איך אנחנו יודעים שטרמפ הולך להיות הנשיא הבא של ארה"ב?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לפי זה שמניית הרשת החברתית שלו עלתה בתוך שלושה שבועות ב170%.
תראו...
אנשי בורסה שאוהבים להמר הם לא מהמרים סתם, הם מחפשים תמיד הימור בטוח בעיקר
ולפי הסקרים, לאמריקאים פשוט נמאס מהפרוגרס הדמוקרטי החלש הנרפה והמחליא של ביידן והסגנית הטיפשה שלו.
אתם חייבים להבין שהאמריקאים הם עם מאד פטריוטי..
הם יודעים שקמלה האריס (הפקידה של אובאמה)
לא תחזיר בשום אופן ובשום צורה את אמריקה לגדולתה.
לדעתי בעוד שלושה שבועות שמות כמו ביידן, קמלה האריס, אנטוני בלינקן ושות'..
יהיו לא יותר מאשר אפיזודה קשה, שחורה, אפילה, לוחצת, כואבת, אבל למזלנו הטוב גם חולפת.
עכשיו אני לא אומר שהיחסים אם טראמפ יהיו "נופת צוף של וורדים ושושנים"..
אבל לפחות הוא יקל עלינו עשרות מונים.
אלמלא ביידן ווחבורת מזדייניו, היינו כבר מזמן מסיימים את המלחמה בעזה כשהחטופים חזרו לביתם.

סבא שלי עליו השלום לימד אותי שתמיד יש לאמר גם מילה טובה בשבחו של אדם שזה עתה "ירדת" עליו..
בעיקר אדם שדאג לשלוח לכאן מטוסים מלאים בחימושים חשובים ויעילים.|מטוס|
אז הנה מילה טובה לביידן:
הלוואי שתלך לעזאזל חתיכת זקן דפוק ומטומטם.
ואל תשכח לקחת איתך את המנוולת הסתומה. :-/
"נשואה ליהודי" עאלק. |יעני|

למה מניית הרשת החברתית של טראמפ זינקה ב-170% בתוך שלושה שבועות? (msn.com)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
טראמפ הוא פסיכופט בלתי צפוי.
אף אחד (כולל הוא) לא יודעים כיצד יגיב.

אני מסכים איתך, אני בהחלט מסכים איתך
שלא תחשוב שאני אופורי ולא מודאג.
אני מודאג.
טרמפ הוא מסוג האנשים שילחצו על ההדק הגרעיני מבלי להניד אפעף.
לכן אני מודאג.
הסינים, הרוסים, הצפון קוריאנים, האיראנים.. אלו כולם מחרחרי מלחמה..

evglev1

Well-known member
מנהל
אצלך הקישור של ג'קי נפתח?
אצלי זה לא נפתח, הם רוצים שאעשה מנוי על עיתון הארץ.
תבין...
גם אם הם יתנו לי את העיתון חינם, אני לא אפתח אותו. :)
כן באמת איך מצפים שיהודים ישלמו כדי דעות אנטישמיות. מלא שהם שונאים את בני עמם אבל הם גם רוצים כסף יהודי על האנטישמיות שלהם?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כן באמת איך מצפים שיהודים ישלמו כדי דעות אנטישמיות. מלא שהם שונאים את בני עמם אבל הם גם רוצים כסף יהודי על האנטישמיות שלהם?
נכון, אתה באמת צודק , זאת חוצפה להתפרנס בארץ האבות משנאת הבנים.
אבל אני מאמין שיש להם קהל לקוחות דיי רחב שמוכן לשלם כל פרוטה ולו רק כדי לטבול בתוך מכונת הרעל הזאת.

jackie111

Well-known member
אצלך הקישור של ג'קי נפתח?
אצלי זה לא נפתח, הם רוצים שאעשה מנוי על עיתון הארץ.
תבין...
גם אם הם יתנו לי את העיתון חינם, אני לא אפתח אותו. :)
בארה"ב גוברים הקולות שקוראים לעיתונאים ולמומחי בריאות הנפש להכריז על הנשיא לשעבר כמשוגע. לא כולם משוכנעים שזה רעיון טוב

