אייל לפידות קונה עוד בלוק של כלל ביטוח

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

במחירי סופעונה. 47.7

https://www.themarker.com/markets/1.7374928

מחזיקי אידיבי יג' מבסוטים. מבחינתם אין ידיד נאמן מכסף מזומן.

מחזיקי אידיבי ט' ? פחות (צריך עכשיו להתפלל יותר חזק שדסק"ש תעלה ותשגשג בשנים הבאות, מה שלא בדיוק קורה בתקופה האחרונה)

מבחינת משקיעי כלל ביטוח (המיעוט) זה לא רע כי פוחת החשש למכירה בשוק בכל מחיר. זאת בהנחה שלפידות לא קונה את הנייר לדקה וחצי אלא ידיים חזקות ומתכוון לשבת על הנייר כמה שנים לפחות.

חבל שאלשטיין נתן ללפידות כזה דיל משוגע.
(בכ"ז יש לי גם אגח ט' בתיק)

אידיבי ממשיכה להתדרדר ואלשטיין מחלק מתנות לאייל לפידות

במחירי סופעונה. 47.7

https://www.themarker.com/markets/1.7374928

מחזיקי אידיבי יג' מבסוטים. מבחינתם אין ידיד נאמן מכסף מזומן.

מחזיקי אידיבי ט' ? פחות (צריך עכשיו להתפלל יותר חזק שדסק"ש תעלה ותשגשג בשנים הבאות, מה שלא בדיוק קורה בתקופה האחרונה)

מבחינת משקיעי כלל ביטוח (המיעוט) זה לא רע כי פוחת החשש למכירה בשוק בכל מחיר. זאת בהנחה שלפידות לא קונה את הנייר לדקה וחצי אלא ידיים חזקות ומתכוון לשבת על הנייר כמה שנים לפחות.

חבל שאלשטיין נתן ללפידות כזה דיל משוגע.
(בכ"ז יש לי גם אגח ט' בתיק)
ערב טוב.
1. אג"ח אידיבי ממשיך להתדרדר. למרות שאנו בחדלות אלשטיין נותן מתנה לאייל לפידות מניות כלל בטוח במחיר נמוך להחריד. בנוסף נותן לו הלוואה על חשבון אידיבי כך שבפועל הוא נותן לו מתנות על חשבון בעלי האג"ח. קטסטרופה.
ה NAV שלילי באופן מובהק וכעת הוא גדל. מחר אמור להתקבל תשלום הריבית על אג"ח ט. מקווה שתוך שבוע תכונס אסיפת בעלי אג"ח. אנו בחדלות ועל אלשטיין להזרים כסף במיידי. לפי החוזה על ההנהלה מותר לבקש במיידית 20% הזרמה על חשבון החוב מדולפין. בפועל הנהלת אידיבי שותקת.... מדהים. מקווה שיפתחו במהרה בהליכי פירוק. אחרת המצב יתדרדר יותר.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3764375,00.html
2. מניית דסק"ש בשפל הסטורי. התחלתי לחשוב שאלשטיין מעוניין לתת הצעת רכש ולרכוש את מניות הציבור בדסק"ש ולהפכה לפרטית. ההתנהלות של אלשטיין דירדרה את דסק"ש לשפל נוראי. האם משתלם לאלשטיין להפוך את דסק"ש לפרטית ? הוא יכול לקנות אותה בנזיד עדשים.
אם היא פרטית מה לגבי הבטחונות שנתן לאג"ח י"ד ?
3. האם יש למישהו הערכה תוך כמה זמן הממונה על בטוח צריך לתת תשובה לאלשטיין עבור בקשת היתר השליטה בכלל בטוח ?
יש לאלשטיין היתר אחזקה כך שהפרש הבדיקות לא נראה לי צריך לקחת חודשים רבים. כולם מזלזלים בציבור .

