איך אוכלים לאט?

איך אוכלים לאט?

למרות הדברים הטובים שסיגלתי,
עדיין לא מצליח לאכול לאט. 10 דקות סיימתי ארוחה, בממוצע.
מה עושים?
ולא, אני חייב לקרוא בזמן האוכל, ולא, לא אוריד את המזלג בין ביס לביס (לא מסוגל), וניסיתי לספור עד 10.
אשמח לרעיונות יצירתיים, ותודה מראש.

vadas

New member
לאט ובטוח

בוקר טוב!
כשתלמד לאכול לאט תלמד גם אותי.
משהו שאני ניסיתי בתחילת דרכי זה ממש לעצום עיניים ולהתענג על האוכל, לאט, לאט, לאט (סוג של התנתקות). כעת זה לא יוצא לי לצערי, גם אוכלת די מהר.
רעיון מקורי: לעשות תחרויות מי אוכל לאט יותר והמנצח מקבל פרס בצורת ביס נוסף, או שבעצם במצבנו זה לא פרס ואז ילך למפסיד

גם אני לא מצליחה...

ממש ממש לא מצליחה.
שתלמד, אשמח שתלמד גם אותי...
בינתיים, אוכלת ככה.
מבאס, אבל התרגלתי.

ליבי3617

New member
עניין של אימון

ללעוס הרבה. לאכול לאט, להניח את המזלג.
זה עניין של אימון.
להיות ברגע. לאכול כשאתה נוכח - גם אם אתה קורא.

ואולי אתה אוכל מעט מדי?

לא, דווקא אוכל מנות יפות

יחסית לאחרים.
אתמול בערב אכלתי לדוגמא: קופסת סרדינים שלמה, חצי קופסת קוטג', 2 חופנים גרגרי חומוס, 2 פריכיות כוסמת, כמה עגבניות שרי. הכל ב 10 דקות.

חנה101010

New member
זה באמת מהר....

אין לי מושג איך אתה מצליח לאכול את זה בכל כך מעט זמן. אתה מרגיש טוב אחרי זה?

חנה101010

New member
הי, לא אמרנו בלי סטירות?

והדודה הפולניה היתה אומרת: קודם כל להירגע.
א. לא להילחץ מהסיטואציה עצמה. סיימת את הארוחה מהר - שום דבר לא קרה.
ב. לא להילחץ כשאתה מגיע לארוחה. בהנחה שאתה אוכל כל 3 שעות או משהו כזה, אתה לא אמור להגיע מורעב לגמרי. רעב - כן. מורעב - לא. אם אתה יכול - להגיע לארוחה רגוע, שים מוסיקה אם אתה רוצה. בקיצור - להירגע, ליהנות, ולקחת את הארוחה בסבבה.
דבר אחרון, אני מסכימה עם מי שכתב שצריך להתרכז במה שאתה עושה. להיות מודע לאכילה. לא כפעולת לוואי לקריאה. למרות שאין מניעה לקשקש עם מישהו. בכל זאת, קריאה זאת פעולה שדורשת ריכוז בפני עצמה ולא מאפשרת להפנות תשומת לב לפעולות נוספות שמבוצעות במקביל. לאכול ולדבר דווקא נראה לי אפשרי.
ואם כל זה נשמע לך כמו פסיכולוגיה בגרוש, יש מצב שאתה צודק... כמו שליבי אומרת, תיקח את מה שאתה מתחבר אליו ומתאים לך.
מקווה שעזרתי במשהו.
הכי חשוב - אתה לא חיה. בטח לא רעה. רק נשיקות. לא לשכוח.

חנה101010

New member
וחוצמזה

השאלה שלי כוונה להרגשה הפיזית. לחץ? בחילה? כאב כלשהו? או שעובר בקלות?

תודה לכולם

ותודה גם לך חנה.
הרעיון עם המוזיקה זה רעיון מעניין... אולי אנסה אותו...
ו"חיה רעה" זו דווקא בקונוטציה חיובית:
ברוס-לי הוא חיה רעה. גם אריק זאבי ;)

חמודובי

New member
טיפים

תחליף את המזלג בכפית.

ונסה את התרגיל הבא: כשאתה אוכל, נסה לזהת כל תבלין ומרכיב באוכל. זה יכריח אותך להתרכז במה שאתה אוכל ויאט אותך.

גלית 1967

New member
אני אוכלת הרבה יותר לאט מאשר לפני

אבל ממש לא מאלו שלועסת 42 עפם על צד ימין ואחרי זה על שמאל.
אני כן משתדלת לאכול לאט יותר לעשות הפסקה של כמה דקות ולראות מה המצב-יותר נכון להרגיש.

vadas

New member
לאכול לאט

עכשיו מקשרת את מה שחנה כתבה לך לגבי לאכול כל שלוש שעות, ולגבי מה שסיפרת במפגש לגבי כמות הארוחות שלך אולי יש מצב שאתה מגיע מורעב לארוחות ואז היצר החייתי שלך מתעורר? תנסה לאכןל ארוחות ביניים בקטנה בין לבין פרי או יוגורט. זו דעתי , אומנם לא בוותק שלך אבל אולי בכל זאת

החיה הלא נכונה...

שוב,
כתבתי חיה רעה לא בקונטוציה של רעב או משהו. התכוונתי שאני מרגיש טוב וחזק. לא מרגיש "משורוול". מרגיש מלא אנרגיות.
אבל כן, את צודקת, מאמין שאני מגיע רעב יותר לארוחות בגלל השיטה שלי, אבל לא אשנה אותה. לדעתי היא מתאימה לאופי הספציפי שלי, התוצאות מדברות בעד עצמן.
ולא, לא אחשוף אותה בפורום, היא לא מתאימה לכל אחד, ולא רוצה לקלקל כאן אנשים...

גברת ע

New member
אין לי עצה טובה לתת לך

אבל חייבת להגיד משהו קטן, הדבר שהכי בלט לי בהודעות שלך בשרשור הזה, זה כמות ה'לא', לא בהכרח מבחינת המילה 'לא' אלא במה ש'משודר בהודעה (עד כמה שהודעה כתובה בפורום יכולה לשדר חחח
)

אני לא אשנה, אני לא אחשוף , אני לא אעשה את זה ואני לא אעשה את זה ....

בכל מקרה אם כפי שאתה אומר יש לך שיטה טובה שמצליחה לך, אז למה בעצם אתה צריך לשנות משהו?

למעלה