נתנאל שלומוביץ
15 באוקטובר 2024

ג'ורג' קונוויי היה במסלול המהיר לתפקיד בכיר במשרד המשפטים של דונלד טראמפ. עורך הדין הרפובליקאי המצליח הוא זה ששיכנע את אשתו, הסוקרת קליאן קונוויי, לקבל את הצעת טראמפ ולהצטרף לקמפיין שלו ב–2016. אולם בתוך שנה נפערה תהום פוליטית בין בני הזוג. בעוד שהיא הפכה לדמות בולטת בתנועה הפופוליסטית, וזכורה כמי שטבעה את המונח "עובדות אלטרנטיביות" בימיו הראשונים של טראמפ בבית הלבן, בעלה למד להתחרט על מעשיו. מאז הוא מנסה לכפר עליהם.
הניצחון של טראמפ בבחירות לפני שמונה שנים הוביל את משפחת קונוויי לנדוד מניו יורק לוושינגטון. קליאן קונוויי היא האישה הראשונה שניהלה קמפיין מוצלח לנשיאות, ומונתה ליועצת התקשורת הבכירה של ממשל טראמפ. כך הכיר בעלה ג'ורג' מקרוב את המועמד. "בשלב הזה כבר היו אנשי צבא שיצאו נגד טראמפ", שיחזר קונוויי בראיון ל"ניו יורקר" בחודש שעבר, "כי הם זיהו בו השתקפות של דמויות אחרות מההיסטוריה, אבל אני עדיין תמכתי בו ב–2016.
"חשבתי שזה הישג מרשים של אשתי, שגרמה למוקיון הזה להיבחר, אבל לא חשבתי שהוא יהיה כל כך גרוע. הרי הוא הקיף עצמו באנשים טובים בהתחלה, אז הנחתי שעמוק בפנים יש שם נורמליות כלשהי. אבל די מהר, מרגע ההשבעה, היה לי ברור שיש בו משהו דפוק. וזה העסיק אותי מאוד. למה הוא כזה?"

השאלה הזאת המשיכה להטריד את מנוחתו של קונוויי, גם כשקרא באפריל 2017 מאמר של העיתונאית אלכס מוריס במגזין "רולינג סטון". "היא לקחה את ספר האבחנות הפסיכיאטריות (DSM–5), ועברה על כל הסעיפים של הפרעת אישיות נרקיסיסטית. יש תשעה סעיפים, וחמישה מספיקים כדי להגיע לדיאגנוזה. הוא ענה על כולם. אני בכלל עורך דין, ורגיל לנסות להוכיח טיעון בכמה שלבים, אז אמרתי לעצמי: אוקיי, הנה תשעה סעיפים שאני צריך להוכיח. התחלתי לעשות את זה, ועד הסוף הבנתי שהוא לא כשיר לתפקיד".
בזמן שקליאן עבדה בבית הלבן, היה ג'ורג' בין ההוגים של "פרויקט לינקולן". יחד עם אסטשרטגים רפובליקאים לשעבר, כמו ריק ווילסון וסטיב שמידט, שעבדו עם ג'ון מקיין ושנפלטו מהמפלגה ששינתה את פניה תחת טראמפ, השיק קונוויי מיזם ראשון מסוגו, שכל תכליתו היתה להציק לטראמפ, לערער אותו ולהיכנס לראש שלו. כשנה לפני הבחירות שבהן הפסיד לג'ו ביידן הם החלו לפרסם תשדירים בערוצי הטלוויזיה בדרום פלורידה, שם הוא מתגורר, ועוררו עליהם את חמתו.
הפיצוץ הראשון עם הנשיא דאז הגיע כבר במרץ 2019, כשקונוויי חלק את ממצאיו מה–DSM במאמר במגזין "אטלנטיק". זה הוביל לעימות הפומבי הראשון בין השניים. "ג'ורג' קונוויי, שלעתים מכנים אותו מר קליאן, פשוט מקנא בהצלחה של אשתו, וכועס שאני לא נתתי לו עבודה", צייץ טראמפ. "אני בקושי מכיר אותו, אבל תראו איזה לוזר ואיזה בעל מהגיהנום!" קונוויי לא נשאר חייב והגיב לו: "נראה שאתה נחוש להוכיח שאני צודק. בהצלחה! אתה משוגע". בשנה שעברה הכריזו בני הזוג על פרידה.
סדרת תשדירים של רפובליקאים נגד טראמפ מבקשת להיכנס לראש של הנשיא לשעבר ולערער אותו. הם מצטטים את היועץ לביטחון לאומי לשעבר שטען שאינו כשיר, את יו"ר בית הנבחרים שהכריז שהוא "פופוליסט ונרקיסיסט", ואת התובע הכללי שכינה אותו "אדם מעורער"
האנשים שמאחורי פרויקט לינקולן רואים בו סיפור הצלחה — הם מדגימים כיצד התשדירים הוויראליים שלהם מוציאים את טראמפ מדעתו — אבל לקונוויי זה לא מספיק. המיזם החדש שלו, המכונה Anti–Psychopath PAC ("ועדת הפעולה הפוליטית נגד הפסיכופת"), מבקש לחנך את הציבור ולהפיץ את התובנות שלו בנוגע לנפש ולאישיות של טראמפ. "המיזם נועד להבליט את חוסר היציבות הנפשית של דונלד טראמפ", נכתב באתר הארגון, הפועל כגוף פוליטי

