איחור שפתי

איחור שפתי

בני בן שנה וחודשיים בדיוק.אינו אומר אף מילה.יש לציין שמבין משפטים כמו"תן לי כדור" ,"כך כדור",איפה אור[מצביע],אך אינו חוזר אחרי הברות כמו בה,אה,אלא צוחק לי.יש לציין שאינני דאגתי לדבר עימו מספיק מגיל קטן ורק עכשיו לאור העיכוב התחלתי לדבר אליו יותר. כמו כן בגיל שנה הבחנתי שאינו עומד ,פיזיוטרפיסטית איבחנה רגישות יתר בכות רגליו ולאחר עבודה של מספר ימים נעמד ולאחר שבוע נוסף החל ללכת מסביב לשולחן,עדיין חודש לאחר מכן אינו עוזב את ידיו.,פרט נוסף משחק המון עם אחיו בן השלוש והתקשורת איתו מצויינת,הגדול פותח רגליים והקטן זוחל תחתיו,הם מתנשקים,ומשחקים במשחק של נגיחות בראש,הגדול שובב שקופץ על הספות והקטן משתולל יחד איתו ומחכה אותו,האם לאור התיאור הרחב[מצטערת על כך,ניתן כבר לשלול בעיה רצינית עדידית?] הענין מדיר שינה מעיני,זהו תינוק שהגיח לעולם חארי הרבה שנים. תודה

nofaritrit

New member
אני לא אשת מקצוע

אבל את מתארת ילד תקשורתי וחמוד(מצביע כדי לשתף,נהנה ממשחק משותף) . אני הייתי בודקת בעיית שמיעה או מחכה בסבלנות.

שלום לך,

בגיל שנה וחודשיים עדיין ילד לא חייב לומר מילים- הנורמה היא שמילים ראשונות מופיעות עד גיל שנה וחצי. אם הילד תקשורתי, ומבין הוראות ושאלות פשוטות אין צורך לדאוג. הסירי דאגה מליבך וחכי בסבלנות

למעלה