שערורייה

ערב טוב.
1. אג"ח אידיבי ממשיך להתדרדר. למרות שאנו בחדלות אלשטיין נותן מתנה לאייל לפידות מניות כלל בטוח במחיר נמוך להחריד. בנוסף נותן לו הלוואה על חשבון אידיבי כך שבפועל הוא נותן לו מתנות על חשבון בעלי האג"ח. קטסטרופה.
ה NAV שלילי באופן מובהק וכעת הוא גדל. מחר אמור להתקבל תשלום הריבית על אג"ח ט. מקווה שתוך שבוע תכונס אסיפת בעלי אג"ח. אנו בחדלות ועל אלשטיין להזרים כסף במיידי. לפי החוזה על ההנהלה מותר לבקש במיידית 20% הזרמה על חשבון החוב מדולפין. בפועל הנהלת אידיבי שותקת.... מדהים. מקווה שיפתחו במהרה בהליכי פירוק. אחרת המצב יתדרדר יותר.

2. מניית דסק"ש בשפל הסטורי. התחלתי לחשוב שאלשטיין מעוניין לתת הצעת רכש ולרכוש את מניות הציבור בדסק"ש ולהפכה לפרטית. ההתנהלות של אלשטיין דירדרה את דסק"ש לשפל נוראי. האם משתלם לאלשטיין להפוך את דסק"ש לפרטית ? הוא יכול לקנות אותה בנזיד עדשים.
3. האם יש למישהו הערכה תוך כמה זמן הממונה על בטוח צריך לתת תשובה לאלשטיין עבור בקשת היתר השליטה בכלל בטוח ?
יש לאלשטיין היתר אחזקה כך שהפרש הבדיקות לא נראה לי צריך לקחת חודשים רבים. כולם מזלזלים בציבור .
שערורייה
אני מסכים איתך יוסי אבא של רז.
הנהלת אידיבי מתנהלת בצורה מופקרת.
לא דורשים הזרמה מהבעלים למרות שזה מה שסוכם עם אלשטיין. ה nav שלילי ולמרות זאת מחלקים מתנה על חשבון בעלי האגח. וכמובן ני"ע מתדרדרים. זועק לשמיים. אני חרד להשקעתי.
חייבים לפתוח בהליכים נגד אידיבי - אם לא ימצא פתרון במיידי יש לפתוח בהליך פירוק. יפה שעה אחת קודם.

aeonf

New member
מה זה "דורשים הזרמה מהבעלים" איפה אתה חי?

שערורייה
אני מסכים איתך יוסי אבא של רז.
הנהלת אידיבי מתנהלת בצורה מופקרת.
לא דורשים הזרמה מהבעלים למרות שזה מה שסוכם עם אלשטיין. ה nav שלילי ולמרות זאת מחלקים מתנה על חשבון בעלי האגח. וכמובן ני"ע מתדרדרים. זועק לשמיים. אני חרד להשקעתי.
חייבים לפתוח בהליכים נגד אידיבי - אם לא ימצא פתרון במיידי יש לפתוח בהליך פירוק. יפה שעה אחת קודם.

תקרא בבקשה את הכתבה מדה מרקר מהיום

מעתיק לך חלק מהכתבה שפורסמה היום .
גם אמש היו אזכורים על הצורך בהזרמה במספר כתבות שונות בעיתונים שונים.
מצורף גם לינק.
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.7374066

השאלה היא אם הנהלת אי.די.בי פיתוח תלחץ על אלשטיין להזרים באופן מיידי 15% מההלוואה שאותה לקח מהחברה — 200 מיליון שקל — כדי לנסות להרגיע במקצת את הנושים הנתונים בלחץ. בתקופה הקרובה יתכנסו אסיפות חירום של מחזיקי האג"ח הארוכות. הם עשויים לדרוש את עצירת תשלומי הקרן והריבית הקרובים, כפי שעשו זאת בעבר לדנקנר. זאת מתוך החשש כי תשלום כזה יהיה העדפת נושים

dw2322

New member
מה ש aeonf אומר הוא שאתה יכול לדרוש עד מחרתיים

מעתיק לך חלק מהכתבה שפורסמה היום .
גם אמש היו אזכורים על הצורך בהזרמה במספר כתבות שונות בעיתונים שונים.
מצורף גם לינק.
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.7374066