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בארה"ב גוברים הקולות שקוראים לעיתונאים ולמומחי בריאות הנפש להכריז על הנשיא לשעבר כמשוגע. לא כולם משוכנעים שזה רעיון טוב

נתנאל שלומוביץ
15 באוקטובר 2024

ג'ורג' קונוויי היה במסלול המהיר לתפקיד בכיר במשרד המשפטים של דונלד טראמפ. עורך הדין הרפובליקאי המצליח הוא זה ששיכנע את אשתו, הסוקרת קליאן קונוויי, לקבל את הצעת טראמפ ולהצטרף לקמפיין שלו ב–2016. אולם בתוך שנה נפערה תהום פוליטית בין בני הזוג. בעוד שהיא הפכה לדמות בולטת בתנועה הפופוליסטית, וזכורה כמי שטבעה את המונח "עובדות אלטרנטיביות" בימיו הראשונים של טראמפ בבית הלבן, בעלה למד להתחרט על מעשיו. מאז הוא מנסה לכפר עליהם.
הניצחון של טראמפ בבחירות לפני שמונה שנים הוביל את משפחת קונוויי לנדוד מניו יורק לוושינגטון. קליאן קונוויי היא האישה הראשונה שניהלה קמפיין מוצלח לנשיאות, ומונתה ליועצת התקשורת הבכירה של ממשל טראמפ. כך הכיר בעלה ג'ורג' מקרוב את המועמד. "בשלב הזה כבר היו אנשי צבא שיצאו נגד טראמפ", שיחזר קונוויי בראיון ל"ניו יורקר" בחודש שעבר, "כי הם זיהו בו השתקפות של דמויות אחרות מההיסטוריה, אבל אני עדיין תמכתי בו ב–2016.
"חשבתי שזה הישג מרשים של אשתי, שגרמה למוקיון הזה להיבחר, אבל לא חשבתי שהוא יהיה כל כך גרוע. הרי הוא הקיף עצמו באנשים טובים בהתחלה, אז הנחתי שעמוק בפנים יש שם נורמליות כלשהי. אבל די מהר, מרגע ההשבעה, היה לי ברור שיש בו משהו דפוק. וזה העסיק אותי מאוד. למה הוא כזה?"

השאלה הזאת המשיכה להטריד את מנוחתו של קונוויי, גם כשקרא באפריל 2017 מאמר של העיתונאית אלכס מוריס במגזין "רולינג סטון". "היא לקחה את ספר האבחנות הפסיכיאטריות (DSM–5), ועברה על כל הסעיפים של הפרעת אישיות נרקיסיסטית. יש תשעה סעיפים, וחמישה מספיקים כדי להגיע לדיאגנוזה. הוא ענה על כולם. אני בכלל עורך דין, ורגיל לנסות להוכיח טיעון בכמה שלבים, אז אמרתי לעצמי: אוקיי, הנה תשעה סעיפים שאני צריך להוכיח. התחלתי לעשות את זה, ועד הסוף הבנתי שהוא לא כשיר לתפקיד".
בזמן שקליאן עבדה בבית הלבן, היה ג'ורג' בין ההוגים של "פרויקט לינקולן". יחד עם אסטשרטגים רפובליקאים לשעבר, כמו ריק ווילסון וסטיב שמידט, שעבדו עם ג'ון מקיין ושנפלטו מהמפלגה ששינתה את פניה תחת טראמפ, השיק קונוויי מיזם ראשון מסוגו, שכל תכליתו היתה להציק לטראמפ, לערער אותו ולהיכנס לראש שלו. כשנה לפני הבחירות שבהן הפסיד לג'ו ביידן הם החלו לפרסם תשדירים בערוצי הטלוויזיה בדרום פלורידה, שם הוא מתגורר, ועוררו עליהם את חמתו.
הפיצוץ הראשון עם הנשיא דאז הגיע כבר במרץ 2019, כשקונוויי חלק את ממצאיו מה–DSM במאמר במגזין "אטלנטיק". זה הוביל לעימות הפומבי הראשון בין השניים. "ג'ורג' קונוויי, שלעתים מכנים אותו מר קליאן, פשוט מקנא בהצלחה של אשתו, וכועס שאני לא נתתי לו עבודה", צייץ טראמפ. "אני בקושי מכיר אותו, אבל תראו איזה לוזר ואיזה בעל מהגיהנום!" קונוויי לא נשאר חייב והגיב לו: "נראה שאתה נחוש להוכיח שאני צודק. בהצלחה! אתה משוגע". בשנה שעברה הכריזו בני הזוג על פרידה.

