אופרות סבון

אופרות סבון

רואים?
היום?
ובעבר?

כשהייתי ילדה הייתי מכורה באופן רציף ליפים והאמיצים, לחיות את החיים ובעיקר ימי חיינו. את צעירים חסרי מנוח אף פעם לא ממש אהבתי.

באיזשהו שלב אסרו עליי לצפות בזה, אחרי שלאחותי הקטנה היו סיוטים מהפרקים בו בימי חיינו קברו את אחת הדמויות חיה.

אז,אגב, בכלל לא הייתי רואה סדרות דרמה אמריקאיות.

בחטיבה-תיכון הפסיק להיות לי זמן, אז הורדתי מינון ואחרי כמה שנים הורידו כמעט את כולן
והשאר זה היסטוריה.
היום אני בכלל לא רואה את זה ולמען האמת לא מצליחה להבין את הקטע של עלילה שמתקדמת כל כך לאט...

אבל אם יש כאן מישהו שיודע מה בסוף עלה בגורלם של אוסטין, סמי, קארי, בו, מרלנה, וסטפנו דמירה זה יהיה נחמד :)

didalf

Well-known member
אני חושבת שראיתי קצת היפים והאמיצים מתישהו בילדותי

אבל אף פעם לא התחברתי לסדרות האלה.
מידי פעם אני מגלה שזה עדיין קיים ומופתעת כל פעם מחדש.

צופה כבר מעל ל7 שנים

אבל לא את היפים והאמיצים אלא את בית חולים כללי שהורידו לפני שנים מהמסכים (עוד לפני שימי חיינו וצעירים חסרי מנוח ירדו מהמסך)
&nbsp
את בית חולים התחלתי במקרה ונמשכתי למרות שאופרות סבון מעולם לא היו my cup of tea אבל ימא לי להכיר לא מעט אנשים אונליין וליצור קשרים לא רעים תודות לזה וגם התמכרות זו התמכרות... (והאמת זכיתי לפגוש חלק מהשחקנים האהובים עליי משם אז בכלל...)
&nbsp
מבחינת ימי חיינו חוץ מאליסון (סמי) שעזבה שנה שעברה אחרי יותר מ20 שנה בימי חיינו אין הרבה חדש תחת השמש כל השאר הולכים באים חוזרים עוזבים... יויו שכזה... ויקיפדיה או יוטיוב יוכלו לעזור לך עם הפערים:)

