איזה סוג שחקן אתם?

tomash11

New member
איזה סוג שחקן אתם?

בגדול, אני נתקל בשני טיפוסים עקרוניים במנג´ר. יש את אלו שלוקחים קבוצה גדולה ומשחקים במה שלמעשה אולי הכי קרוב לסימולציה של המשחקים האמיתיים כרגע שיהיו בליגת האלופות ומאבקי הליגה הנוכחיים, שזה כיף אדיר. יש את הסוג השני, שמעדיפים לקחת קבוצה אלמונית מתחתית הליגות המשניות באיזו ארץ ולבנות את מוניטין המנג´ר שלהם בעבודה קשה, לחפור מתחת לאדמה כדי להביא שחקנים וכולי (ולהביא שחקן טוב לטיזל נבי מהליגה האחרונה הרבה יותר קשה מלהביא שחקן גדול ככל שיהיה לקבוצה גדולה, אין מה לעשות, זו עובדה). אני קורא פה הרבה על שחקני כדורגל במנג´ר שנחשבים מציאות וכאלה, אבל הרוב פה מדברים מהעמדה של מנצ´סטר, ריאל , לאציו וכאלה, רובם של התגליות לא יסכים לעבור לטלפורד מליגת החובבים למשל...כשאני לרוב מגיע לשלב שבו אני נמצא בקבוצה גדולה ומחפש מציאות, זה כבר בדרך כלל רק בשנת 2007 ומעלה, אחרי כמה שנים טובות שבהן אמנתי קבוצות קטנות ובינוניות ועשיתי לעצמי רזומה מכובד. כדי לבנות קבוצה קטנה חזק צריך המון סבלנות והמון כאב ראש כי הרבה לא מוכנים לבוא אלייך ואתה תלוי מאד גם בתקציב המוגבל ממילא. אני שייך יותר לסוג השני של השחקנים. אני מעדיף לקחת קבוצות קטנות ולהביא אותן רחוק ככל האפשר. בגלל שאני משחק פעם ראשונה או שניה רק במנג´ר 01-02 (עד עכשיו שחקתי רק בCM3), אני לוקח קבוצה קלה יחסית כמו אתלטיקו מדריד מהליגה השניה בספרד, שאין לה בכלל בעיות כלכליות, ומנסה לעשות ממנה אמפריה. שוב, רוב הכותבים פה לוקחים קבוצות כמו ריאל וברצלונה, מי פה לוקח קבוצות קטנות ובונה אותן לאורך שנים? זה נראה לי אתגר גדול יותר.

tomash11

New member
הסיבה שהעליתי את השאלה הנ"ל

הסיבה שאני שואל, זה בגלל שאני רואה פה מלא דיונים שנוגעים לשנים עכשוויות, לקבוצות גדולות בדרך כלל. גם הסקרים פה והשאלות נוגעים לתקופה הנוכחית. למשל הסקר של מי השחקן הטוב במשחק, אז מעבר לזה שבכל הרצה של המנג´ר המושג טוב ביותר משתנה (אותם שחקנים יהיו טובים אבל בינהם כל פעם מישהו אחר יהיה דומיננטי, כי המשחק עצמו דינמי שלא לדבר על ההרצה כולה), גם השאלה מי הכי טוב במשחק היא בעייתית. ב2004 יכול להיות אנלקה הכי טוב אבל ב2021 המנג´ר כבר ממציא שחקנים אלמוניים לגמרי (וכל הרצה הוא ממציא שחקנים בשמות אחרים) אז בעיה לדבר על יורגן פולכטה למשל ב2021 כשרק אצלך הוא קיים... ואצל האחרים קיימים שחקנים שונים לגמרי. לדוגמה, בCM3 היה לי באחת הפעמים שחקן בשם רוד ואן דר וין. שחקן פנומנלי, אין לו עונה מתחת לממוצע שמונה, כל עונה לפחות 10 שערים ו10 אסיסטים והוא בתפקיד של קשר הגנתי/בלם. שחקן שאי אפשר כמעט להפסיד איתו משחקים. השחקן הזה התקיים אצלי רק פעם אחת וזהו. הרצתי עוד כמה וכמה פעמים את המשחק מההתחלה ועד 2020 ומשהו וכלום.הוא לא נוצר שוב. אז בעייתי להשוות בקטעים האלה. מה שכן, טקטיקות ושיטות אימונים למשל, זה דבר שטוב לכל קבוצה כמעט ולכל תקופה.