האנשים שמאחורי פרויקט לינקולן רואים בו סיפור הצלחה — הם מדגימים כיצד התשדירים הוויראליים שלהם מוציאים את טראמפ מדעתו — אבל לקונוויי זה לא מספיק. המיזם החדש שלו, המכונה Anti–Psychopath PAC ("ועדת הפעולה הפוליטית נגד הפסיכופת"), מבקש לחנך את הציבור ולהפיץ את התובנות שלו בנוגע לנפש ולאישיות של טראמפ. "המיזם נועד להבליט את חוסר היציבות הנפשית של דונלד טראמפ", נכתב באתר הארגון, הפועל כגוף פוליטי
אני רואה בסיפור הזה ניסיון לנטרל את טרמפ באמצעים שאינם דמוקרטיים.
לקחת מועמד לנשיאות ולדביק לו הבחנה שהוא פסיכופת זה הרי בערך מה שהשמאל מנסה לעשות לנתניהו כבר הרבה שנים
אך למזלנו הרב ללא הצלחה יתרה, תאר לעצמך מה היה קורה למדינה שלנו אילו למשל לפיד היה רוה"מ בעת הזו.
אני נחרד ומזועזע רק מעצם המחשבה שזה בדיוק מה שהיה יכול לקרות לנו..
ואתה יודע מה עוד יותר מחריד אותי?
העובדה שהשמאל הפרוגרסיבי (גם כאן בישראל) המטרה אצלו מקדשת את כל האמצעים.
אם צריך לשרוף כבישים...
אז שורפים כבישים.
אם צריך לשרוף שוטרים
אז שורפים שוטים.
בקיצור, אין לכם אלוקים.

jackie111

Well-known member
אני רואה בסיפור הזה ניסיון לנטרל את טרמפ באמצעים שאינם דמוקרטיים.
לקחת מועמד לנשיאות ולדביק לו הבחנה שהוא פסיכופת זה הרי בערך מה שהשמאל מנסה לעשות לנתניהו כבר הרבה שנים
אך למזלנו הרב ללא הצלחה יתרה, תאר לעצמך מה היה קורה למדינה שלנו אילו למשל לפיד היה רוה"מ בעת הזו.
אני נחרד ומזועזע רק מעצם המחשבה שזה בדיוק מה שהיה יכול לקרות לנו..
ואתה יודע מה עוד יותר מחריד אותי?
העובדה שהשמאל הפרוגרסיבי (גם כאן בישראל) המטרה אצלו מקדשת את כל האמצעים.
אם צריך לשרוף כבישים...
אז שורפים כבישים.
אם צריך לשרוף שוטרים
אז שורפים שוטים.
בקיצור, אין לכם אלוקים.
זו כתבה מדעית. לא כתב אותה איש יחסי צבור.
הם מביאים דעות של מספר פסיכולוגים ומדענים.
יש בה גוונים שונים של אבחון.

אבל המסקנה היא שטראמפ בלתי צפוי עם הפרעה
נפשית. פסיכופת.

jackie111

Well-known member
תשדיר הראשון נפתח עם קריינות בקולו של קונוויי, בפנייה ישירה לנשיא לשעבר. "היי דונלד, כל החברים שלך, כל האנשים שעבדו איתך, כולם חושבים שאתה משוגע", הוא נשמע אומר. במרכז הפריים רואים את טראמפ, יושב, עם מבט מהורהר, כשסביבו צצות דמויות רפובליקאיות בולטות, כמו בועות, עם דברים שאמרו עליו.

