אודה לעצתכן: סקירה מכוונת מח - התור היום...

אודה לעצתכן: סקירה מכוונת מח - התור היום...

וצריכה להחליט;מסקירה מכוונת מוח - ד״ר עמרן (דרך קופ״ח מכבי) או ד״ר מלינגר (פרטי בעלות אסטרונומית של למעלה מ3000שח יתכן החזר מביטוח פרטי לא בדקתי. נחשב מספר 1 לבדיקות מח לעובר).

אני עם סוכרת הריון מתחילה שבוע 34, לכן מטופלת במרפאת הריון בסיכון.
עקומות המעכב של העוברית שמופקות מאולטרסאונד שמבצעת כל שבועיים כבר סביבות של חודשיים מלמדות על התמדה עקבית של גדילה על הסקאלה.
העניין הוא שהראש גדול תמיד בשבועיים.
אתמול הייתי בבדיקת מעקב שגרתית בשל הסוכרת ההריונית (הריון בסיכון), סיימתי שבוע 33 והיקף הראש היה מתאים לשבוע 36+4.
ייתר האיברים שנבדקו גדולים במרווח של שבוע-שבועיים כלומר 34-35.
לכן הפנה אותי הרופא המטפל שם לסקירה מכוונת מח.
ואז, נתקלתי במבוי סתום של ׳אין תורים׳ במכונים של מכבי אלא אחרי פסח שזה כבר מאוחר מדי. פניתי לאותו רופא מכבי והוא אמר שאם אין דרך מכבי שאעשה פרטי ואז שאלתי להמלצתו והוא חד משמעית המליץ על פרופ׳ מלינגר.

אז עשיתי טלפונים רבים והצלחתי לשוחח עם ד״ר ארז מגבעתיים (שעשה לי את הסקירות ראשונה ושניה והיה יסודי) והסביר בין הייתר שאת הבדיקה הזו של סקירה מכוונת מח צריך לעשות בשבועות 32-33 ולא מאוחר יותר.
אז הבנתי שיש גם משמעות לזמן...שהבדיקה נערכת!

ממש אחכ קבעתי תור לפרופ׳ מלינגר להיום בערב.

הבוקר התקשרו ממרפאת הריון בסיכון בה אני מטופלת והודיעו שהצליחו לקבוע לי תור להיום בערב (מוקדם יותר) לד״ר עמרן לסקירת מכוונת מח.

אובדת עצות, אשמח לדעתכן:

ללכת לטוב ביותר באופן פרטי? האם מישהי יכולה להמליץ על ד״ר עמרן?
יש משמעות להוצאה הכספית ויחד עם זאת כל מה שנדרש אעשה כדי לדעת שהכל בקו הבריאות.
(גם ד״ר ארז מגבעתיים יוכל במידת בחירתי לקבל אותי לבדיקה זו בימים הקרובים. העלות אצלו היא גם פרטית אך פחותה)
מה ההשלכות במקרה תוצאה לא תקינה? כלומר מה יש כבר לעשות במצב כזה...

למעלה