ליטן א

New member
זה כאילו

כאילו שהכנסת יד עמוק לפה שלי, והוצאת לי את המילים משם... (
) מצד אחד, יש באמת הרבה מאוד שחקנים טובים, אבל מצד שני, מה שיפה לדעתי בכל המשחק, זה שיש הרבה מאוד שחקנים חדשים, וזה אומר, שבכל הרצה, תתצטרך לעבוד קשה בשביל למצוא שחקנים טובים. אצלי, השוער שלי לשעבר הוא תעלומה.. לקחתי אותו, ממש גנבתי, מקבוצה וולשית. שוער מעולה. כשסיימתי לשחק עם אוקספורד, ועברתי לשחק עם קבוצה בשם שרסבורי, גם מהליגה האחרונה באנגליה.. עליתי איתה ליגה (מה שלא היה כ"כ קשה, כי גם הציפיות של ההנהלה היו גבוהות), אבל בשתי העונות שאח"כ, הייתי תקוע בליגה השלישית, והשוער שלי היה ממש חלש, ואמרתי לעצמי, שעכשיו אני חייב למצוא את השוער ההוא.. חיפשתי, וחיפשתי, וחיפשתי, ולא מצאתי.. לגבי הקבוצות (מה שכתבת בהודעה הראשונה), אני חושב שזה מתחלק ל-3 סוגים.. סוג אחד, הוא זה שלוקח אתגרים, בין אם הם קשים (קבוצה חלשה מהליגה האחרונה - עד לליגת האלופות), ובין אם יותר קלים (קבוצה מתחתית הפריימיר ליג, בלי אמצעים כלכליים כמעט בכלל). הסוג השני, הוא זה שלוקח קבוצות כמו מנצ´סטר, או רומא, ודורס.. חבל לבזבז מילים על הסוג הזה (שזה נחמד להתחלה, בשביל ללמוד את המשחק, כי אתה יודע שטעות פה או טעות שם, לא תעלה לך בשרשרת הפסדים..) והסוג השלישי, זה שלא דיברת עליו, הוא הסוג של הרמאים.. שחבל לדבר על הסוג הזה.. לוקח כביכול קבוצה מהליגה האחרונה, משנה באדיטור לכל ההרכב הראשון נתונים מצויינים, ולוקח את ליגת האלופות 80 אלף פעם.. שזה הסוג שבכלל חבל לדבר עליו... אגב, מישהו שם לב שאברהם גרנט שיחק אתמול במשחק של הנבחרת, בטקטיקה שאני בניתי (4-5-1, עם 2 קשרים תוקפים, אחד הגנתי ושני קיצוניים).... הרגשתי תחושת גאווה

talking heads

New member
קודם כל.....

אני שחקן שאוהב לקחת קבוצות קטנות-בינוניות.... אבל יש כמה בעיות במנג´ר הנוכחי {02-01}, אחד שלא כמו במנג´ר 98 או מנג´ר של הליגה האנגלית אתה לא יכול לראות את האצטדיון שלך ולהגדיל אותו איך שאתה רוצה {אפשר רק לבקש מההנהלה שתשקול להגדיל אותו....} וזה הדברים הכי כיפיים במנג´ר- לקחת קבוצה עם אצטדיון של השכונה ולהפוך אותו לקאמפ-נואו.... דבר שני זה שלכל קבוצה יש את רמת הפופולריות שלה ואת רמת ההתפחות שלה.... {רמת ההתפתחות זאת אומרת אם שחקנים מתפתחים שם טוב או לא...}, לקבוצות קטנות אין שם בעולם ושחקנים לא מתפתחים שם טוב, לכן קשה מאוד להביא שחקן שנחשב לטוב ושחקנים צעירים מתפתחים פעם במאה שנה.....

