אולי יעניין אתכן.ם- תרומת ביצית מחו"ל – 10 טיפים שחובה לדעת

מספר טיפים שיכולים אולי לעזור

ח

חתולתעולם11

Guest
יש דגשים חשובים שכדאי לדעת אותם בלי קשר, אבל:

1. אני חושבת שכשהם כותבים ש"רוב המתווכים למיניהם בחרו לבצע הליכי תרומת ביצית בדרכים מקוצרות וכל קשר עם היושרה והאחריות הוא בגדר מקרי", זה חמור מאוד - בייחוד שמס' החברות המתווכות בארץ הוא חד ספרתי. זה נשמע כאילו כולם חאפרים חוץ מהם, וזה מאוד לא הוגן.

2. כשמצוין ש"רצוי שתהליך גיוס התורמות ובדיקתן יבוצע ע"י אנשי מקצוע ישראלים" - כשמנור הם החברה היחידה שיש לה צוות ישראלי באוקראינה - זו הטעיה של מטופלות, או לכל הפחות הכוונה לעבר חברה אחת בלבד...

3. מצוין שרצוי "שכל תהליך הפשרת הזרע והפרייתו עם ביציות התורמת, יבוצע ע"י אמבריולוג ישראלי" - כנ"ל. מנור הם היחידים שיש להם אבריולוג ישראלי באוקראינה, אז נו באמת.

מקווה באמת שכל אחת תעשה שיעורי בית, אבל לדעתי חשוב לדעת גם כשהמידע הוא "מטעם".

ח

חתולתעולם11

Guest
לא ניסוח אחר, אלא רק לציין גילוי נאות - שמדובר בפוסט של מנור (זה כאילו נכתב בבלוג פרטי ולכן מטעה).
חג שמח!!!

מ

מנור מדיקל

Guest
שלום לך חתולתעולם11
שמי שי קסלר, אני כתבתי את המאמר המדובר ואני אכן עובד בחברת מנור מדיקל. זה לא סוד ולא מוסתר.
ברשותך נעשה קצת סדר, המאמר הזה לא נכתב עבור הפורום אלא עבור מספר אתרי אינטרנט.
בשבוע שעבר המאמר על ב-2 אתרים ובשבוע הקרוב הוא עולה בעוד 3 אתרים.
אני הצעתי לאיילת מנהלת הפורום לשתף את המאמר גם בפורום כי לדעתי הוא חשוב עבור זוגות או נשים שנמצאות בתחילת הדרך.
לגבי הערתך שזה מטעם מנור אז שימי לב - למעט שם הכותב, לא מוזכרת בגוף המאמר המילה מנור מדיקל ואין במאמר שום לינק ו/או קישור שמוביל למוביל למנור
(בדרך כלל יש לינקים במאמרים פרסומיים)
דבר נוסף, ברור שמי שיכתוב מאמר על תרומת ביצית יבוא מתחום תרומת ביצית ולא מתחום האופנה או המזון ואיני מבין מה לא תקין.
וכעת אשמח מאד להתייחס לסעיף 1 בפוסט שלך להסביר מה כוונתי שאני כותב "מתווכים"
את כותבת "זה חמור מאד ולא הוגן" שכאילו נשמע שכולם חפרים.
אז אני יספר לך מה באמת חמור ולא הוגן, הסוכנויות הישראליות רוכשות ביציות מהקליניקות בחו"ל לצורך הפרייה עם זרע של בן הזוג הישראלי או תורם זרע, אך הסוכנות שרוכשת את הביציות אינה יודעת מי זו התורמת, האם השאיבה עברה בשלום, האם התורמת מרגישה טוב, האם התורמת קיבלה את כל הפיצוי הכספי שהובטח לה, האם התורמת זכתה לליווי פסיכולוגי, האם התורמת מבוטחת כראוי, האם התורמת לא נוצלה ועוד ועוד....
תופתעי לדעת שאת בעלי הסוכנויות הישראליות זה לא מעניין כי הם רק מתווכים שרכשו ביציות עבור מטופלות ישראליות !!!
את רוצה שאספר לך מה עוד חמור ביותר ? האם ידעת שבארצות אלו, תורמת הביצית מקבלת תשלום רק לפי כמות הביציות שנשאבה?
כלומר תורמת יכולה לנסוע 5 שעות ברכבת לקליניקה, לעבור הליך שאיבת ביציות ואם יצאו לה רק 3 ביציות היא תקבל את הפיצוי בהתאם.
אבל זה לא מעניין אף אחד מהסוכנויות הישראליות וזה בדיוק מה שנקרא תיווך וקיצורי דרך !!!!!
והעובדות העצובות האלה חשובות הרבה יותר מאשר שטויות כמו "מטעם מי הפוסט" כי מדובר פה בדיני נפשות.
אני מתנצל מראש אם השורות הבאות יראו לך כמו פרסומת , אבל במנור השיטה הפוכה ואני כותב בשיא הגאווה שמנור היא החברה היחידה שאינה מתווכת ואינה סומכת על אף אחד וכל נושא גיוס התורמות והטיפול האישי בכל אחת מהנשים האצילות האלה מנוהל ומבוצע רק ע"י צוות מנור כי במנור התורמת חשובה לא פחות מהנתרמת ולא משנה כמה ביציות היא תרמה.
(חשוב לציין כי מדובר רק על ארצות מתפתחות כמו אוקראינה, גאורגיה, קפריסין, לטביה ואין הכוונה לארה"ב.)

