אולי קצת לא קשור, ובכל זאת..

אולי קצת לא קשור, ובכל זאת..

אז ככה. יש לי בתזוג כבר כמעט שנה, אשה מדהימה. מתחילת ההיכרות שלנו ידעתי על האישפוזים בעברה, וגם על נסיונות התאבדות שונים שהיו לה, אבל היא היתה כלכך מאוזנת בתקופה שנפגשנו שלא לקחתי את זה ברצינות יתרה. וככה עברה לה שנה, שנה שבה היא לא מקבלת טיפול תרופתי ו/או פסיכולגי, אבל הכל פחות או יותר נראה בסדר, ואני בכלל לא יחסתי חשיבות לעובדת היותה בורדרלינית כי לא ידעתי מה זה, ולא ידעתי מה סימני האזהרה שאני צריכה ליייחס להם חשיבות, מלבד העובדה שהייתי חייבת ללחוץ עליה להגיע לטיפול, דבר שלא עשיתי. עד עכשיו. אז לאט לאט היא התחילה לשקוע בדיכאון, שהתבטא כמובן בלהתפטר מהעבודה ולשקוע בימי אבטלה משימימים, וירידה דרסטית בהערכה העצמית. בשלב הזה כבר העלינו את אפשרות הטיפול ביתר רצינות על הפרק, מה שהחריף עם העובדה שלאט לאט הנטייה האובדנית שלה הולכת ופורצת לה, תוך כדי מחשבות רציניות על התאבדות. מה גם, שהיה טיול מאוד טעון עם חברים שדי שבר את הכלים, ומהמצב הזה כבר לא היתה דרך חזרה, היה ברור שיש למצוא טיפול בדחיפות, מה שעשינו לבסוף. מפה לשם, אני לא אלאה אותכם בדרך שעברנו, ובכל התסמינים והזוועות למיניהן, קיבלנו הפניה לאישפוז, לאחר שהפסיכיאטר שהיינו אצלו היה המום מהעובדה שהיא כבר שנתיים לא מקבלת טיפול ואיך בכלל הגענו למצב הזה. חבל. וכל הסיפור המייגע הזה מתחיל להיות רלוונטי עכשיו, כי לפני 5 ימים היא התאשפזה. הכניסו אותה אמנם למחלקה פתוחה ישירות, אבל עדיין. אני כל הזמן הזה מאוד תמכתי, ואחרי שהבנתי שאם היא מתפוצצת מעצבים בלי סיבה הגיונית אז גם למדתי אך להרגיע אותה, ובכלל היתה הרגשה כללית שאנחנו הולכות לעבור את זה, ואף לצאת מחוזקות מזה, ברמה האישית והזוגית. היא רוצה להבריא. רק מה, כל פעם שאני באה לבקר אותה לבד, איכשהוא אנחנו מגיעות לסיטואציות מאוד טעונות שבהן היא מתייחסת אליי בצורה די מלחיצה וכעוסה. אני מרגישה כאילו כל הכעסים שלה מופנים כלפיי. וזה ממש כואב. אי אפשר כמובן לדבר איתה ברגעים האלה, ועכשיו היא בכלל החליטה שאנחנו צריכות לדבר כרגע רק בנוכחות הפסיכיאטרית שלה, שתומכת בשיחות משותפות שלנו אצלה, רק שזה יהיה ביום חמישי. ואני יודעת שעברו רק 5 ימים, ואפילו התרופות אפילו לא התחילו להשפיע, אבל עדיין אני אובדת עצות ואתמול אפילו תהיתי לעצמי אם אני בכלל רוצה להשאר בקשר הזה, שהוא -אגב- לגמרי הקשר הכי טוב אמיתי ובונה שהיה לי עד כה, זה מאוד מדכא ומעציב אותי, ואני לא יודעת מה יהיה כשהיא תשתחרר, אם אני אכיר אותה, אני מרגישה כבר עכשיו שהפערים בינינו הולכים ומעמיקים, ואין לי שום דרך לתקשר איתה כי היא לא ממש מתנהגת בהגיוניות כשזה מגיע למריבות שלנו. אז אני לא יודעת למה בעצם כתבתי את כל המגילה הארוכה והמעייפת הזאת, אולי אני צריכה לשמוע משו, כל דבר שהוא למעשה, שירגיע אותי, ואולי סתם לפרוק. מה שאני יודעת בוודאות, זה שקשה לי ואני מרגישה שאני חיה בחוסר מודעות לגבי העתיד שלי/ שלנו. אני לא יודעת. [מקווה שלמישו פה יהיה מה להגיד, חשבתי להציב אותה גם בפורום אחר כדי לקבל את כל התשובות שניתן. רצוי?]

roninii

New member
מוזר

הסיפור די מוזר מה גם שרק לבסוף הבנתי שאתן נשים בכול מקרה זה מצריך יעוץ מקצועי המחשבה הראשונית היא לברוח ממיטה חולה ומצד שני אתן יחד שנה שלמה שזה כמעט נישואין והרגש ממלא מקום נכבד אז קשה יותר לפעול מהראש לדעתי האישית את באופן אישי זקוקה לחוות דעת מקצועית לעצמך בלבד בהצלחה

התמודדות מאד קשה לך

את מביעה ומספרת על קשיים מאד גדולים. מחלות נפש הן ככל מחלה מכבידות מאד על המערכת הזוגית, הריגשית ובנוסף במצב של חוסר איזון נפשי משבש את בריאות ה"דעת" .בקשר בת זוג שלך, היא מקבלת כרגע טיפול ונמצאת במסגרת שזה טוב ואת צריכה לנסות ככל יכולתך להיות בשבילה, שזה אומר לתת לה להוביל את התקשורת בינכם איך שהיא מרגישה שהיא יכולה וזאת משום שהיא במצב "מוחלש" . לך נותרת האפשרות , או להכיל אותה בחולשתה ולעשות מה שהיא מבקשת גם אם אותך זה לא מספק וזאת עד שמצבה ישתפר ויתאזן . אם את מרגישה שלהיות איתה היום "בדרכה" ולקבל אותה וגם להיות בזוגיות זה פוגע בך, את לא יכולה להכיל את זה והכאב שלך גדול מידי, כדאי לשקול פרידה. ההחלטה שלך קשה ביותר, תהיי עם הדברים,תיכתבי לעצמך את מחשבותייך , הייתי יותר שואלת את עצמי (עצמך) מאשר אחרים, והתשובה הנכונה תגיע ממעמקי ליבך, מחגית.

למעלה