אזכרה במלאות 36 שנה ללכתו של מייק בראנט ...

מיכל שמ

New member
אזכרה במלאות 36 שנה ללכתו של מייק בראנט ...

חברי פורום יקרים , האזכרה השנה תתקיים ביום רביעי י"ד באייר 18/05 בשעה 17:30 בבית העלמין .

Hedy48

New member
Hi Michal

I can't phisically be there but I'll be with you in spirit and thought.

Hedy48

New member
שבוע טוב לכולם ../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif

מצעד "ההצדעה לישראל" THE SALUTE TO ISRAEL PARAD יחול כאן בתחילת יוני. המצעד השנתי על 5TH AVENUE נמשך כ-5 שעות עם רקודים, שירים וקבוצות הצועדים באות מכל העולם. המסיבה נמשכת לאחר מכן ב-CENTRAL PARK עם הופעות שונות של אומנים מקומיים ומהארץ ופיקניקים. ידיד קרוב (שגם הכיר את מייק) שלח לי סיפור נחמד שאולי מתאים יותר לפסח מאשר ליום העצמאות אבל העלתי אותו בכל זאת: לא ברור אם המקור הוא דוד בן גוריון, אבל הסיפור יפה ושמח את ליבי. בשנת 1954, כשהיה ראש ממשלה, נסע בן גוריון לארצות הברית כדי להפגש עם הנשיא דאז אייזנהאור ולבקש את עזרתו ותמיכתו ברגעיה הקשים של ישראל הצעירה. באחד המפגשים עם מי שהיה אז מזכיר המדינה של הממשל, ג'ון פוסטר דאלס, זה התעמת עם בן גוריון במידה רבה של התנשאות: "אמור לי, ראש ממשלה - את מי אתה ומדינתך בעצם מייצגים? האם יהודי פולין או יהודי תימן, רומניה, מרוקו, עיראק, בריה"מ או ברזיל הם אותו דבר? אחרי 2000 שנות גלות, האם אפשר לדבר על עם אחד, תרבות אחת? מורשת אחת או מסורת יהודית אחת? בן גוריון ענה לו: "ראה, אדוני המזכ"ל. לפני 400 שנים הפליגה הספינה מייפלאוור מאנגליה ועליה היו המתיישבים הראשונים שהתיישבו במה שמוכר היום כמעצמה הדמוקרטית הגדולה הקרויה ארצות הברית של אמריקה. אנא ממך, צא לרחובות ושאל עשרה ילדים צפון-אמריקאיים את הדברים הבאים: מה היה שמו של קברניט הספינה?, כמה זמן נמשך המסע?, מה אכלו הנוסעים במהלך ההפלגה? וכיצד התנהג הים במהלך ההפלגה? יש סבירות יותר מגבוהה שלא תקבל תשובות מדויקות". עכשיו ראה... לפני למעלה מ-3000 שנה היהודים יצאו ממצרים. אני מבקש ממך שבאחד מנסיעותיך בעולם, תנסה לפגוש עשרה ילדים יהודים במדינות שונות; שאל אותם מה היה שמו של קברניט אותה יציאה, כמה זמן נמשך המסע, מה אכלו במהלכו וכיצד נהג הים. כשיהיו בידיך התשובות, ותתפלא, נסה לזכור ולהעריך את השאלה שזה עתה שאלת אותי."

brandoz

New member
Hedy48 -אהבתי,יופי של סיפור.../images/Emo141.gif../images/Emo141.gif

למעלה