אז איך היה באוזן בר?

gellerj

New member
אני חושב שהיית נהנית בהחלט

אני אתחיל דווקא מהמקום - לא מאוד אהבתי אותו. מדובר במקום די קטן שאורגנו בו כסאות בצפיפות רבה במיוחד. אמנם מדובר היה בערב יחסית אינטימי ולא בהופעת רוק רועשת, אבל בכל זאת לא היה מזיק לשבת קצת יותר בנוח. הערב התחיל כשערן עלה לבמה עמוס בדפים - מעין מיני-ביוגרפיה שהוא הכין לרגל האירוע. הוא התחיל דווקא בטקסט על אביו ז"ל. במהלך הערב הוא סקר בקווים כלליים את הפעילות שלו בטאטו, כרמלה גרוס ואגנר ובאמן סולו, את השינוי הרגשי שעבר (מניכור ובדידות בתחילת שנות העשרים שלו עד לחיי המשפחה היום). אחרי שדיבר קצת על חותך בחתך הזהב נפתחה הבמה לשאלות מהקהל, שהיו די מעטות (לי היה קצת לא נעים מהשאלה שחשבתי עליה וויתרתי על זה). בין השירים ערן גם הקריא חלקים משיריו בכדי להדגיש רגשות או תחושות מהתקופה המדוברת - בין היתר "החבר של המשוגע", "קרבות תרנגולים", "אתה חברה שלי" ו"בעין הסערה". מבחינת הנגינה והופעה פרופר, להלן הפלייליסט: 1. יחפשו לא ימצאו 2. בחצרות בחושך 3. פרח שחור 4. בערב ב' כסלו 5. תותים 6. בלילות של ירח מלא 7. גלגל הדרן 8. עלבון הדרן שני 9. הוא והיא בשורה משמחת מבחינת האלבום החדש היא שערן החל אתמול (יום א') בהקלטת קטעי השירה לאלבום. שיהיה
.

תודה!

לא אוהבת את האוזן. הייתי לא מזמן בהופעת עמידה ולא היה צפוף, אבל המקום לא נעים. בוודאי שהערב התחיל בטקסט על אביו (אותו טקסט שאנחנו מכירים?) מאד מעניין אותי מה סיפר על חותך בחתך הזהב ולמה, למה לא שאלת? חבל. (אבל גם אני לא הייתי שואלת.... אולי בלחש... בלי שום סיכוי שקולי יישמע :)) אני תמיד נאלמת כשהוא קרוב "הלב הולם דופק הפה שותק") מעניין, את "אתה חברה שלי" הוא קישר לסיפור התאהבותו בעמליה זיו? :)) כייף לך, יש לי תחושת החמצה ענקית ובא לי לשמוע את "יחפשו ולא ימצאו" "בחצרות בחושך" ובעצם כל השאר. תודה ששיתפת ותהנה ביום רביעי הבא

gellerj

New member
אין בעד מה ../images/Emo13.gif

אני לא ממש בטוח באיזה טקסט על אביו את מדברת. יש את הטקסט שנקרא "אבא" (בבוטלג של סיפורי ג'אז), אבל זה לא אותו הטקסט, אם כי יש ביניהם דמיון כלשהו. על חותך בחתך הזהב ערן לא דיבר הרבה. הוא התייחס במפורש ל"גלגל" ועל כך שמדובר בשיר שמעלה משהו מאוד בסיסי בעולם האמנות - וזה הבאה של החיים הפרטיים לתוך האמנות. אני לא חושב שהיה אזכור של שירים נוספים מהאלבום, פרט לשלב בו ערן עלה להדרן ושאל מה רוצים לשמוע, וכמה אנשים ביקשו את "הג'ינס הנמוכים". את "אתה חברה שלי" הוא דווקא לא קישר לעמליה זיו (הוא הזכיר את רונה קינן ודנה אינטרנשיונל), אבל הוא דיבר עליה מפורטות כשדיבר על כרמלה גרוס ואגנר. כל הדיבורים של ערן על התקופה הזו העלו בי את השאלה שרציתי לשאול, על דעתו והתערבותו של ערן בעולם הלהט"בי. גם שיתופי פעולה רבים עם נשים להט"ביות (רונה קינן, דנה אינטרנשיונל, קורין אלאל, עמליה זיו) וגם שירים שנוגעים בזה מפורשות ("רטוב וחם", "עד תודבר המחלה", "ואז הופיעה בטי" ברמה כלשהי..). "יחפשו לא ימצאו" היה מדהים לדעתי, וזו הפעם הראשונה שאני שומע את השיר בהופעה. מיותר לציין ש"בחצרות בחושך" היה מעולה כרגיל, השיר הזה כל כך חזק.