צפיתי בתקופות מסוימות, בעיקר ימי חיי

היו תקופות בעבר שהייתי רואה אופרות סבון אמריקאיות (אני לא כולל כאן סבוניות אוסטרליות כי זה סיפור נוסף).
כשהייתי ילד והתחילו לשדר היפים והאמיצים כל יום ב4 אחר הצהריים בערוץ 2 הייתי צופה די קבוע בזה. הישוב שאני גרתי בו קיבל כבלים בשלב יחסית מאוחר לרוב הארץ וכשקיבלנו כבר עבר לי מאופרות סבון, הפסקתי עם היפים והאמיצים ולכן גם לא ניסיתי אפילו את צעירים חסרי מנוח וימי חיי.
רק בשלב מאוחר יותר חזרתי לאופרות סבון - בתקופה לדעתי של שנות ה2000 המוקדמות, זאת הייתה תקופה שהיה לי זמן מיותר עודף ועדיין לא נכנסתי להורדות, הייתי רואה די הרבה סדרות, אבל הייתי די משועבד לשעות השידור שלהם ולכן כשהיה לי זמן פנטוי בשעות אחר הצהריים ימי חיי התלבש יפה. אז הייתה תקופה של איזה שנה שנתיים שהייתי רואה, לא באופן קבוע, אבל בערך 2, 3 פרקים לשבוע (לפעמים יותר לפעמים פחות). מאוד נכנסתי לכל עניין החטיפה של מרלנה על ידי הבת החורגת של סטפנו שאז הייתה אישה שנראתה זהה לה, והיה את כל הקטע עם סאמי שילדה ילד שהיא טענה שהוא של אוסטין אבל בסוף התברר שהוא של לוקאס אחיו. וגם הייתה קייט, אמא של לוקאס ואוסטין, שהייתה נשואה לויקטור קיריאקיס והיה לה בן צעיר ממנו. וכמובן היו גם הופ ובו.
ואז היו שנים ארוכות שלא ראיתי בכלל.
ואז חזרתי לזה. לפחות חלקית. כי בעצם שמעתי על קו העלילה של וויל הורטון (אותו בן של סאמי ולוקאס שכמו דמויות סבון רבות הוקפץ בגילו) שיוצא מהארון. ואז יכלתי לראות דרך יו-טיוב רק את קו העלילה שלו בלי לטרוח בכל השאר. אבל וויל הוא דמות כל כך מרכזית מבחינה משפחתית שהוא קשור לכל הדמויות כך שדרך קו העלילה שלו גיליתי מה קורה עם כולם.
היתרון שבשלב הזה גם היה ויקיפדיה ולכן כל פעם שלא הבנתי מי זאת דמות מסוימת או מה הקשר שלה לדמות אחרת יכלתי לבדוק בדפי ויקיפדיה. חלקם כוללים עצי משפחה מורכבים מאוד.
לפני שנה וחצי בערך השחקן ששיחק את וויל התחלף ולא אהבתי את החדש, מה גם שהיה לי פחות זמן פנוי, אז הפסקתי לעקוב, חוץ מקריאה לפעמים של תקצירי עלילה כלליים. דרך זה אני יודע שוויל נפרד לאחרונה מבעלו סאני (בן של אחיין של ויקטור קיריאקיס) ושסאמי עזבה את הסדרה לפני כשנה.
כשחזרתי לסדרה וויל עוד לא היה מחוץ לארון, אפילו לא לעצמו. למעשה הוא יצא עם מישהי בשם גאבי (שבדרך של ימי חיי הייתה אחותו הצעירה של בעלה של סאמי... כלומר דודה חורגת של וויל). מאוחר יותר הוא הכניס אותה להריון, במקביל ליציאה שלו מהארון ולכן כיום יש לו שם בת.
חוץ מזה קייט הייתה נשואה לסטפנו דימארה כשחזרתי לסדרה. מאז הם התגרשו.
סאמי בעבר הייתה נשואה לבן של סטפנו, איי.ג'יי. דימארה. יש להם גם שני ילדים משותפים.
זה אומר שבשני תקופות נפרדות משתי סיבות שונות סטפנו היה הסבא החורג של וויל.
היה שם קו עלילה שבו וויל במקרה רואה את סאמי בוגדת בבעלה, רייף השוטר הטוב, עם בעלה לשעבר (איי.ג'יי.). מה שהיה נחמד בזה הוא שסאמי עצמה תמיד רבה עם אמא שלה, מרלנה, וזה התחיל בסדרה שנים לפני כן כשהיא רואה את מרלנה בוגדת בבעלה רומן עם ג'ון בלאק.
בכל מקרה היה קו עלילה שלם ודי נחמד עם היציאה מהארון של וויל. שבסופו של דבר נפל מהארון באטופן מאוד פומבי כי הוא היה חשוד ברצח של סטפנו והדרך היחידה להוכיח שהוא לא הרוצח היא להודות שהוא היה בגיי באר (בשלב הזה הוא היה חשוד ידוע ולכן כשהתגלה האליבי שלו זה נכתב בעיתון של סיילם וכל מי שעוד לא ידע גילה בבת אחת)
כמובן שאחרי כמה שבועות גילו שסטפנו בכלל עדיין בחיים.
&nbsp
והדבר האחרון שזכור לי לפני שעזבתי את הסדרה שוב הוא שאריק בריידי, אחיה התאום של סאמי, חזר לסדרה ועכשיו הוא כומר.
אריק זכור לי בעיקר כי כשהיה צעיר הוא גולם על ידי ג'נסן אקלס החתיך.
&nbsp
מצטער על כמות החפירה. אני משום מה נמנע מללכת לישון.
&nbsp

Lhuna1

New member
ראיתי הרבה בצעירותי. היום לא מתקרבת.

