איזה תואר עדיף בכניס ההיטק

sroic2

New member
איזה תואר עדיף בכניס ההיטק

שלום, אני בן 24 בעל תואר ראשון בהנדסת מחשבים מהטכניון. עשיתי את התואר במסגרת עתודה אקדמאית ואני נמצא עכשיו לפני 3 שנות שרות קבע כך שיש לי לא מעט זמן לעשות תואר שני אני מתלבט בין מדעי המחשב/הנדסת חשמל/מנהל עסקים. סיימתי את התואר הראשון בממוצע 80 כך שאני יכול להתקבל רק להנדסת חשמל בבן גוריון או למדעי המחשב בפתוחה או למנהל עסקים באונברסיטת ת"א (יש לי GMAT 49) השאלה היא אם תואר במנהל עסקים הוא לא תואר שיש לעשות בגיל מאוחר יותר שבאמת יש סיכוי שיתנו לי לנהל משהו. הסתכלתי על רשימת הקורסים שמלמדים שם והרוב רלוונטי רק למי שבאמת מנהל איזה ארגון או גוף מסויים. מה יותר יעזור לי כשאחפש עבודה כשאצא לשוק האזרחי בעוד 3 שנים? האם תואר נוסף בחומרה תוכנה (מניח שיש בזה הרבה תאוריה ולא רק דברים שימושיים) או במנהל עסקים? שאלתי הרבה אנשים והתשובות חצוייות. הרבה אומרים שכדאי לפתוח תחום עניין חדש וללמוד מנהל עסקים ולא להכנס להתמחות בתחום צר בתואר שני בהנדסה. אחרים אומרים שעדיף הנדסה כי זה מה שבאמת יעניין חברה המחפשת עובד וגם כך התקדמות לתפקיד ניהולי תעשה ע"י התקדמות במקום העבודה ולא ע"י תואר כזה או אחר בניהול. מה שעוד חשוב לדעת זה שבצבא, בתור מהנדס חשמל, אני לא עוסק בפיתוח כך שאני לא צובר נסיון ממשי רלוונטי לחברות אזרחיות. מבחינת העניין, אין לי העדפה ברורה. אני יכול להסתדר טוב עם עבודה שהיא פיתוח נטו וגם עם ניהול צוות או פרוייקט. יצא לי קצת ארוך.. מה אתם חושבים על הנושא?

Ben937

New member
זאת השאלה

איזה מקצוע שכיח יותר בקרב מנהלים/ות בחברות היי - טק האם זה הנדסת ניהול ותעשיה , מנהל עסקים, כלכלה או התקדמו ללא אחד מן התארים הנל. או לחילופין איזה מקצוע מקדם יותר ופותח אפשרויות שונות בתעשייה ? (חוץ ממקצועות ההנדסה למיניהם). אשמח אם מישהו יגיב. תודה.

למעלה