השאלה היא אם הנהלת אי.די.בי פיתוח תלחץ על אלשטיין להזרים באופן מיידי 15% מההלוואה שאותה לקח מהחברה — 200 מיליון שקל — כדי לנסות להרגיע במקצת את הנושים הנתונים בלחץ. בתקופה הקרובה יתכנסו אסיפות חירום של מחזיקי האג"ח הארוכות. הם עשויים לדרוש את עצירת תשלומי הקרן והריבית הקרובים, כפי שעשו זאת בעבר לדנקנר. זאת מתוך החשש כי תשלום כזה יהיה העדפת נושים
מה ש aeonf אומר הוא שאתה יכול לדרוש עד מחרתיים
בין זה לבין גם לראות הזרמה של קש מני מזומני מבחוץ מבעל הבית יש הבדל.

כל עוד אידיבי פורעת קרן וריבית די קשה לנו לצייץ. נכון, כעת ה NAV שלילי אבל האם זה לבד יספיק כדי לדרוש פרעון מיידי? לא בטוח.

אין ספק שאנחנו הנושים בסדרות ט' ו-יד' היינו שמחים מאד לראות הזרמה של הון מבחוץ אבל זה לא תוכנית כבקשתך וכעת אנחנו מרגישים היטב את החום במטבח.

סידרה י' מבסוטה. קיבלה את כל כספה.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1235616/2/0

החלט יש לדרוש האצת תשלומים של 15% על אג"ח דולפין

ערב טוב.

יש לדרוש הזרמת הון מאלשטיין ואני משוכנע שכעת מופעל לחץ כבד מהמוסדיים בכיוון הזה. אם לא, זה לא רע בעיתוי הזה להשתלט על החברה ולמכור לבד את כלל ביטוח , דסק"ש וישראייר. אני בטוח שאפשר יהיה לקבל שווי שיכסה את מלוא החובלכל הסדרות ואפילו בקלות.

ועוד משהו

יש לדרוש הזרמת הון מאלשטיין ואני משוכנע שכעת מופעל לחץ כבד מהמוסדיים בכיוון הזה. אם לא, זה לא רע בעיתוי הזה להשתלט על החברה ולמכור לבד את כלל ביטוח , דסק"ש וישראייר. אני בטוח שאפשר יהיה לקבל שווי שיכסה את מלוא החובלכל הסדרות ואפילו בקלות.
ועוד משהו
אם נגיע לפירוק ולא נצליח להגיע לפארי אז יעופו תביעות נגד הנהלת אידיבי ששוות מאות מיליונים ושיחווירו לעומת מה שהוציאו מחברות הביטוח במקרה דנקנר ואידיבי אחזקות.
אני לא חושב שאידיבי תגיע לחדלות פירעון . אלשטיין יזרים כסף אימתי שיידרש. ומצב החברה לא כל כך גרוע כמו שמצטייר במסחר באג"ח. יש אובר שוטינג מטורף.
מקווה שמחר יתחילו עליות כדי להפיג את חרדות המשקיעים.

הגשת תביעות

ועוד משהו
אם נגיע לפירוק ולא נצליח להגיע לפארי אז יעופו תביעות נגד הנהלת אידיבי ששוות מאות מיליונים ושיחווירו לעומת מה שהוציאו מחברות הביטוח במקרה דנקנר ואידיבי אחזקות.
אני לא חושב שאידיבי תגיע לחדלות פירעון . אלשטיין יזרים כסף אימתי שיידרש. ומצב החברה לא כל כך גרוע כמו שמצטייר במסחר באג"ח. יש אובר שוטינג מטורף.
מקווה שמחר יתחילו עליות כדי להפיג את חרדות המשקיעים.
הגשת תביעות
מקווה שלא נגיע לתביעות.
בתי המשפט בישראל "עמוסים" ותביעות כאלו עורכות שנים רבות.
להזכירך נגד דנקנר מונו " 2 צדיקים" (אולמן וגבאי) ושנים הסאגה נמשכה עד שראינו החזר כלשהו.
בפועל הנושים קיבלו תמורה אחרי שנים אך אולמן וגבאי התעשרו !!! מהפעילות הזו.
לכן, לא כדאי להגיע לתביעות.
אלשטיין לפי דעתי לא יזרים שקל . הוא יזרים רק אם יקבל היתר או שהוא ירגיש שזה משרת את האינטרס המיידי שלו (בעיה תזרימית חריפה, כניסה לחדלות פירעון עם אישור של בית משפט וכד').

