איזה מסלול הכי מומלץ?

• פותח הנושא מזלללטוב
  • פורסם בתאריך
מ

מזלללטוב

Guest
הי. מנסה להתחיל תהליך וכבר הלכתי לאיבוד. כל רופא עובד עם סוכנות אחרת. אז לפני שאני בוחרת רופא . אשמח להתייעץ איזו חברה הכי מומלצת? איזה מסלול ? גם מבחינת העלויות ובכלל כל החבילה...?
האם יש אפשרות שהתורמת תעבור סקר גנטי נרחב? (כי אני צריכה גם תרומת זרע).ואם כן באיזו עוד הוצאה מדובר? כמה זה הכרחי?
אשמח להמלצות איך להתחיל...
וגם לגבי תרומת זרע- מהיכן כדאי לקחת? מחפשת תורם עם סקר גנטי נרחב אבל לא בעלות של אלפי ש"ח...
תודה

א

אנונימיתית12345

Guest
הי,

זה מאוד אינדיווידואלי.. אני הגעתי לאימהית בגלל הרופא שלי שהפנה אותי. היה לי קודם כל חשוב למצוא רופא שאני סומכת עליו ויתאים לי בתהליך.

המסלולים שהוצעו לי היו תרומה מישראלית שזה האופציה המסובסדת ביותר, נדמה לי שעולה 10,000 (לא יודעת לגבי החזרים מהקופה במקרה הזה.. שווה לבדוק), גם לא זוכרת מה היו הבדיקות שהתורמות עוברות במקרה הזה.
אופציה נוספת היא מאוקראינה ואז באמת הם בודקים רק 4 מוטציות גנטיות, נדמה לי שזה היה כבר סביב ה30,000 אבל יש במקרה הזה החזר ל 12,000 מהקופה.
אופציה שלישית היא דרך ספרד, זו האופציה הכי יקרה סביב 40,000, אבל שם בודקים סקירה גנטית מלאה ומורחבת מאוד של התורמת (נדמה לי 300 מוטציות גנטיות). גם פה יש החזר מהקופה. בסופו של דבר הבדיקות הנרחבות זה שיקול משמעותי אבל העלות לא זולה בכלל, כל אחת והשיקולים שלה.

אחרי המפגש עם אימהית הרגשתי מאוד בנח עם הנציגה והיתה לי תחושה טובה מאוד, גם עכשיו כשהתהליך מתקדם עדיין יש לי תחושה טובה לגבי התהליך והקשר עם הנציגה משם. לי זה היה מאוד חשוב, מניחה שגם זה אינדיווידואלי וכדאי להפגש אולי עם עוד חברות. מודה שלא ניסיתי אחרים ומקווה שלא אצטרך. אולי למישהי אחרת תוכל לכתוב על התהליך עם חברות אחרות..

בכל אופן שיהיה המון בהצלחה!

א

אנונימיתית12345

Guest
תודה יקרה והמון הצלחה גם לך.
אז על איזה מסלול הלכת בסוף ומאיפה?
בחרתי במסלול דרך ספרד, מכמה סיבות.
את התרומה הישראלית לא רציתי כי רציתי לצמצם למינימום את הסיכוי שהילדים יתקלו או יתאהבו בקרובי משפחה שהם לא יודעים עליהם, העדפתי בגלל זה ללכת על תרומה מחו"ל. כמובן שזה עדיין יכול לקרות אבל הסיכוי הוא כבר הרבה יותר קטן.
מה שגרם לי לבחור בספרד זה גם הבדיקות המאוד מאוד מקיפות שהם עושים לתורמות, משהו שמאוד הרגיע אותי בתהליך שגם ככה אני מרגישה מעט שליטה עליו..
סיבה נוספת שלי ממש היטתה את הכף היתה שהתרומה מספרד היא אנונימית לחלוטין, המרכז בספרד בוחרים את התורמת לפי מידת הדמיון שלה אלי ומלבד פרטים מאוד כלליים אני לא יודעת עליה כלום ולא רואה איך היא נראית. מאוקראינה את בוחרת מתוך קטלוג של תמונות של התורמות. פה זה כבר ממש אישי וכל אחת תעדיף בטח משהו אחר.. המחשבה על לבחור מתוך תמונה היתה בלתי נסבלת בשבילי. בטוחה שיש נשים שדווקא יעדיפו ההיפך, זה באמת תהליך מאוד אישי אז זה באמת גם עניין שכדאי לשקול.
רק אגיד שהאופציה של ספרד היא חדשה יחסית, ואני גם באמצע התהליך ועוד לא יכולה לדווח יותר מזה, כשזה יתקדם (מפחדת לדבר בכלל במונחים של הצלחה) אשמח לדווח.

