איך... איך..... איך......

shusta

New member
איך... איך..... איך......

טוב כמו לא מעט פה בפורום אני בעיקר קוראת וממעטת לכתוב. אבל עדיין בסוף אם לא נכתוב או נמות מבושה (כמו המעשנים) או סתם אני אוכל את עצמי על שאני בלי תשובות ומחפשת את עצמי וטובעת במרה של עצמי.
המעט חברות שלי ומכריי טוענים שאני אדם חברותי ונחמד, ואכן אני כזו - לפחות משתדלת. אבל, וכאן מתחיל אבל ארוך במיוחד:
בילדותי עברתי התעללות מינית, וזו הסיבה שבעתייה התקשתיי למצוא, לא הצלחתי לתת באנשים אמון ובגברים בפרט. לא מזמן סיימתי לקחת חלק מקבוצת תמיכה לנפגעות תמיכה מינית, שעשתה לי טוב. אבל הקבוצה הסתיימה וסופים לא כ"כ עושים לי טוב.
די נמאס לי מלהיות "נחמדה" ו"חברותית", מלנסות ולהתאכזב למצוא חברים ולהתבדא כל פעם מחדש.
אני לא בחורה קונבנציונלים, באמת שלא, וזו לא קלישאה. אני אוהבת לטייל (בארץ עם תרמיל על הגב), נגרות, צילום, סרטים (ולא סרטי פוצי מוצי). אני כן נראת טוב, משקיעה בעצמי.
אני לא הולכת עם שמלות/חצאיות ולא רואה בהן הלבוש האולטימטיבי הנשי (בילדותי כן הלכתי עם חצאיות כך שזה לא קשור לעברי), אני לא מתאפרת.
אז מה לדעתכם אני עוד אצטרך לעשות?

ברוכה הבאה

קל להבין שחוויות ילדותך הפריעו לך לאורך השנים, אבל לא הבנתי אלו נסיונות עשית בכדי למצוא זוגיות. באלו מצבים התעורר אצלך הקושי?

יש לך הרבה תחביבים, וזה מאפשר לך להכיר אנשים במסגרות שקשורים לתחביבים אלה. אני לא ממליצה על מסגרות לפנויים פנויות, אבל יש הרבה קבוצות של טיולים, למשל, ברחבי הארץ, ששם אפשר להכיר אנשים באופן יותר טבעי ונינוח.

אגב, לא הבנתי את הנקודה של שמלות ואיפור. גם אני לא מתאפרת וכמעט לא לובשת שמלות, ומעולם לא ראיתי בכך משהו רלבנטי לזוגיות או לקשיים בזוגיות.

shusta

New member
ברוכה הנמצאת

עשיתי נסיונות בלצאת לדייטים, נרשמתי לאתרי הכרות ושאר הדברים הקונבנציונלים. במה ואיפה התעורר הקושי?
ברתיעה, בקושי במתן אמון, או שסיפרתי את עברי ברחו ממני רחמו אבל ברחו.
ואני הולכת להרבה מסגרות שקשורות לתחביבים שלי אבל זה לא עוזר זה מסתיים בזה שאני רק מממשת את התחביב שלי ולא מצליחה אפילו ליצור חברויות מחוץ למסגרת של התחביב.
הנקודה של האיפוא וכו' שיש כאלו, ולא מעט, שפוסלים על זה.

אני לא מבינה בזה הרבה

אבל כנראה שאמון זה עניין שצריך לתרגל, ואם סיימת קבוצת תמיכה שעשתה לך טוב, אני מקווה שבעתיד יהיה לך יותר קל.

ההגיון אומר שאם גבר בורח אחרי שנודע לו על העבר שלך, כנראה שהוא לא היה רציני בקשר אליך. אבל יכול להיות שגם משהו בתזמון או באופן שסיפרת לו את זה הרתיע אותו. האם את מספרת את זה מתוך תחושת בושה?

אני לא חושבת שהרבה גברים פוסלים נשים על איפור, ובכל אופן, לכל אחת ואחד מאיתנו יש תכונות שיגרמו לפסילתנו בידי חלק מהאנשים. אין טעם לעסוק בדברים שבגללם יפסלו אותנו. לדעתי, את צריכה לחפש מישהו שמתאים לך, מישהו שאת רוצה ושרוצה אותך, ולא לעסוק באלו שפוסלים אותך מסיבה כזו או אחרת.

