אחריות פלילית בתאונת דרכים לא עלינו

hofnoan

New member
אחריות פלילית בתאונת דרכים לא עלינו

עלתה לי מחשבה שמסקרנת אותי למרות שלא קרתה ב"ה, רציתי סתם לדעת האם יש אחריות פלילית במקרה הבא:
מכירים את המדבקות האלה ששמים על החלון של מי שחונה במקום אסור? אז נניח שיש לי חניה פרטית בטאבו ומישהו חנה לי במקום והחלטתי להדביק לו מדבקה כזו, ונניח שהדבקתי אותה בכוונה בשדה הראייה שלו על מנת לגרום לו להטרדה והפרעה שלא יוכל לנסוע עד שלא יסיר אותה. נניח שאותו בן אדם החליט שאין לוח כוח/חשק/זמן להוריד ונסע ככה עם המדבקה, עשה תאונה וחלילה הרג בן אדם. האם יבואו אליי בטענות? ומצד שני, בבתי חולים למשל עושים זאת ואני מניח שזה חוקי. האם במקרה שלי (היפוטתי) אני עלול לשאת באחריות?

hofnoan

New member
כנראה לא קראת טוב.

זה לא מקרה שקרה לי. לי אין אפילו חנייה בטאבו.
סתם מחשבה שעלתה במוחי מה היה קורה אילו.

Lhuna1

New member
הערה צדדית: זה שבתי חולים עושים את זה לא מוכיח שזה חוקי.

גם מוסדות ציבוריים עוברים על חוקים לפעמים.
&nbsp
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נחלק את השאלה לשניים

לך אסור להדביק על רכבו ואם נגרם נזק כתוצאה מההדבקה בעל הרכב רשאי לתבוע ממך את נזקיו (שהם בדרך כלל מחירו של בקבוק או פחית קוקה קולה שהיא החומר הטוב ביותר להסרת מדבקות)
אם הוא לא הוריד את המדבקה ונסע איתה, גם אם לא נגרמה תאונה הוא עבר כמה עבירות תנועה חמורות (נהיגה בקלות ראש, נהיגה במצב של חוסר שליטה ברכב ונהיגה כששדה הראיה חסום) ואם יתפס ע"י שוטר הוא יועמד לדין והעונש מגיע לפסילת רשיון לתקופה של כשלושה חדשים, + פסילה על תנאי + קנס כספי שיכול להגיע לאלפי שקלים בודדים.
היחיד שיבואו אליו בטענות על נהיגה בצורה כזאת הוא הנהג עצמו.

hofnoan

New member
הבנתי תודה

כשחושבים על זה זה מאוד הגיוני... יש אחריות לנהג עצמו. האמת מתפלא על עצמי שלא ידעתי חחח

למעלה