כ

כרמי 10

Guest
בחרתי במסלול דרך ספרד, מכמה סיבות.
את התרומה הישראלית לא רציתי כי רציתי לצמצם למינימום את הסיכוי שהילדים יתקלו או יתאהבו בקרובי משפחה שהם לא יודעים עליהם, העדפתי בגלל זה ללכת על תרומה מחו"ל. כמובן שזה עדיין יכול לקרות אבל הסיכוי הוא כבר הרבה יותר קטן.
מה שגרם לי לבחור בספרד זה גם הבדיקות המאוד מאוד מקיפות שהם עושים לתורמות, משהו שמאוד הרגיע אותי בתהליך שגם ככה אני מרגישה מעט שליטה עליו..
סיבה נוספת שלי ממש היטתה את הכף היתה שהתרומה מספרד היא אנונימית לחלוטין, המרכז בספרד בוחרים את התורמת לפי מידת הדמיון שלה אלי ומלבד פרטים מאוד כלליים אני לא יודעת עליה כלום ולא רואה איך היא נראית. מאוקראינה את בוחרת מתוך קטלוג של תמונות של התורמות. פה זה כבר ממש אישי וכל אחת תעדיף בטח משהו אחר.. המחשבה על לבחור מתוך תמונה היתה בלתי נסבלת בשבילי. בטוחה שיש נשים שדווקא יעדיפו ההיפך, זה באמת תהליך מאוד אישי אז זה באמת גם עניין שכדאי לשקול.
רק אגיד שהאופציה של ספרד היא חדשה יחסית, ואני גם באמצע התהליך ועוד לא יכולה לדווח יותר מזה, כשזה יתקדם (מפחדת לדבר בכלל במונחים של הצלחה) אשמח לדווח.
היי אנונימית
דרך איזה חברה עשית את התרומה מספרד?

ח

חתולתעולם11

Guest
מציעה לך להיפגש עם כמה חברות, לראות מה מציעים ומה תחושת הבטן שלך.
רוב החברות לא מציעות סקר גנטי נרחב לתורמת, אולי ניתן בנוסף. אני חושבת שבתרומת זרע יש תורמים שמיועדים לתרומת ביצית בגלל שאכן נבדקו ליותר תסמונות.
לגבי תרומה בארץ - למיטב ידיעתי אין החזר מהקופה כי זה כבר מסובסד, והבעיה היא זמן המתנה ארוך בגלל מיעוט תורמות, ומעט ביציות (בכלל לא עוברים).
בהצלחה!

נראה לי שרוב החברות די דומות במה שהן מציעות.
אני עשיתי בMOMS PROJECT כי הלכתי לרופא מסוים ואיתם הוא עבד.
מאחר וגם הייתי צריכה תרומת זרע, התחייבתי לקחת תורם עם בדיקות מלאות בזמנו לקחתי מסופרם.

בסוף זה עניין של הרגשה - אם לא עקרוני לך הרופא (כלומר הוא השני בבחירה) אז תיפגשי עם כמה חברות, תראי מה מציעים ותלכי לפי תחושת בטן.
אם הרופא זה הדבר הכי חשוב לך, תבחרי קודם אותו ואז תלכי עם מי שהוא עובד

אשרת 1972

New member
אני עשיתי במנור ארבע תרומות במסע להבאת שני ילדים לעולם ואני כותבת לך למרות שכתבתי על זה בהרחבה בעבר על הפן שלא מדברים עליו וזה המידע לאחר התרומה , כפי שכתבתי פה באריכות בעבר אחרי לידת בתי , עלה חשש לתסמונת דאון בין השאר בשל צורת עיניה , תמיד חשבתי שכאשר אהרה מתרומה לא יהיה לי לאן לפנות ואהיה לבד , שיחה לאורית ממנור הבהירה שזה לא ככה התורמת הוזמנה אליהם וקיבלתי מידע לרבות העובדה שבתי ירשה ממנה את צורת העיניים , בעבר היו פה תגובות נוספות לגבי מידע שנתקבל ממנור כאשר היה בכך צורך במהלך ההריון , לצערי לא שמענו דברים דומים על אף מסלול אחר , זה מבחינתי היה ותמיד יהיה הגורם החשוב ביותר בתרומה ולכן המשכתי לבחור בהם .

