אז, מה כל כך מיוחד במוזיקה יפנית?

Fire Puppet

New member
אז, מה כל כך מיוחד במוזיקה יפנית?

ראו, כתום!
טוב, בכל אופן, מה בעצם כל כך מיוחד במוזיקה יפנית? כששואלים אותי איזה סוג מוזיקה אני שומעת, ואני עונה ג'יירוק, התגובה בדרך כלל תהיה קימוט אף ושאלה "למה?" (במקרה היותר גרוע אנשים ינסו לחקות שירה יפנית ~.~ כמובן שהם יעשו את זה וישמעו כמו סינים). אז למה בעצם מוזיקה יפנית? מה מבדיל פופ יפני מפופ אמריקאי או רוק יפני מרוק ישראלי? יש אנשים שבשבילם זה הויז'ואל קיי, יש כאלו שפשוט מתים על הליריקה היפנית. מה הסיבה שלכם? ומה התגובות שאתם בד"כ מקבלים כשאנשים שומעים על האהבה שלכם לג'יימוזיקה? (ועכשיו אני אחזור ללמוד למתכונת בלשון ._.)

Goggle Girl

New member
בדרך כלל הרמת גבה על היפנית

יותר ויותר אנשים אבל רוצים לשמוע דוגמא בגלל שאני פשוט שומעת את זה במשרד. הפקידה במשרד הקשיבה ואמרה שההבדל הוא נטו בשפה, מבחינת סגנון אין הבדל וזה נכון. אני פשוט אוהבת את הצליל של השפה הרבה יותר מאנגלית נגיד, וכשזה גם ככה בשפה שאני לא מבינה לא אכפת לי ממש הרמה של הליריקה (לא שזה משנה כי בניגוד למוזיקה באנגלית הם אשכרה משקיעים 3>)

wakka1

New member
אחרי ששמעתי את "יאטה" אני יודע למה:

כי ברוק אמריקאי אתה לא מרגיש שהזמר הושפע מנשורת גרעינית שההורים שלו ריחרחו ב-45...

PENELO

New member
אמ..

טוב קודם כל השפה שונה .. ואני למשל אוהבת יפנית P= אז זה נחמד לשמוע שירים בשפה שאני אוהבת.. וככה אין הבדל ממש בסגנון של המוזיקה . היפנים בהחלט יפים XPPP אבל אני לא שומעת את המוזיקה הזאת רק בגלל שיש לזמרים פרצוף יפה ם.ם" ואנשים תמיד שואלים אותי בבית הספר "מה את שומעת?" "מוזיקה יפנית" "מה זה?" "מוזיקה .. ביפנית ם.ם" "יש כזה דבר?" "כן >.>" ברוב המקרים הם פשוט רוצים לשמוע מה זה ואיך זה נשמע ... ובמקרים קשים יותר וחסרי תקווה הם מתחילים לצחוק ולצעוק בכל האוטובוס "סתכלו איזה ילדה מוזרה !! היא שומעת מוזיקה יפנית !!!111111" ._."" שדרך אגב זה קרה לי #.#" ועוד משהו מוזר שאני לא מבינה .. למה אנשים חושבים שזה מוזר מוזיקה יפנית...ם.ם אם לנו מותר לעשות מוזיקה בעיברית אז ליפנים אסור לעשות מוזיקה בשפה שלהם >.>" כאילו שמוזיקה בעיברית זה לא מוזר >.>" .. תנסו להשמיע כזה דבר ליפנים XPPPPPPPPPPPPPP

Keitarou

New member
בגלל האינגריש...

וגם בגלל שאני אוהב לשמוע יפאנית.. ובגלל שתאכלס יש להם כמה להקות ממש טובות.. אבל בעיקר... בגלל האינגריש... =)

harar8

New member
בגלל שאני אוהבת לשמוע יפנית

ובכלל יפנית זו שפה יפה:)

Shiroi

New member
קול מרגיע ומשמח ^^

זה הצליל של המוסיקה. האינטונציה והזרימה. אני אוהב מוסיקה שכשאני שומע אותה אני נרגע או שהיא סתם מעלה לי חיוך של אושר. ללהקות היפניות שאני שומע, קל לגרום לי להעלות חיוך.

star_female

New member
אני חושבת...

שחוץ מהשפה, אולי בסגנון אין הבדל ממשי, אבל את המוזיקה היפנית שיצא לי לשמוע אהבתי הרבה יותר מכל מוזיקה לא יפנית שיצא לי לשמוע. אז הפסקתי לשמוע מוזיקה לא יפנית. מה שאהבתי הוא בעיקר הסגנון (כי את הליריקה, עד כמה שהיא יפה ומושקעת, אני לא מבינה לגמרי עד שאני קוראת את המילים והתרגום וזה אחרי שאני כבר אוהבת את השיר). אין הבדל ממשי מבחינת הסגנון - זה נכון - אבל היפנים פשוט עושים את זה יותר טוב. ויש הרבה סגנונות של להקות יפניות ספציפיות שלא שמעתי בשפות אחרות (למרות שכנראה זה בגלל שלא חיפשתי).

