אודה אם תעזרו לי לקבל תשובה

אודה אם תעזרו לי לקבל תשובה

אני סובל מפוליקוליטיס כרוני ומצרות נוספות של מחלות זקיקי השיער (כמו אקנה שביחד עם הפוליקוליטיס יוצרים לי פצעים רחבים נפוחים עם כאב וסבל) בעיקר באזורי העור ההורמונליים (הרגישים לטסטוסטרון) שבהם יש לי הרבה מאוד זקיקי שיער עבים וגסים בכל אזור הישבן, השוקיים, הרקטום, המפשעות והרגליים. בהתחלה הלכתי לרופא העור שנתן הוראה לתת לי משחת בטא-קורטן לאחר שנתן לי משחות אנטידלקתיות מקומיות אחרות, וכשראה שהן לא עוזרות אז רשם משחת בטאקורטן (משחה אנטידלקתי) לאותם אזורים מודלקים שהתבטאו בנקודות אדומות מאוד (אודם שהפך לכהה יותר ויותר) מאוד רחבות שבמרכזן שלפוחיות עם נפיחות. הדבר חזר על עצמו, הפצעים החמירו לכדי כוויה וטופלתי על ידי חיטוי ומריחת סילברול ותחבושת. הבעיה שכל פעם התעוררו אזורים חדשים עד שהרופא עור החזיר לרופאת המשחה עם הוראה לתת לי אנטיביוטיקה בצורה סיסטמית-פומית, אז אני מקבל מהרופאת משפחה בכל חודש מרשם לכדורי אנטיביוטיקה צפורל 500 מיליגרם כ 4 כדורים ביום לתקופת טיפול של 30 יום בנוסף למריחת משחת בטא-קורטן שהיא אנטיביוטית מקומית. כל פעם אני מקבל את הטיפול הזה מפני שבכל פעם התופעה הזאת של סיבוכי כוויות מפוליקוליטיס כרוני (שבימי הקיץ החמים הפצעים מהפוליקוליטיס מושכים יתושים לעקוץ אותי ולהחמיר את הזיהום) הולכים ומתפשטים בכל הרגליים, הישבן, הרקטום והשוקיים העור מגרד מאוד כל הזמן, כואב לי בעור, אני לא יכול להתרכז בכלום וקשה לי להירדם (כמו עכשיו בשעה 2 בלילה) בגלל הגירודים והכאבים, לא פעם הפוליקוליטיס החמירו לצלוליטיס. ואני רוצה לשאול 2 שאלות: 1. |אם היתה דרך להמית את זקיקי השיער, במידה ולא היו לי זקיקי שיער אז האם הייתי מפסיק לסבול מפוליקוליטיס ? 2. אם עור הישבן הוא הורמונלי, ואני מרגיש שזקיקי השיער שאזור הישבן עבים כמו זכוכית בגלל הטסטוסטרון, אז האם הורדת רמת הטסטוסטרון בדם יכולה להצר ולהקטין את זקיקי השיער ? אני מאוד אודה על תשובות, זאת משום שהבעיות האלה גורמות לי בכל האזור שליד הרקטום לזיהומים (מן הסתם מדובר באזור שקרוב לפתחי הצואה), כאב וסבל ואני בכלל לא יודע אם הגורם לבעיות הוא קיומם של זקיקי שיער עבים שגורמים לתחושה של זכוכיות (כי העור בישבן הוא רגיש יחסית לזקיקי שיער שבישבן הם הורמונליים ולכן מרגישים בעור רגיש כמו זכוכיות והסבל והכאב מאוד אקוטים).

למעלה