם האנאנצפלוס עברת תפר צווארי, כלומר- זה היה מבוסס על ידיעה של בעיה מסויימת שהיתה בהריון עם הילד בן ה-3?
6.מה מצבך הרפואי הכללי? שוב- יש מידע אודות בעיות כלשהן או מחלות כלשהן שעלולות לגרום לנזקים לך או לעובר, במידה ויהיה עוד הריון?

כלומר- מה שאני מנסה לבדוק קשור בכלל לנושא הגיל ולמצב הרפואי.
לאחר מכן- אפשר יהיה גם לצלול לתוך הנושא הרגשי.

בכל מקרה- הפחד לא יעבור. הוא יישאר איתך, במידה ותנסי שוב. אי אפשר לברוח ממנו. ההחלטה היא כמובן אישית קודם כל, ואחר כך זוגית.
אין בעל שזכותו ללחוץ על האישה במצבים הללו לנסות שוב. ההחלטה היא קודם כל של האישה. הסיכון הגופני- רפואי- נפשי הוא קודם כל שלה.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

זו אני20

New member
תגובה

שלום שירה.
כן ...אני יודעת שזה מורכב ...
אענה על חלק מהשאלות ..לא באלי מאד להיחשף.
אנחנו צעירים יחסית...
אחרי הילד הראשון 10 הפלות רצופות!
ולא .לא יודעים את הסיבה...
האחרונות כבר היו זיהומיות . ההריון שהסתיים בנס בשבוע 32 .היה הריון מורכב עם ביקורים תכופים במיון ואשפוזים. ד"ר משיח אמר שאני מקבלת כל טיפול אפשרי שרשום בספר הרפואה וכל טיפול שהוא מכירבמסגרת הריון בסיכון... כשילדתי בשבוע 32 ..הוא אמר שהוא לא ציפה לטוב יותר מזה !!! וגם בהריון הזה ...הייתי עם תפר.
כשילדתי בשבוע 32 ...זה היה כשהייתי מאושפזת...וכמובן הסתיים בניתוח קיסרי וחתך טי ! כי היה קשה לחלץ אותו ...הוא היה מצג רגלים ...
לפניי שנה . ההריון הופסק בגלל אנאצפלוס. לא סיבה שהיתה בעבר ...כל העוברים קודם היו תקינים גנטית לחלוטין.! לכן זה הפתיע אותי והפחיד! שמו לי תפר ...כי היתה לי הפלה אחת בשבוע 23 ירידת מים מוקדמת . ומאז ..כל הריון הצוואר מקוצר .
בקיצור ...אוסף מורכב ועצוב ...אבל לפחות עם סוף משמח ! ועכשיו אני רוצה אבל מפחדת ...בעלי רוצה..הוא לא לוחץ . אנחנו בזוגיות טובה מאד . הוא רוצה...בעדינות לא מלחיץ.
אני מפחדת ..כי אף אחד לא מבטיח לי כלום!
גם לא הבטיחו קודם .אומרים שהסיכויים טובים יותר ממנה שהיה בעבר..אבל סיכוי גבוה להפרשות שליה נוספת ...ללידה מוקדמת ..לפגות..ובכלל לזיהום ..כי היו לי שלושה הפלות שהסתיימו בזיהומים ספטים.
באופן כללי ...אני בריאה . רק mthfr הטרו .
ובכל זאת ...אני נוטלת אנטיביוטיקה זינת כל ההריון קלקסאן 80 אספירין 100 ..
ועוד ...הורמונים ושמירת הריון משבוע 12 .
בקיצור דיי קשה .

שירהד1

Member
מנהל
פרט מאוד חשוב לא כתבת-

והוא עניין הגיל. הגיל הוא קריטי בנושא הילודה, ועוד יותר קריטי כאשר ישנם קשיים ותסבוכות משמעותיות, כפי שהיו לך. משום מה כתוב בכרטיס שלך שאת בת 40, אבל כתבת שאתם צעירים יחסית. לא יודעת מה זה אומר.
יש הבדל בין גיל 32 לגיל 37 לגיל 40. בגיל 32 יש זמן לעבד, יש זמן לנסות, יש זמן. יש זמן גם לחשוב על אופציות אחרות, כגון פונדקאות, על כל מורכבויותיה (הנפשיות, הכלכליות ועוד ועוד ועוד). בגיל 40 כבר יש הרבה פחות זמן. יש. אבל פחות.

לגבי בעלך- פשוט בתיאור הראשוני כתבת שבעלך קצת לוחץ עלייך, ולכן כתבתי מה שכתבתי. שמחה שהבהרת את הנקודה.

אני יכולה לשאול אותך עוד המון שאלות רפואיות כדי להבין קצת יותר טוב, אבל אני לא חושבת שזה המקום שלי. מהתיאור שלך עולה שאת נמצאת בהתייעצויות רפואיות אצל טובי מומחים.
יפה שהם אומרים לך את האמת ולא מבטיחים דבר שאולי לא יתקיים.

אותי מטריד בהקשר אלייך לפי התיאור בעיקר הסיכון לא רק להפלה, אלא להסתבכויות שעלולות להתרחש כתוצאה מפגות קשה, מהיפרדות שילייה וכיוצא באלה.

מבין השורות אני מבינה שבנך בן ה-3 בריא, וזה ממש בגדר נס ודבר נפלא ביותר, בהתחשב בפגות ובהריון המורכב שעברת.