אני אוהב לשחק ככה

קבוצה אלמונית מתחתית הליגות המשניות באיזו ארץ ולבנות את מוניטין המנג´ר שלהם בעבודה קשה

טוב שהעלת את הנושא..........

אני טיפוס כמוך , אוהב לשחק בקבוצות בינוניות , אחר כך ההנאה הרבה יותר גדולה , ויש לך יותר אהבה לקבוצה , מין ביתיות כזאת , אהבתי לקחת למשל את ריאל בטיס(ספרד), לידס(אנגליה), קבוצות בינוניות מצרפת, הולנד,גרמניה (יש המון בהליגות האלה). תנסו לקחת קבוצות כאלה , אני בטוח שתהנו יותר

אורD

New member
לדעתי

אי אפשר להשוות בין הכיף שיש באימון קבוצה גדולה לבין הכיף שיש באימון קבוצה בינונית\קטנה. הכיף הוא שונה. כשמאמנים קבוצה גדולה יש את הכסף הגדול, היוקרה, התארים, גביעי אירופה והשמות הנוצצים. כשמאמנים קבוצה בינונית זה מאבק ארוך ובנית קבוצה. כשמאמנים קבוצה קטנה זה גם מאבק קשה ובנית קבוצה, התעסקות עם שחקנים צעירים ולא מוכרים ותקציב אפסי. לכל אימון כזה יש כיף שונה.

N a V e

New member
אני נוהג לשחק עם קבוצות מאמצע טבלה.

עכשיו אני עם ויטסה... אבל לאחרונה הייתי עם בורדו,טוטנהאם לובלין(פולין),ויאצ´נזה,וורדר ברמן. לקחת קבוצות גדולות זה משעמם.זתומרת,זה נחמד מידי פעם,אבל בגדול זה לא הכי אתגר. לקחת קבוצה קטנה,לרוב זה דבר קשה מדי.אני אהיה כנה ואומר שעם קבוצות תחתית מעולם לא הצלחתי יתר על המידה,חוץ מסאותפטון,שאיתה הגעתי למקום ה-4

אני מתחלק בין שתי נטיות

או לקחת קבוצות קטנות, או לקחת קבוצות גדולות יחסית, אבל ממדינות קטנות יחסית (נאמר היידוק ספליט, או אפילו טוטאל נטוורק סולושנס). אני לא נהנה לשחק עם קבוצות ענק...זה פשוט..לא זה.

Papito

New member
אני אוהב לשחק עם קבוצות

בינוניות ולהגיע איתם עד לדרג הכי גבוה אני גם אוהב לקחת קבוצות ענק ופשוט לשחק בכיף כי גם בקבוצות ענק יש לחץ גדול מצד ההנהלה והאוהדים

ליטן א

New member
אתה מדבר על לחץ...?

שיחקתי עם אברטון (ז"א, אני עדיין משחק איתם), ולמרות שההנהלה ביקשה ממני להישאר בליגה (או לפחות לרדת עם קצת כבוד עצמי..), הגעתי עד למקום השביעי (אינטרטוטו) ומהאינטרטוטו הגעתי לאופ"א, ואז במשחק הראשון של העונה ניצחתי את מנצ´סטר יונייטד, ובמחזור השני הפסדתי, ואז עידן טל ועוד שחקן של הקבוצה, התחילו לרדת על הקבוצה, וכמעט לכל הסגל של הקבוצה היה UNHAPPY, כי הם שנאו את שני השחקנים האלה, והייתי חייב להעיף אותם מהקבוצה (וכשניסיתי להגן על אחד מהם, הקהל התחיל לשנוא אותי..
) אבל עכשיו זה מתחיל להסתדר, 10 מחזורים מהפתיחה, כשאני רק נקודה מהקו האדום (אחרי שהפסדתי לנבחרת אלמונית בסיבוב הראשון של גביע אופ"א..), וכל השחקנים סיימו להיות לא מרוצים, אחרי ששיחררתי/מכרתי את שני הפרובלמטים..

מילאן

New member
בנארביה עשה לי דבר כזה

לא מכרתי אותו, השארתי אותו בקבוצת המילואים עד שהוא ביקש סליחה. שלא יתעסקו איתי!

למעלה