Nittle Grasper

New member
אממ אני אוהבת את השפה :)

וזה לא שהחלטתי שאני שומעת עכשיו מוזיקה יפנית, וזהו. אני פשוט שומעת את הלהקות/זמרים שאני אוהבת את הקול והסגנון שלהם. ואני עדיין שומעת מוזיקה באנגלית, כי גם אנגלית אני מאוד אוהבת, ובאותה מידה שומעת רק מה שאני אוהבת, ולא משהו דווקא בגלל שזה באנגלית.. [וגם בשירים באנגלית אני מבינה מה אומרים XD ביפנית בקושי >: ] נממ כשחברות שלי או סתם אנשים שומעים שאני אוהבת מוזיקה יפנית הם כזה "מה, מוזיקה ביפנית?? איך זה ביפנית??" כן, הם גאונים. NOT. בדיוק אתמול בת דודה שלי שאלה אותי מה זה הפטיש הזה שנהיה לי ליפנים ומוזיקה יפנית כששמעתי את raison של דירו ותוך כדי ראיתי קליפ של מיאבי XDDD ויש גם כל מיני סגנונות שלא תשמעו ברוב המקרים באנגלית, כי ביפן הם יותר מצליחים, ואם באמריקה יש להקות כאלה הן בד"כ לא מוכרות כי הסגנון לא מתאים לרוב...

oracle

New member
מממ...

קודם כל הארגון של המוזיקה ב-Jrock נראה לי שונה מזה של הרוק המערבי, וזה מאד מדבר אלי. זה פשוט נשמע אחרת... אני גם מאד אוהבת את השפה היפנית אז כיף לי לשמוע שירים בשפה הזו, ובאמת הרבה פעמים הליריקה מאד מרשימה. כמובן, כל הקטע של ה-visual kei שמאז להקת Kiss רואים אותה רק ב-Jrock~~ והכי חשוב, פשוט התאהבתי במוזיקה הזו, וכבר קשה לי למצוא הסברים לוגיים לזה. זה יותר ברמה האינטואיטיבית והרגשית... :> (בהצלחה במתכונת בלשון~~ ^_^)

animato

New member
אני אוהב מוזיקה יפנית כי :)

א. תראו לי מישהי כמו utada hikaru או eri nobuchika במוזיקה מערבית (ולא האלבום שutada הוציאה בארה"ב חחחח) ב. בהשוואה למוזיקה בעברית למשל, יפנית היא שפה מעולה. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני נניח לא מסוגל לשמוע מוזיקה בעברית בגלל שעברית היא שפה נורא גרונית, שמדגישה אותיות כמו ח' ע' כ' ויש זמרים וזמרות שעוד מדגישים את זה יותר וזה ממש מפריע לזרימה של המוזיקה. וגם, ליפנים יש איזה אלף דרכים להגיד כל דבר, ויש להם מילים ותיאורים מיוחדים שקשה לתרגם לשפות אחרות, וזה יוצר אושר לשוני מדהים. ג. לחברות תקליטים יפניות יש כסף לעשות קליפים כמו sakura drops travelling passion keep tryin של utada hikaru (חפשו בyoutube ותבינו על מה אני מדבר) :)

chobit

New member
זה מה שמיוחד במוזיקה יפנית

אני אדבר יותר על j-pop עכשיו, אבל אפשר לומר שזה ככה גם ב j-rock. טוב, אז קודם כל יפנית זו שפה יפה אמוד, כיף לדבר אותה (למרות שאני לא יודע אותה חחח) ולזמרים\זמרות יש קול ממש טוב. חוץ מזה, בj-pop יש עבודת קלידים ומחשב פשוט יוצאת מן הכלל, אני אף פעם לא שמעתי ביצוע כזה טוב של קלידים וסינטיסייזר כזה טוב במוזיקה עברית, אנגלית או כל שפה אחרת. מה גם, שמבנה השירים היפני הוא מאוד דומה ומאוד מיוחד כך שמי שאוהב מוזיקה יפנית אפשר לומר יכול לאהוב כמעט כל שיר בה. השירים בנויים מפתיח-רקע-פזמון-רקע- רקע עמוק-פזמון משופר-רקע-פזמון כמו בהתחלה. לגבי j-rock" זה פשוט מגניב

nadav1232

New member
אני פשוט התאהבתי במוזיקה יפנית..

לא יודע למה.. אבל הקול של היפנים כ"כ יפה

olga chan

New member
אני מתה על מוסיקה יפנית

יש לי הרבה דברים לומר לא בטוח שלכולם יש כוח לקרוא את כל מה שכתבתי כי זה הרבה... ^-^" אני שומעת מוסיקה יפנית כי זה לפי דעתי יותר יפה משירי הפופ הישראלים שלנו או של האמריקאיים ליפנים יש חוש קצב שונה והמוסיקה שלהם מיוחדת ושונה ויותר טובה מהמוסיקה הישראלית או האמריקאית או כל סוג מוסיקה אחר בקיצר אני פשוט חושבת שמוסיקה יפנית היא שונה ויותר יפה חוץ מזה אני גם שומעת מוסיקה יפנית כי אני מאוד אוהבת ת'שפה היפנית וכייף לשמוע שירים ביפנית כי זאת שפה כזאת יפה וחמודה ואני גם פשוט מתה על היפנים האלה
יש להם כזה מוח גאוני שיוצר כאלה דברים מהממים! כשהחבר'ה שומעים שאני שומעת מוסיקה יפנית אז הם בדרך כלל אומרים "מה?" ומתחילים לשיר בג'יבריש וסתם ממציאים מילים או שפשוט צוחקים ומתחילים לקלל ת'יפינים
וזה מעצבן אותי כי הם משום מה חושבים שמוסיקה יפנית היא חרא של מוסיקה... ועם אפילו לא שמעו אותה... זה הכי מעצבן ששופטים משהו לפני ששומעים אותו או מכירים אותו הקיץ-קץ מוסיקה יפנית שולטת!!!!! וזה הדבר הכי יפה שיש!

זה מוזר...

כולם פה אומרים שכשאתם מסבירים לאנשים שאתם שומעים מוסיקה יפנית הם נרתעים וצוחקים עלייכם. במקרה שלי זה ההיפך- הם דווקא מתעניינים, חושבים שזה מגניב. אפילו אבא שלי מודה שזה נחמד. והוא שומע את דיסק היפנית שנתתי לו בלי סוף XD

למעלה