ההחלטות הן כמובן אך ורק שלך. חשוב שתביני שבאם תחליטי לנסות שוב- החרדות והחששות הכבדים ילוו אותך. זה לא משהו שעם הסטוריה כמו שלך אפשר להעלים ואולי גם לא ממש להפחית. לכן, מה שאני ממליצה זה לחשוב האם את מסוגלת נפשית לעמוד בדבר הזה, לעמוד באתגר של חלילה וחס אובדן הריון נוסף, לעמוד בפני חרדות ופחדים ולהמשיך לתפקד כאמא, בעבודה, בבית...וגם- לקחת בחשבון חלילה וחס מצב של פגות שתגרום לנזק אצל הילוד.

אין פה תשובות לאף אחת. כי ההחלטות הן כל כך אינדיבידואליות.
מעניין אותי בכל זאת לדעת האם מישהו מהרופאים/ות שהתייעצת איתם העלה אופציה של לשקול פונדקאות? או שזה משהו שממש לא רלוונטי עבורכם?.

שירה דוד
09-7749028

זו אני20

New member
שלום שירה

הי .
כן .לעניין הגיל ...אני צעירה הרבה יותר מהכתוב בכרטיסיה.
ובטח שהעלו את עניין הפונדקאות .מייד אחרי ההפלה ה תשיעית... פרופסור כארפ אחרי ההפלה העשירית הרים ידים ואמר לי .סטופ. אין לי דרך לעזור לך יותר ...

והילד המושלםםם שנולד...הוא בגדר נס ממש.
נכנסתי להריון בטעות ...
מבחינה רפואית ...רב הנסתר על הנגלה
כי כל הבדיקות עשיתי .אצל טוביי המומחים הייתי .
ואין תשובות .הכל תעלומה . הטיפול בי ניסיוני
ולכן ...אני כ"כ מפחדת .
מפחדת מילד לא בריא .והפגות...
זה יותר מפחיד אותי מאובדן .כי אובדן בסופו של דבר הכאב ... עובר או נחלש ..
אבל ילד לא בריא ...זה הפחד הגדול שלי .
אני צעירה ומאד ...אבל זה לא ישנה את העובדות .
בהריון האחרון צעקו עלי האחיות בבי"ח תה"ש למה בכלל אני מנסה הריון...שאסתפק היה שיש לי .ושאני מסכנת את עצמי ... ממש הרגשתי צורך להתנצל .

שירהד1

Member
מנהל
כותבת למי שקוראת-

את המשך ההתכתבות עשינו "זו אני 20" ואני במערכת המסרים, בשל סיבות שאינני יכולה להיכנס אליהן.
מקווה מאוד ש"זו אני 20" תוכל להמשיך ולכתוב פה- למענה ולמען האחרות.

שירה דוד
09-7749028

התלבטות קשה

את ממש לא לבד.
ההגיון אומר להסתפק במה שיש ולא לסכן את שלוות הנפש שלכם ואת המשפחה השמחה ובריאה שיצרתם, גם אם קטנה משדמיינתם, אבל הרגש....
הכמיהה קשה ולא מקשיבה להגיון ותמיד יש את התקווה שאולי אולי, יהיה עוד נס.

אותי אישית, לגבי עצמי, מלחיץ בדיוק זה - מה נשדרש לעוד ילד ביולוגי חי ובריא עבורנו, הוא לא פחות מנס וזה אומר לי שאני לוקחת סיכון מאד מאד גדול כרגע בנסיונות לילד השני וחשוב לשים להם גבול (שאני לא מצליחה עדיין לקבוע בברור).

זו אני20

New member
אני מבינה ...או חושבת שאני מבינה ...

זה באמת לא קל .
אני לא מכירה את הרקע שלך ...ואת הסיפור .
אני כן מבינה את הכמיהה לעוד ילד !
אני כן יכולה להגיד .שאצלי הפחד הכי גדול !
זה ח"ו ילד לא בריא .
אצלי בשלב כלשהו.אחרי כ"כ הרבה הפלות ..
עשיתי סטופ .כי פשוט לא יכולתי יותר !
הרגשתי שאני לא יכולה להתעסק עם שוב דבר. חוץ מהרצון לעוד ילד . אז כן ...פנינו לפונדקאות!
דרך ארוכה ולא קלה .גם בהריון הזה...בתחילתו הרגשתי שמשהו לא בסדר. ...ולא סיפרו לי ...אבל כמעט איבדנו את ההריון בשבוע 12 בגלל המטןמה...ואח"כ היו עוד סיבוכים...
שרק בשבוע 32 נאמר לנו שהכל בסדר.
כבר הכינו אותנו לניתוח צמוד ללידה ...ובסוף גם הוא בוטל.
מה שאני באה להגיד .
זה מי שבוחר בסופו של דבר בפונקאות.
זה לא שלב קל בכלל .זה ויתור ...ויתור על הרחם...
זה תהליך בפני עצמו.
כל אחת שתעשה את החשבון שלה .פרופסור אמר ..הליך פונדקאות קשה יותר מעוד הפלה ....:(...
והסוף הטוב שלי קרה ...! שיחסית אחריי הפונדקאות . .אני ילדתי !
אז כן .יש פה וויתור ...אבל אפשר להמשיך ולנסות גם מפה וגם משם ... זה הליך לא קל בכלל !! הן נפשי והן כלכלי. אבל התוצאה ....האושר ...שווה הכלללל!!!

למעלה