הייתי רואה שושלת, שכנים, קרוב רחוק.
&nbsp
היום אחרי שראיתי בחיי כמה דרמות איכותיות, אני לא מסוגלת לצפות בז'אנר הזה, שרמת המשחק, הבימוי והכתיבה בו כל כך נחותה.
מה שכן, לפעמים אני צופה בדרמה איכותית שאחרי כמה עונות הכתיבה בה מתדרדרת לרמה של אופרת סבון

לא אוהבת...

היחידה שאני רואה היא היפים והאמיצים (או היפים והמוצצים כמו שאני נוהגת לכנות אותם חחח)...
אני רואה אותה בערך 20 שנה אני חושבת...
התחלתי בגלל דודה שלי ומאז אני ממשיכה..עזבתי מידי פעם אבל מה שטוב בזה שאפשר לפספס חודש/שנה והם בערך באותה הנקודה :)
&nbsp
כשהייתי ילדה הייתי צופה באנטונטלה, פנינה שחורה וסלסט...גם בגלל חברות...
אנדריאה דל בוקה וחואן ברמודו או משהו כזה..??מה היה השם שלו??
אני זוכרת שהוא הגיע לארץ ומיכל ינאי נראה לי ריאיינה אותו...
&nbsp
בובה פראית ניסיתי, לא ממש אהבתי...
&nbsp
אהבתי המורדים (בניגוד לקטנטנות שממש לא סבלתי את בלן ומילי!!!!!

LeRanch

New member
כמו כולם - היפים והאמיצים

הייתי רואה כשהייתי קטן כי אמא שלי הייתה רואה, אבל מעולם לא התמדתי וזנחתי אותה לפני כמה שנים טובות.
הייתי בעיקר רואה טלנובלות כמו יאגו ובטי המכוערת וכמובן שאת קטנטנות, המורדים, פינת אור ופלוריסיינטה.

didalf

Well-known member
אה אנחנו מחשיבים גם טלנובלות בדיון הזה?

חשבתי שהכוונה יותר לאופרות סבון האמריקאיות.
טלנובלות ראיתי כל האלה של כריס מורנה כמו אלה שציינת וגם כמה בויוה אבל פחות עקבתי. אף פעם לא סבלתי את המשחק והמבטא של המקסיקנים והקולומביאנים.

Reutk

Active member
ראיתי

קרוב רחוק
יפים והאמיצים
צעירים חסרי מנוח
ימי חיינו
וכמובן כל מיני טלנובלות.

היפים והאמיצים, ראיתי לדעתי ממש מהפרקים הראשונים

למרות שזה לא היה מתאים לגיל שלי, זה היה זמן צפייה משותף שלי ושל סבתא שלי

אהבתי לראות את "ימי חיינו".
בדיוק עכשיו התחילה סדרה שהיא כמו אופרת סבון- blood & oil וזה נראה כל כך כמו שושלת , ממש לא מושך לראות....

ohadcarrington

New member
מרלנה

אאל"ט קברו אותה חיה בתקופה שהשטן השתלט עליה

ראיתי בעבר כמעט כל אופרת סבון אפשרית...
אבל, היום, אני רואה היפים, ימי חיינו, צח"מ ובנוסף לזה אני גם מנהל הפורום של היפים

אני ממש לא זוכר מה קרה לכל הדמויות האלה, אבל אני אבדוק בשבילך...

זה יהיה מקסים מצידך :)

לא זכרתי שקברו את מרלנה חיה...
אני התכוונתי לפעם שקברו את בת הזוג של בו (לא זוכרת מה שמה, אבל אני זוכרת שהיה לה שיער חום, וזו לא הייתה הופ)
וויוויאן (נראה לי) דיברה איתה בהוקי טוקי מהקבר.

