אוכל משימורים

זה לא חייב להיות בעייתי

בן כמה הכלב שלך?
אם הוא רגיל לאכילה כזו וזה מתאים גם לך- אז זה בסדר ולא חייבים לשנות את ההרגלים.
אבל בעקרון- הדרך המומלצת היא שתהיה לך שליטה על כמה ומתי הוא אכל, שיהיו לו שעות קבועות, יחד עם יציאה לטיול בשעות קבועות ואז גם הצרכים שלו יתאימו לזמני ההאכלה. כך גם יותר קל לחנך גורים לעשות צרכים בחוץ...
חוץ מזה- אם משאירים אוכל הרבה זמן בחוץ הוא מתייבש, מאבד טעם וריח והכלבים לפעמים לא רוצים לאכול את זה.
יש לשיטה הזו גם יתרון חינוכי- הכלב לא יכול לשחק איתך משחקים, את זו שקובעת וכך הוא לומד את זה.
אבל שוב- יש הרבה שמשאירים אוכל לכלב במשך כל היום , הוא אוכל כשהוא רוצה וזה גם בסדר...

yaronsegev1

New member
אוכל משימורים

היי, אני חדש בכל העניין של גידול כלבים. יש לי כלב חדש, בן 8. הצטרף למשפחה שלנו לפני כחודשיים. אני נוהג להאכיל אותו בבונזו, אבל אני רואה בסופר שיש כל מיני קופסאות שימורים של סוגי בשר שונים.
זה מומלץ? הבנתי שהכלבים ממש מתים על זה. מתי כדאי לתת לו שימורים? זה עניין קצת יקר אני מניח.

שימורים לכלבים

הי,
קודם כל - תתחדש על החבר החדש במשפחה, ובכלל נחמד שאימצתם כלב מבוגר יחסית אז כל הכבוד.
קופסאות שימורים לכלבים הן בגדול תזונה לא מאד מומלצת מכמה סיבות:
אין בהן מספיק ערכים תזונתיים, מאד מעט חלבון ושומן, והאיכות של הבשר היא מאד נמוכה. השימורים מכילים בין 75%-80% מים.
סיבה נוספת- עדיף לא לתת הרבה מדי אוכל רטוב כדי שהכלב כן ילעס את המזון. זה מנקה ומחזק את השיניים שלו.
אפשר לפעמים לתת קצת מזון רטוב משהו כמו כמה כפות ולערבב עם האוכל היבש.
לפעמים יש כלבים שאם מתחילים לתת להם מזון משימורים מערבב עם אוכל יבש, הם לא מוכנים לאכול יותר אוכל יבש אלא רק אם הוא מעורבב עם משהו.

יש מספר סוגים של שימורים שהם כן איכותיים יותר, למשל של חברת בלקנדו. אם תרצה אוכל להמליץ לך באופן פרטי.

yaronsegev1

New member
זה קצת מלחיץ אותי עכשיו

כי הכלב שלי באמת עושה עכשיו פוזות כשאני שם לו רק אוכל יבש. הו לא אוכל ליידי, ורק בלילה אני שומע אותו ניגש לאכול - כי כנראה הוא מאוד רעב.
איך להתמודד עם המצב הזה? להפסיק לתת לו משימורים?

קודם כל אל תילחץ

זה קורה בהרבה בתים :)
מה לעשות? רצוי לתת לכלב שתי ארוחות ביום, בשעות קבועות כמה שיותר.
אל תשים לו שימורים באוכל, תן לו את הצלחת שלו ותיתן לו 20 דקות עד חצי שעה לאכול. אם הוא לא אכל, או לא אכל הכל- את מה שנשאר בצלחת לפנות ולהחזיר לשק/לדלי אחסון. גם אם הוא לא אכל בכלל לעשות זאת. אותו דבר בארוחת ערב. ואותו דבר למחרת...
אם הוא לא אוכל יומיים זה בסדר גמור, בסוף הוא יהיה רעב ויבין שאתה לא מוותר לו.
חשוב להקפיד על כך.
רק אם אתה רואה שהוא באמת אוכל כמו שצריך במשך תקופה ארוכה, אתה יכול מדי פעם לתת תוספת.

למעלה