אשרת 1972

New member
תראי את אורחת ואני לא יודעת כמה זמן את בפורום אבל בחמש השנים האחרונות ביקשתי את המידע הזה שוב ושוב ויש פה נשים שקיבלו תרומה בכל מסלול קיים בארץ ובחו"ל , ביקשנו את המידע שוב ושוב כאשר ערכנו את ההשוואה בין המסלולים והכנו טבלה לגבי כל מסלול , מעולם לא התקבלה תשובה חיובית לגבי מידע כזה משום מסלול אחר , אשמח אם תעירי את עניינו אם את יודעת משהו כזה על מסלולים אחרים כי עד עכשיו קיבלנו תשובה אחרת לגמרי

ח

חתולתעולם11

Guest
ראשית, אני לא אורחת. אני חברה בפורום כבר כמה שנים ואת יכולה לראות את זה לפי הניק. הסיבה שאני מופיעה כאורחת, היא הפלטפורמה המאוד בעייתית של הפורום החדש. לא הצלחתי להתחבר בשום אופן.
שנית, לא ברור לי למה את חושבת שאני תוקפת? כי העזתי לכתוב משפט שמטיל ספק - קל - במה שכתבו מעליי?
וכן, מאוד בעייתית בעיני שבפורום אין ולו חוות דעת אחת שלילית, או לפחות, מטילה ספק, במנור. לא יודעת אם זה בגלל שהם מסייעים פה, או לא. אבל אני חברה בפורומים ובקבוצות אחרות, ויכולה להגיד שלא תמיד מרוצים מהם.
באופן אישי לא התקדמתי איתם לשום מקום, הספיקה לי פגישה ראשונית שהיתה מאוד שיפוטית, לא סבלנית ולא נעימה.

אשרת מספרת מהנסיון שלה. את לגמרי יכולה לשתף מהנסיון שלך, הבמה פתוחה לכולן.
לא ברור לי למה ישר צריך להתקיף כשאומרים משהו טוב מנסיון.
לא אשרת ולא אני עובדות במנור. אנחנו מתנדבות ובעיקר מודות להם שבזכותם יש לנו פורום עצמאי לאחר שתפוז החליטו למכור אותו לאדם שהרס את הפורום בעיקר.
איילת

מ

מזלללטוב

Guest
תודה לכולן.
לא כ"כ הבנתי. על איזה מידע אתן מתכוונות ועל אילו חברות ?
אני לגמריי חדשה כאן. אין לי מידע בכלל וקצת הולכת לאיבוד...אשמח אם מישהי תוכל לעשות לי קצת סדר...
תודה

אני עשיתי במנור ואצל בידר.
הייתי מרוצה הרבה יותר אצל בידר.
אני הלכתי על המסלול הכי בסיסי מכיון שגם תרומת ביצית לא תמיד מצליחה בפעם הראשונה ולכן לא השקעתי בבדיקות של התורמת או במסלול מורחב.
מבחינת עלויות ופיצוי בידר הרבה הרבה יותר הוגן.

אם הייתי צריכה לבחור היום הייתי הולכת על בידר אבל עם רופא אחר שעובד איתו.

אלמלא משבר הקורונה הייתי בודקת גם את מסלול ספרד שהמרפאות שם מצוינות
את רק צריכה לדעת שאם את בוחרת מסלול ספרד הם בוחרים לך את התורם. את לא יכולה להביא תורם מכאן.

ל

לולולואטאט

Guest
אני עשיתי דרך פרופ דור, היה לי נוח לוגיסטי, המשרד שלו עשה הכל, רק עשיתי העברה בנקאית ומילאתי טפסים. לאור המצב של קורונה וזה שאני גרה רחוק מאיזור המרכז לא הייתה לי אפשרות להגיעלחברות וכל התהליך היורוקראטי ארוך שהיה דרכן. השיקול היה לוגיסיטי, למרות שלא זול.

מ

מזלללטוב

Guest
הי . שאלה.
מנסה לעשות סקר בין החברות לראות מי מציעה את התנאים הכי טובים.
מנור ולב ראשון מציעות עד 4בלסטו או עד 6 עוברים יום 3
ובית חולים הדסה שעובדים עם אוגריקאר מציעות מינימום 2 עוברים יום 3.
האם אתן מכירות עוד חברות? ומי בסוף נותנת את התנאים הכי טובים ומי הכי הוגנת והכי משתלמת?
תודה

למעלה