טום גיא

New member
נראה לי שזה יותר עניין פנימי מאשר חיצוני

ואת לא "צריכה לעשות" שום דבר מיוחד. אם את מרגישה בנוח עם הסגנון שלך ונהנית מהתחביבים שלך אז אין שום סיבה שתשני אותם.

לפי מה שכתבת, אני חושב שהקושי שלך לתת אמון בגברים הוא הבעיה. גם אם את מרגישה שבעקבות הסדנא שעברת התקדמת והיום את כבר פחות חוששת, עדיין יכול להיות שסיגלת לעצמך הרגלי התנהגות שמשדרים לגברים שאת לא מעוניינת בקשר רומנטי\מיני\זוגי. את כותבת שאת נחמדה וחברותית, וזה טוב. למה נמאס לך מזה?

לאן את רוצה להגיע

נדמה לי שבשביל לענות על השאלה מה עוד את צריכה לעשות, יעזור לדעת לאן את רוצה להגיע.
איך את רוצה שמערכת היחסים שלך תראה? איזה גבר את מחפשת? מי את רוצה להיות במערכת היחסים?
אלה שאלות לאו דווקא פשוטות ולפעמים אנחנו כל כך שקועים בחיפוש שכבר אומרים, יאללה, שיבוא מישהו ולא משנה מי. אבל זה לא באמת עובד.

סופים לא עושים טוב גם לי

יש לי בבית דיסק של זמרת נהדרת, שלומית אהרון, ויש לה שיר מקסים שאותו אני מקדיש לך
"לפחד פחות, לאהוב יותר"

אני חושב שמתחת לשורות שאת כותבת יש הרבה פחד מאכזבה, וקושי לתת אמון ובכך את מיצרת מחסום.

בדרך מתפספסים דברים. תהי אופטימית בכך שפספוס עדיין משאיר אותם קיימים.

וכמו שכתבתי, סודות לא ניכתבים בגלוי.
אם יש לך דרך, עשי בה שימוש.

לולקה1

New member
ברוכה הבאה!

טוב שהגעת לפורום.
נראה לי שהדבר היחיד שכדאי לעשות זה לקפוץ למים - דייטים, וכמה שיותר.
להכיר גברים את יכולה כמעט בכל מקום - כל מסגרת שאת נמצאת בה, אתרי הכרויות ואפילו פה בפורום.
לפי מה שהבנתי, הבעיה היא בלפתח קשר, שבשביל זה צריך יכולת ליצור אינטימיות ואמון.
בשביל להגיע לזה צריך לקפוץ למים, ולבחון אם ואיפה בדיוק מתעורר הקושי (בדייט עצמו? במגע? במחוייבות? אינטימיות רגשית? פיזית?).
אם את רואה שאת לא יכולה להתגבר על הקושי לבד, הייתי ממליצה ללכת לטיפול.

בהצלחה!!

shusta

New member

למה נמאס? כי זה לא מוביל אותי לשום מקום זה למה.
ואני יודעת מה אני רוצה מעצמי, אם זאת אני לא רוצה לשקוע או השקיע את עצמי בתוך איזו פנטזיה או חלום שעלול שלא להתגשם ולהתעורר יום אד ולגלות שרדפתי חיים שלמים אחרי איזו אשליה שלא תתגשם.
ולגבי כל אתרי ההכרויות אני די נגעלת מהם כי הם כמו שוק בשר בעיני, יש לי שתי חברות שכל הזמן באתרים האלו, וזה ממש כמו בדיחה כי הן כבר מחליפות 'חוויות' ו'השגות' על כאלו שהן ראו או פנו אליהן באתרים האלו, אפילו היו שהתחולו עם אחת ולא הלך הם פנו לשניה. האבסורדי בזה היה שלחברה אחת היו שניים שהתחילו איתה ואף היו איתה בערך שלושה חודשים זרקו אותה ואחרי תקופה עברו לשניה.
תודה בכל אופן לכולכם על התגובות.

למעלה