אוףףףףף

הפסדתי המון, הא? עצוב לי. אני כבר לא זוכרת מתי, אבל נדמה לי ששמענו פעם יחד טקסט עצוב על אביו, במרתף 10 בהופעה עם אלי ד'גיברי אולי? אני מבלבלת אותך עם הגברת OSN, נכון? בטח שביקשו את "הג'ינס הנמוכים" שיר עם המון עוצמה, והוא מבצע אותו נפלא הוא אמר עליו משהו? אני שומעת את השיר הזה לפחות פעם ביום, הוא מחייך אותי וממלא אותי באנרגיות שאני אוהבת... אני חושבת שכשהוא חקר את המין, בצורה הרבה יותר מוחצנת מרובינו (ואני מעריצה אותו על האומץ, אני הרי כותבת גם, אבל דואגת להסתתר מאחורי ניק בדוי...) הוא הגיע לכל מיני מחוזות, ולכן גם, אבל לא רק, לנושא ההומואים, הלסביות. מי שמנסה הכל, בין אם במציאות או בפנטזיה, מתנסה בשליטה ("בטי" , "לשטוף לה את הרגליים" ) במחשבה על אישתך עם גבר אחר, קוקהולדי משהו ("הגינס הנמוכים" ) ולכן גם ביחסים חד מיניים. ויש בזה כמובן הרבה יותר מזה, אבל אני לא בטוחה שזה המקום להרחיב בו... הנושא הזה מאד מעניין גם אותי, מאד ושוב, חבל שלא שאלת.. מעניין מה היה עונה. הלוואי ומישהו הקליט את "יחפשו לא ימצאו" ואת "בחצרות בחושך" בעצם את כל ההופעה....

gellerj

New member
מונוקרייב צילמו בוידאו את כל הערב

קיוויתי למצוא קטעים ביוטיוב, אבל אני רואה שלא רק שלא העלו - אלא שגם אין קטעים מהערב הקודם שהיה עם גלעד כהנא. אולי הם שומרים את ההקלטות לעצמם.

ranenet

New member
מונוקרייב אכן צילמו את הערב

והוא ישוחרר בהמשך בפורמט כלשהו, בתקווה. דברים כאלה לוקחים זמן לצערינו. לגבי גלעד כהנא - טעות גדולה. הנה חמש דקות מאותו מופע (סטנד-אפ..) הבלתי נשכח שלו: http://www.youtube.com/watch?v=iQB2GvXpFYk שמחים שנהנתם, צוות מונוקרייב.

osn

New member
גם אני זוכרת

את הטקסט על אביו שהקריא בהופעה ההיא במרתף 10 בפורים שעבר, עם אלי דג'יברי...הוא דיבר על התקופה שאביו נפטר ואיך זה השפיע עליו... והפאה הורודה... יחפשו לא ימצאו....שיר שלא זכה ליותר מדי השמעות,בטח לא בהופעות, אבל כ"כ כיף שהוא חוזר אליו! ערן בהחלט ידוע בהליכה על הקצה, זה חלק מסוד קסמו.

למעלה