לכל הכותבים בשירשור זה - זה לא כל כך פשוט

הגשת תביעות
מקווה שלא נגיע לתביעות.
בתי המשפט בישראל "עמוסים" ותביעות כאלו עורכות שנים רבות.
להזכירך נגד דנקנר מונו " 2 צדיקים" (אולמן וגבאי) ושנים הסאגה נמשכה עד שראינו החזר כלשהו.
בפועל הנושים קיבלו תמורה אחרי שנים אך אולמן וגבאי התעשרו !!! מהפעילות הזו.
לכן, לא כדאי להגיע לתביעות.
אלשטיין לפי דעתי לא יזרים שקל . הוא יזרים רק אם יקבל היתר או שהוא ירגיש שזה משרת את האינטרס המיידי שלו (בעיה תזרימית חריפה, כניסה לחדלות פירעון עם אישור של בית משפט וכד').
לא ניתן לפנות להוצאה לפועל בטענה שצ'ק חזר
כשעוד לא הגיע מועד הפירעון של הצ'ק.
כלומר
מחזיקי האג"ח לא יצליחו לשכנע את בית המשפט היום
שאין תוחלת לחברה ולכן יש למנות מפרק שיממש
את הנכסים לטובת הנושים.
מה כן
מול בית המשפט יכולה לעלות טענה של המחזיקים
להפרה צפויה של התחיבויות החברה כלפיהם בעתיד.
זו טענה בעיתית וקשה לדעת מה יחליט בית המשפט.
&nbsp
מה כן אפשר וצריך לעשות לדעתי
מוקדם לפנות לבית משפט של פירוק אלא בבקשות
מוסכמות בין המחזיקים לחברה, בקשות שלהן נידרשת
התערבות בית משפט.
בדרך כלל מקובל להגיע להסכם איסור דיספוזיציה
עם החברה המגדיר כיצד על הנהלת החברה לנהוג
בתקופת הביניים עד הסכם עם המחזיקים.
בנוסף ממונה נציגות מחזיקי אג"ח לצורך מו"מ
עם החברה.
&nbsp
לעינין התביעות
הניתבעים הם נושאי המישרה בחברה והדירקטורים
בעילות התרשלות בתפקידם ועל נזק שניגרם לחברה
ו\או למחזיקי האג"ח. תביעות מהסוג הזה יכול להגיש
גם מחזיק אג"חים בשווי -.100 שח
לדעתי הצעות לתביעות בפורום יש לנמק בעילות תביעה
חזקות ולא להתלאם סתם.
&nbsp
דעתי
&nbsp