בסוף אגב הכל הסתדר, ושתיהן יצאו מזה בשלום.
&nbsp
&nbsp

היית לבו בת זוג נוספת הרבה שנים

שהיא הייתה בת נוספת של קייט (אמא של לוקאס ואוסטין).
אני חושב שאולי קראו לה בילי...
&nbsp
שכחתי מוויוויאן. היא הייתה מין מגדת עתידות והייתה לה בת רופאה עם סטפנו.
אני חושב שהבת הרופאה מתה לפני איזה שנתיים. אין לי מושג מה קרה לוויוויאן.
&nbsp
אגב, אני זוכר קו עלילה שבו היה רוצח בסיילם שהרג הרבה מהדמויות. בשלב מסוים התגלה שמרלנה היא הרוצחת. אבל אז התברר שמישהו השתמש בהיפנוזה כדי לגרום לה לרצוח את האנשים. ואז התברר שהאנשים האלו בכלל לא מתו אלא כולם הועברו איכשהו מהקבר שלהם לאי שבו היה העתק של סיילם.

אני זוכרת את בילי, אבל התכוונתי לזו שהייתה לפניה

את העלילה עליה אתה מדבר כבר לא ראיתי. חבל, זה נשמע טוב.
&nbsp
אוף.. הלוואי שהיו מחזירים את זה.

&nbsp
&nbsp

את לא צריכה שיחזירו את זה, בשביל זה יש יו-טיוב

אני די בטוח שכל הפרקים עולים ביו-טיוב במקום כזה או אחר.
&nbsp
וואו, מסתבר שוויל נרצח שם השבוע. שמעתי שמועות שזה הולך לקרות אבל לא רציתי להאמין.
&nbsp
אבל באופרות סבון אנשים חוזרים לחיים יותר מאשר בסדרות מד"ב ופנטזיה, אז לא צריך ממש לפחד.

ohadcarrington

New member
אז יש מצב שזו הייתה קארלי או בילי...

העלילה של ג'ון ומרלנה בלואיזינה ושמישהו החליף לה את התרופות כדי שהיא תחשוב שהיא השטן עדיין לא יוצאת לי מהראש אחרי כל כך הרבה שנים

ימי חיינו, איפה הם היום?
אוסטין וקרי –
עזבו את סלאם ב2012 כדי להמשיך במערכת היחסים שלהם (כן יש להם מערכת יחסים למרות שסאמי ניסתה להפריד ביניהם), הרחק מסמי
...

סמי – עדיין בסדרה, התחתנה עם EJ הבן של סטפנו, הם היו מאושרים עם ילדים, ואז מישהו רצח אותו, תעזוב את הסדרה בסתיו, מתאבלת, ועם הילדים שלה.

בו – עדיין בסדרה, צ'לסי הבת שלו דרסה לא מזמן את הבן השני שלו, זאק.

סטפנו דמירה – עדיין בסדרה, הספיק למות עוד שבע פעמים מאז 96', הפליל את הבן (החדש שהוא מצא) שלו ברצח (אוי נו, את באמת מופתעת?
) אמר לו שאם הוא יחזור לאבי (הבן של ג'ק דוברו וג'ניפר הורטון) הוא ייסדר שהוא ישוחרר, הוא רצה שהוא ייחזור אליה בשביל איזשהו אינטרס, הוא סירב ונשאר בכלא. הבן שלו האשים אותו בהפללה ומהלחץ הוא חטף התקף לב (הפעם על אמת)...
בסופו של דבר, אנדר חזר ועזר לאחיו החדש (למחצה) להימלט ועזר לסטפנו להחלים...
מרלנה – חזרה עם ג'ון ב2012 לפרק חגיגי ונשארה יותר מידיי זמן, עד היום, הספיק להיוולד לה גם נין, וואו היא זקנה!

השורד

New member
אני היחיד פה שראיתי את הסידרה

סנטה ברברה.
בעיקר ב-BOP TV ז"ל ואח"כ ב-Star Plus ז"ל, בין לבין ב-Sky One ובסוף גם קצת בערוץ 2.
בנוסף הייתי מכור קשות לשושלת ואהבתי מאד את מלרוז פלייס ב-2 עונותיה הראשונות בלבד.

למעלה