אומגה 3

AndreaCorr ©

New member
אומגה 3

האם מומלץ ליטול אומגה 3 בכל מקרה, או שעדיף לעשות בדיקות דם קודם ולברר אם יש צורך בכך? כדאי לציין שאני צמחונית ולכן לא אוכלת דגים, וגם ממעטת מאד באגוזים, כך שאין לי את זה במיוחד ממקורות אחרים (אלו שני המקורות שידוע לי עליהם, אשמח לשמוע על עוד). תודה.

m0sh3

New member
זה לא עניין של בדיקות דם ,

אומגה 3 היא חומצת שומן חיונית , כמו שיש חומצות אמינו חיוניות בחלבון שחייבים לצרוך. זה לא ויטמין/מינרל. בנוסף , בתזונה המערבית יש יחס עצום של אומגה 6 מול אומגה 3 לטובת האומגה 6 , והם אמורים להיות ביחס של 1:1 [או לפחות צריך לשאוף לזה] כך שבמצבך זה בהחלט יהיה רצוי. הבעיה היחידה היא בכך שהקפסולות מופקות מדגים , כך שתהיה לך בעיה מצד הצמחונות. שמן פשתן יכול להיות מקור טוב [יחסית] לאומגה 3.

m0sh3

New member
התבלבלת , מתוך המאמר על שומנים:

"ככל הנראה בתחילת ההתפתחות של האדם, כשהוא עוד גר במערות (או נברא בגן עדן, תלוי בהשקפה הקוסמולוגית שלך) היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 בתזונה נע בין 1:1 עד 4:1 לטובת האומגה 6. לשם השוואה, דיאטה מערבית טיפוסית מספקת יחס של בין 10:1 עד 25:1 לטובת האומגה 6."

AndreaCorr ©

New member
זו לא בעיה מצד הצמחונות

אני די צמחונית "בעל כורחי", הייתי 6 שנים צמחונית מטעמי אידיאולוגיה ועכשיו אני רוצה לחזור ולאכול בשר אבל אני לא ממש מצליחה כי זה דוחה אותי, אז כל עוד לקפסולות אין טעם של דגים, זו לא בעיה. הייתי בטוחה שאומגה 3 זה ויטמין, אז טוב לדעת. תודה רבה על התשובה

Infin1ty

New member
אם לוקחים את האומגה 3

לפני שאוכלים אז אין סיבה שזה יעשה ריח של דגים מהפה, אם לוקחים אחרי אוכל ויוצא גרעפס, בואי נגיד ככה, זה לא עושה ריח טוב מהפה
וחוץ מזה, אם את לוקחת אומגה-3 ואת לפני ניתוח (סתם דוגמא) אז כדאי להגיד לרופא המנתח, אומגה-3 מדלל את הדם.

למעלה