הערה

לא ניתן לפנות להוצאה לפועל בטענה שצ'ק חזר
כשעוד לא הגיע מועד הפירעון של הצ'ק.
כלומר
מחזיקי האג"ח לא יצליחו לשכנע את בית המשפט היום
שאין תוחלת לחברה ולכן יש למנות מפרק שיממש
את הנכסים לטובת הנושים.
מה כן
מול בית המשפט יכולה לעלות טענה של המחזיקים
להפרה צפויה של התחיבויות החברה כלפיהם בעתיד.
זו טענה בעיתית וקשה לדעת מה יחליט בית המשפט.
&nbsp
מה כן אפשר וצריך לעשות לדעתי
מוקדם לפנות לבית משפט של פירוק אלא בבקשות
מוסכמות בין המחזיקים לחברה, בקשות שלהן נידרשת
התערבות בית משפט.
בדרך כלל מקובל להגיע להסכם איסור דיספוזיציה
עם החברה המגדיר כיצד על הנהלת החברה לנהוג
בתקופת הביניים עד הסכם עם המחזיקים.
בנוסף ממונה נציגות מחזיקי אג"ח לצורך מו"מ
עם החברה.
&nbsp
לעינין התביעות
הניתבעים הם נושאי המישרה בחברה והדירקטורים
בעילות התרשלות בתפקידם ועל נזק שניגרם לחברה
ו\או למחזיקי האג"ח. תביעות מהסוג הזה יכול להגיש
גם מחזיק אג"חים בשווי -.100 שח
לדעתי הצעות לתביעות בפורום יש לנמק בעילות תביעה
חזקות ולא להתלאם סתם.
&nbsp
דעתי
&nbsp
הערה
אני מבין את טענתך. יחד עם אין מחלוקת שה nav שלילי באופן ברור.
אין מחלוקת שב 2011 אין כסף ומסתמכים על דסקש. .
המצב של דסקש כעת הוא בכי רע - ערך המניה בשפל הסטורי. קשה לראות מצב כרגע שתשלם דיבדנדים אם בכלל מצבה יאפשר זאת. לפי ההסכם מול דולפין ההנהלה יכולה לבקש 15%מהחוב (באורח פלא ההנהלה שותקת ומפקירה את זכויות הנושים). אם כך מה לדעתך לעשות ? להמתין ל 2021 ולקוות לנס?

ליחזקאל לא להמתין ולפעול עכשיו

הערה
אני מבין את טענתך. יחד עם אין מחלוקת שה nav שלילי באופן ברור.
אין מחלוקת שב 2011 אין כסף ומסתמכים על דסקש. .
המצב של דסקש כעת הוא בכי רע - ערך המניה בשפל הסטורי. קשה לראות מצב כרגע שתשלם דיבדנדים אם בכלל מצבה יאפשר זאת. לפי ההסכם מול דולפין ההנהלה יכולה לבקש 15%מהחוב (באורח פלא ההנהלה שותקת ומפקירה את זכויות הנושים). אם כך מה לדעתך לעשות ? להמתין ל 2021 ולקוות לנס?
ליחזקאל לא להמתין ולפעול עכשיו
הדברים שלי נכתבו כדי להסביר
שהצעות שעולות מדי פעם שוב ושוב ע"י החברים בפורום
לא אפשריות בנקודת הזמן שבה הן עולות.
לשאלתך מה ניתן לעשות בפועל בשטח
1. לא להמתין דקה אחת
2. לדרוש מהחברה לחתום על התחיבות
איסור דיספוזיציה עד לחתימת הסכם ארוך טווח.
3. למנות נציגות מחזיקי אג"ח ולאשר מינוי קבוע
ליועץ משפטי וליועץ כלכלי (כרגע במינויי זמני)
4. לאחר ס' 2 הנ"ל
להיכנס למו"מ עם החברה להסכם שיהיה מקובל
על 2 הצדדים לטווח של מספר שנים.
&nbsp
הערה חשובה
לגבי תוכן המו"מ הבקשות והטענות של המחזיקים
מהנהלת החברה מוקדם לדעת או להתיחס.
בודאי כשלא ידוע אם בכלל יתקיים מו"מ.
אני סומך על היועץ המשפטי ועל הנאמן לאג"ח שיעדכנו
באסיפה (במידת האפשר)
&nbsp

dw2322

New member
אהה, זה לא הכי מדוייק

ערב טוב.

אהה, זה לא הכי מדוייק
זה לא שאייל לפידות עבר בסביבה ואלשטיין הציע לו לקנות עוד בלוק (אחרת אולי גם אנחנו היינו רוצים לקנות ב 47.7, אבל לא ראיתי שאלשטיין שואל אותנו)

אם אינני טועה זה היה החוזה הראשוני, שהוא קונה בלוק ראשון, ואם מתחשק לו הוא קונה גם בלוק שני. אז זהו, שהתחשק לו. מבין אותו. אם אני הייתי הוא אז גם לי היה מתחשק.

זכותו, ובכובע של ט' אני לא מי יודע מה מאושר מזה (בעוד בכובע של י"ג אני מתמוגג)

מצב
הנושא נעול.
למעלה