אומץ זה עתה....

32שירלי

New member
אומץ זה עתה....

נאמר לי שכבר אין כול כוונה לאכול אותה...
כנראה זה אומר משהו...
האמת? הפרוייקט הכי כיף לאחרונה , גם אם לקח בערך 3 שעות לצבוע אותו. נהנתי מכול שניה.
אני יודעת לפחות על 2 פאקים , אבל.... איך יצא?
כיון שזה פרוייקט השבוע, הייתי חייבת להעלות תמונה, גם אם זה מהנייד של בעלי שאני מתעבת , ביחוד אחרי שהמחשב שלי בשלבי גסיסה ... אז תמונות נוספות יגיעו כשאצליח לפרוק למחשב שלי..

Miss Cake1

New member
יצא לך מדהים!!!

חשבתי שהתכוונת לפיסול צב שיישב על עוגה...
ממש מקסים!

32שירלי

New member
חה חה חה , תודה ☺️

כן, לאחרונה יש לי באמת פרוייקטים מעניינים. אבל זה באמת מדליק יותר אהבתי מהתיבת אוצר וגם אותה אהבתי מאוד. אומנם יש איזה 2 אי דיוקים באיזור הראש, שהעיניים רחוקות קצת, אבל עדיין ניסיתי לצבוע אותו כמה שיותר מדוייק ( לכול עוגה אני מכינה דף של תמונות של האובייקט וגם תמונות של עוגות דומות ועושה את האינטרפרטציה בעצמי. במקרה הזה ראיתי רק תמונות של צב חום, אבל הירוק מדליק ויפה הרבה יותר :) שמחה שאהבתן

32שירלי

New member
אה ודרך אגב בסוף עשיתי את השריון

בצבע קרם וצבעתי משם, ולא כמו שהצעת...ובסוף חרצית עם גלגל רחבה כזאת (לא שחותכת) ולא עם הכלים שהצעת כי ראיתי שזה מושך את הבצק. קודם רידדתי את השריון לגודל שסיפק אותי ואז חרצתי על המשטח ולא על העוגה עצמה והדבקתי ומכאן הטעות השניה שהראש יצא קצת לא במקום... כי הדבקתי אותו קודם.
שאלה . חשבתי שאבקת שלגים מתנהגת כמו אבקת זהב למשל ולא, היא השאירה סימנים של גרגרים משום מה לא ברור...

Miss Cake1

New member
הצלחת לבלבל אותי
בגלל שהרווחים בשריון לא דקים כל כך

במבט ראשון היה נראה שהדבקת כל חתיכה בנפרד וזה נראה מדוייק מאוד, ועכשיו כתבת שחרצת על משטח השריון.
את האבקת שלגים מהלת מעט באלכוהול?

32שירלי

New member
חה חה , אז זה טוב או רע?

בכוונה לא עשיתי דק אבל לא היו לי שום כוונות להדביק אחד אחד את חלקי השריון, באמת מזוכיסטית? מספיק לקח לי כ3 שעות צביעה שמיתוכם בודאות שעה על הרגליים.
כן, כמובן שערבתי את האבקה עם אלכוהול והירוקים וצהוב כדי לעשות את הצבע הבהיר, בגלל זה לא מובן לי למה נשארו הגרגרים האלו אחרי כמה זמן... חשבתי שזה הומוגני....
כמה הייתם לוקחים על עוגה כזאת? העוגה מורכבת מעוגת כיפה של 18 והמשטח בגודל 29x29. הבנתי עוד לפני העשיה שתמחרתי לא נכון (אבל אני לא נוטה להעלות לאנשים מחירים אחרי שהחלטתי על אחד... גם אם הבנתי שטעיתי, לפני או אחרי עשיית העוגה . גם בעוגת תיבת אוצר טעיתי בתמחור ... אבל ככה לומדים להבא והלקוח הבא ישלם יותר)
&nbsp

Miss Cake1

New member
לבדיקת התמחור תעשי חישוב של

עלות החומרים כפול 3 + כמה את רוצה לשעת עבודה כפול מס השעות שעבדת.
אני יכולה להגיד לך שרוב העוגות המורכבות יותר שאני עושה בפעם הראשונה אני טועה בתמחור, לפעמים לא נראה שיש הרבה כל כך עבודה ובסוף אני מגלה משהו אחר לגמריי .
קשה לדייק בפעם הראשונה בתמחור אבל ככה לומדים ;)

32שירלי

New member
בדיוק... לא פעם טועה בתמחור

העוגות המורכבות. תמיד זה נראה לי פשוט ולפעמים אני פשוט לא רוצה להפציץ את הלקוח במחיר. אבל אחרי שעשיתי ומבינה כמה זמן והשקעה שהלקוח הבא ישלם ואם לא , לא קרה כלום :)
על העוגה הזאת לקחתי בטעות 300 כי השוותי אותה בטעות לעוגת כלבלב חמוד שלי שמורכב מהכיפה 18 שגם זאת ועוד כיפה 14 ועליו אני לוקחת 360 ש״ח אבל מצד שני לוקח איזה שעתיים לעשות אותו, אולי פחות ולא רק איזה 3 שעות צביעה... לא יודעת מה עבר לי בראש שעשיתי השוואה בינהם, אבל שוב, לומדים :)

Miss Cake1

New member
וואהוו נמוך מאוד תמחרת..

תמיד תצאי מנקודת הנחה ראשונה שעוגות תלת מימד הן בדר״כ יותר יקרות.
אבל כנראה בעוגה ראשונה הלקוח תמיד מרוויח ;)
דרך אגב העוגה נראית מאוד גדולה ואת אומרת שזה רק עוגת חצי עיגול קוטר 18?

32שירלי

New member
שכן... אבל זאת לא בדיוק עוגה מעוצבת

בגלל זה בולבלתי... בעוגה עצמה בקושי נגעתי, רק טיפה.
האם 400, 420 ש״ח נשמע בסדר אם יגיע לקוח הבא ?
וכמו שאמרת שירוויח הלקוח הראשון, אולי אפילו יגיע שוב :) דרך אגב לא פעם אני מקבלת טיפים בן 20
ל70 ש״ח :)
הכי מצחיק לפני איזה שבועיים תמכרתי עוגה פשוטה ב280 ש״ח והלקוח העלה לי ל300 עוד לפני שראה אותה :)))
עכשיו מסרתי עוד עוגה . עכשיו שבת מנוחה כמו ששרים עכשיו בילדות ישראלית :))))
&nbsp

Miss Cake1

New member
אם את אומרת שלקח לך 3 שעות רק לצביעה

אז את יכולה לדעת לפחות 450 ש״ח .
ואיזה לקוחות לארג׳ים יש לך, כל הכבוד להם ;)

למעלה