הראש של הסנאטור טד קרוז מופיע ראשון, מזכיר את הפעם שבה אמר "האיש לא יודע לומר את האמת, אבל זה הולם נרקיסיסט". ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של טראמפ במשך שנה וחצי, מגיח לצד הציטוט "אינו כשיר". ראשו של יו"ר בית הנבחרים לשעבר פול ראיין מספק תזכורת לכך ש"טראמפ הוא פופוליסט ונרקיסיסט". גם התובע הכללי וויליאם בר, שעזב את תפקידו בימים שבהם ניסה טראמפ למנוע את חילופי השלטון, מופיע עם אזהרה שלפיה "המדינה הפכה להיות טיפול פסיכולוגי מתמשך של אדם מעורער".

התשדיר כמעט לא סוקר בכלי תקשורת מרכזיים בארה"ב, אך זה לא מפתיע לאור עמדתם הקבועה בנוגע לאתיקה עיתונאית. המגיש והפרשן הרפובליקאי לשעבר ג'ו סקרבורו התלונן כמה פעמים כי עורכי הטור שלו ב"וושינגטון פוסט" פסלו מאמרים שבהם ניסה לאבחן את מצבו הנפשי של הנשיא. העורכים הראשיים של "הפוסט", "הניו יורק טיימס", "פוליטיקו" ועוד כלי תקשורת נדרשו לסוגיה ב–2018 בעקבות התבטאות טראמפ שלפיה הוא "גאון יציב נפשית". כל כלי התקשורת המרכזיים נאלצו לתהות על קנקנו הנפשי של הנשיא והגיעו לאותה מסקנה: עיתונאים אינם רופאים או מטפלים מוסמכים, ואינם יכולים להציע דיאגנוזה קלינית.

דין באקה, עורך הטיימס דאז, הסביר כי הוא מנחה את כותביו "לכתוב עובדות, לא ספקולציות". הוא הזכיר את "כלל גולדווטר" — הכינוי לסעיף 7 בתקנון האתיקה של אגודת הפסיכיאטרים, האוסר עליהם לנתח באופן מקצועי אישי ציבור על סמך התרשמות מרחוק. הסעיף הזה נוסף לתקנון בעקבות כתבה מ–1964, שבה פסיכיאטרים ניסו לנתח את הנפש של הסנאטור השמרן בארי גולדווטר, מועמד הרפובליקאים לנשיאות. מרטין ברון, שהיה אז עורך הפוסט, אמנם הזכיר כי "הכלל הזה תקף לפסיכיאטרים, לא לנו העיתונאים", אך הדף גם הוא ניסיונות לפרסם ניתוחי אישיות של טראמפ.

נערך לאחרונה ב:

jackie111

Well-known member
חלק נוסף באותו סעיף בתקנון, מזכיר ד"ר ערן רולניק — פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי והיסטוריון — הוא גם "חובה מוסרית להשתתף בפעילויות שונות התורמות לקהילה ושיפור החיים הציבוריים". לדבריו, "מחובתם של רופאים לא רק לומר לאנשים לחבוש כובע בקיץ ולשטוף ידיים. חשוב שמומחים בתחום בריאות הנפש יעזרו לאנשים להבין את הסכנות שבפרקטיקות פוליטיות מסוימות, או בהתנהגויות קבוצתיות מסוכנות".

אבל, הוא מסייג, "מיותר לעשות מדיקליזציה לשיחה החשובה הזאת. אנחנו מוקפים בהמון בעלי מקצוע ובעלי תפקידים שלא היית רוצה לחשוב שבוחן המציאות שלהם לקוי והם חסרי שיפוט ותובנה. אתה צריך אבחנה פסיכיאטרית כדי להעיר לנהג אוטובוס שנוהג כמו מטורף? אתה שולח לטיפול קבלן שיפוצים מופרע שלא דואג לביטחון הדיירים? אתה צריך שפסיכיאטר יגיד לך שהמורה של הילד שלך הוא חסר גבולות?

"הקמפיין הזה מיושן ולא מהדהד את עולם החרדות של הדור הזה, אלא של דור הבייבי בום. המושג 'חוות דעת פסיכיאטרית' אולי מושך עדיין קצת תשומת לב ועוזר לציבור להיזהר מההשלכות של בחירה בפוליטיקאי 'משוגע', ואפשר להיעזר בתובנות מתחום מדעי הנפש כדי להבין החלטות פוליטיות מן העבר, אבל זה לא רק אנכרוניסטי אלא גם מדרון חלקלק".

