אז מה בעצם העניין של פסח?

Harrington

Well-known member
מנהל
בשנת 1954, דוד בן גוריון, כשהיה ראש ממשלה, נסע לארצות הברית כדי להיפגש עם הנשיא דאז אייזנהאור ולבקש את עזרתו ותמיכתו ברגעיה הקשים של ישראל הצעירה.באחד המפגשים עם מי שהיה אז מזכיר המדינה של הממשל, ג'ון פוסטר דאלס, זה התעמת עם גוריון במידה רבה של התנשאות: "אמור לי ראש הממשלה - את מי אתה ומדינתך בעצם מייצגים? האם יהודי פולין או יהודי תימן, רומניה, מרוקו, עיראק, בריה"מ או ברזיל הם אותו דבר? אחרי 2000 שנות גלות, האם אפשר לדבר על עם אחד, תרבות אחת?"
בן גוריון ענה לו: "ראה, אדוני המזכ"ל, לפני 200 שנה הפליגה הספינה מייפלאור מאנגליה ועליה היו המתיישבים הראשונים שהתיישבו במה שמוכר היום כמעצמה הדמוקרטית הגדולה הקרויה ארצות הברית של אמריקה. אנא ממך, צא לרחובות ושאל עשרה ילדים צפון-אמריקאים את הדברים הבאים:
מה היה שמו של קברניט הספינה?
כמה זמן נמשך המסע?
מה אכלו הנוסעים במהלך ההפלגה?
יש סבירות יותר מגבוהה שלא תקבל תשובות מדויקות...
עכשיו ראה... לפני למעלה מ-3300 שנה היהודים יצאו ממצרים.
אני מבקש שבאחת מנסיעותיך בעולם, תנסה לפגוש עשרה ילדים יהודים במדינות שונות. שאל אותם מה היה שמו של קברניט אותה יציאה, ממי הוא קיבל את השליחות הזו, מה הייתה מטרת הנסיעה, כמה זמן נמשך המסע, מה אכלו במהלכו, וכיצד נהג הים.".
חברים יקרים, זהו בעצם אחד העניינים החשובים ביותר של חג הפסח - "והגדת לבנך". כבר כ-3,330 שנה אנו מעבירים את המורשת מדור לדור, שלא תישכח תורה מישראל, על-ידי סיפור ההגדרה ושמירת מצוות החג.
נאחל לכל בית ישראל ולחברי הקבוצה חג פסח כשר ושמח!

(הועתק במלואו ממקום אחר).

dory30

Well-known member
נאחל לכל בית ישראל ולחברי הקבוצה חג פסח כשר ושמח!
גם המצות ללא גלוטן פי כמה יותר טעימות מאלה שכן (לי יש צליאק). אני עוד יחסית מחובר למסורת. בני הדודים שלי הם חילונים לאומיים- ימנים הארקורד שלא שמים כיפה בסדר . אני כן.

שמלת תחרה1

Well-known member
גם המצות ללא גלוטן פי כמה יותר טעימות מאלה שכן (לי יש צליאק). אני עוד יחסית מחובר למסורת. בני הדודים שלי הם חילונים לאומיים- ימנים הארקורד שלא שמים כיפה בסדר . אני כן.
בכל יהודי, יש נפש הקשור ליהדות לא משנה חרדי, חילוני, מסורתי, דתי, כל אחד שומר את היהודות לפי היכולת שלו.

Harrington

Well-known member
מנהל
כל יהודי ודרכו.

למעלה