לגבי סעיפים 2 ו-3 שלך, הכוונה היא שאם בפרסומים של הסוכנויות כתוב רופא ישראלי או צוות ישראלי
או פרוטוקול ישראלי אז זה יהיה נכון לגבי כל התהליך כולל במעבדה בחו"ל ולא רק בפגישות וגביית התשלום או ההחזרה בארץ.

אני מאחל לך, חג חנוכה שמח, שבוע טוב ורק בשורות טובות
שי

ח

חתולתעולם11

Guest
שלום שי,
ותודה על תגובתך.

ראשית, אין צורך בלינק בשביל לקרוא לתוכן "מטעם". אני עובדת בתחום התקשורת שנים רבות, אני יודעת על מה אני מדברת וכמה קל להסתיר תוכן ממומן התוכן "אובייקטיבי". לכל הפחות נדרש בעיני גילוי נאות, והוא לא מופיע פה בהודעה בפורום.

שנית, מכיוון שהפוסט פורסם באתר שנראה כמו בלוג פרטי של מטופלת פוריות, זה כן מטעה בעיני.
וסליחה - עם כל הכבוד לעובדים בתעשיית תרומת ביציות, גם מטופלת יכולה לתרום מניסיונה, ולא רק אנשי המקצוע. בשביל זה בדיוק קיים הפורום.

לגבי הערותיך על הסוכנויות - אני עשיתי תרומת ביצית, לא דרך מנור. ובמקום שאני עשיתי דרכו, כל מה שכתבת פשוט לא נכון...

וכן, דברים בהחלט נשמעים כמו פרסומת. אני מניחה של כיוונתי.

אני מקווה מאוד שכל מטופלת תעשה את שיעורי הבית שלה, ותחליט בהתאם להעדפות שלה כמובן. אבל אין סיבה לפרסם בפורום כזה מידע שמגיע מאחת החברות המובילות בתחום בלי לציין זאת. זה כל מה שאמרתי.

חג שמח!

ח

חתולתעולם11

Guest
והאמת, איילת - אני לא בטוחה שפורום כזה, שבו עולות גם דיס המלצות מן הסתם וגם התלבטויות מאוד אישיות של משתתפות, הוא המקום לתת במה לחברה כזו או אחרת (כאשר כמובן שאין לאף גורם אחר אופציה להגיב).
צר לי, אני חושבת שזה חוטא למטרת הפורום.

למעלה