הבעיה בתיוג של טראמפ כמשוגע היא שזו לאו דווקא בעיה מבחינת התומכים שלו. "בחיים הציבוריים יש חשיבות למשוגעים טובים", אומר ד"ר ערן רולניק. "יש מנהיגים ואמנים פורצי דרך שהם גם נרקיסיסטים וגם פסיכופתים, וזה לא בהכרח מפריע לנו"
פרופ' גולן שחר, מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן־גוריון, אומר כי "גם אם בשיחת קפה בקרב פסיכולוגים אני יכול לומר משהו, לצאת לציבור עם אבחנה — על טראמפ או על כל אדם אחר — זה בעייתי". רולניק מדגיש כי האתגר הוא מעבר לדיאגנוזה. "הוא לא פסיכופת סטנדרטי. זה הרבה יותר הרה גורל ומתוחכם. עם הפוליטיקאי אתה לא באינטראקציה אישית, ואין לך כלים לדעת מיהו באמת ולאן הוא חותר. הוא מוגן בהמון מעגלים של יחצ"נים, גורמים אינטרסנטיים ומשתפי פעולה, עם כישורים כריזמטיים ויכולות יוצאות דופן של גניבת דעת. יש לטראמפ עמדת כוח יוצאת דופן בתוך מפלגה שלא כולם בה פסיכופתים. יש לו כוח כמעט בלתי מוגבל כשהוא נשיא, ואי אפשר להיפטר ממנו".

בעיה נוספת בניסיון לתייג את טראמפ כמשוגע, טוען רולניק, היא שזו לא בהכרח בעיה עבור קהל היעד של התשדירים. "בחיים הציבוריים יש גם חשיבות למשוגעים טובים, כאלה שלא נרתעים ממוסכמות ומדעות קדומות, לפורצי דרך ואפילו לאנשים חסרי מעצורים שתורמים לסביבה. יש טייסים נועזים, יש מנהיגים ויש אמנים פורצי דרך שהם גם נרקיסיסטים וגם פסיכופתים, וזה לא בהכרח מפריע לנו". הוא מציין את רונלד רייגן, ש"נחשב ליצן חסר יכולת כשנבחר לנשיאות, וקיבל החלטות לא שגרתיות שההיסטוריה שפטה די בחיוב", או את אילון מאסק, שיש לו "מיליוני צעירים מעריצים והוא לא פחות נרקיסיסט, חסר מעצורים או תאב שררה מדונלד טראמפ". "צריך לעזור לאנשים להקשיב ולהבין את המשמעות של מה שפוליטיקאים אומרים ועושים ולא לתת להם אבחנות", הוא מסכם.

jackie111

Well-known member
פרופ' טל אייל, פסיכולוגית חברתית מאוניברסיטת בן־גוריון, מצביעה על שורת מחקרים המדגימים את כוח המשיכה של אותן תכונות שטראמפ מבטא. היא אומרת כי "נרקיסיזם ופסיכופתיות עשויים להיתפס באופן חיובי בהקשר הפוליטי, כתכונות שאפילו תורמות למנהיגים. זו מחשבה ברוח 'כל המנהיגים קצת משוגעים', וזה בעצם עוזר להם לפעול ולהגיע להישגים. במקרה של טראמפ אפשר להניח שתומכיו גם רואים בו איש עסקים מצליח ומעריכים אותו על כך, ואולי תופסים את המאפיינים הללו ככאלה שתרמו להצלחתו".

היא מדגישה, עם זאת, כי לא נמצא קשר חיובי בין נרקיסיזם כתכונת אישיות ליכולת להנהיג בפועל, בניגוד ליכולת להיבחר. מחקר מ–2008, של איימי בורנל באוניברסיטת אוהיו, הראה דווקא קשר שלילי בין נרקיסיזם ליכולת לבצע את התפקיד: סטודנטים מילאו שאלונים ונחלקו לקבוצות כדי לבצע מטלה אישית ולקיים דיון. בסיום הם התבקשו להעריך את יכולת המנהיגות של כל אחד מחברי הקבוצה. מי שאובחנו קודם לכן עם רמות נרקיסיזם גבוהות קיבלו הערכות גבוהות יותר על יכולת המנהיגות שלהם, אבל רמת הביצוע בפועל לא היתה גבוהה ביחס לאחרים. פרופ' אייל מסבירה ש"הנטייה של נרקיסיסטים לבטא את דעותיהם ולעשות זאת באופן בטוח ונחרץ גורמת לאנשים להתרשם מהם בטווח המיידי. ומנגד, היותם מרוכזים בעצמם והקושי שלהם לנהל קשרים בינאישיים חמים ואמפתיים פוגעים בתפקוד שלהם לאורך זמן".

למעלה