איך הכיתה שלי מתחלקת....

amitoosh

New member
איך הכיתה שלי מתחלקת....

אני לא יודע איך זה אצלכם, אבל אצלי, יש משהו מאוד מוזר בכיתה. עד כיתה ג` היינו 4 כיתות בבי``ס שלי, אח``כ צמצמו אותנו ל3, הייתה לנו בכיתה ג` , ד`, מורה חרטא!, לא היה אכפת לה טיפה מהגיבוש שלנו, אפילו לטיולי משפחות לא הגיעה, אבלה. סליחה, אני קצת מעוצבן, היום המורה שלי צעקה עליי. בקיצר, היינו לא מגובשים, אבל המחנכת שלנו עכשיו כזאת טובה, אנחנו כיתה מאוד מגובשת, כמובן שלא לגמרי, אבל כמו תמיד בכיתה שלי יש את הקבוצות של ילדים, וככה זה מתחלק: א`. הבנות הבנות הערסיות והפרחות - האלה שבאות לכיתה בבגדים מזעזעים למינהם, לא מבינות מילה ממה שהמורה אומרת, ולדעתי הן באות לבי``ס בשביל מקום לשיחה ארוכה... הבנות הלא מקובלות - החננות, הלא מצחיקות, הלא הכי יפות, אבל דווקא מאוד חכמות, ובגלל זה אני מסתדר איתן... הבנות המקובלות החכמות - האלה שחכמות, אבל גם אם זה, עדיין חשוב להן המעמד החברתי , מצחיקות, ואיתן אני הכי מסתדר בכיתה. תקראו לזה הומו, אבל אני כמעט מדבר רק איתן. זוהי חלוקת הבנות, עכשיו נעבור לגורילות, הבנים. הבנים הערסים והקוליים - הבנים שכל מה שהם יודעים זה כדורגל, כדורגל ואולי גם קצת כדורגל... לא יודעים מ`זה המושג הקשה הנקרא לימודים, או לא לאחר... ובגלל זה הם נקראים קוליים, בגלל הריבים, המכות, הזיעה, ועלק שרירים, כן, תגידו שאני מקנא בהם, אבל תאמינו לי שלא!. הבנים החננות - שוב בול כמו הבנות, לא מצחיקים, מכוערים, וכל מה שהם מצטיינים בו זה לימודים, ואגב... טעיתי שאני רק מדבר עם הבנות אלא גם איתם, מצטער... הבנים החכמים וככה ככה מקובלים - אני ביניהם, וזו קבוצה קטנה של איזה 4, 3 תלמידים בסה``כ. לסיום, כמובן יש את המעורבבים, למשל יש לי חבר, החבר הכי טוב מתוך הכיתה, שהוא גם משחק כדורגל וכל זה, אבל גם חכם מאוד. אני נורא נהנה איתו, זה פשוט כיף. אנחנו בכיתה 35 תלמידים ואנחנו מגובשים למרות הקבוצות. וזה צל``ש למחנכת שלי, יעל, זה כיף להיות בכיתה הזאת. שווה לקום בבוקר בשבילה... זהו, מעמית בן 11 וחצי...

sharon91

New member
אמממ

דבר ראשון.. להיות עם הבנות לא נקרא הומו............... דבר שני.. להגיד חכם ודי מקובל.. פששש צנוע.. בכל אופן, יש לך מזל שיש לך מחנכת טובה, בכיתה ז` וח` הייתה לי מחנכת פשוט מעולה! כאילו.. בלי קשר לגיבוש של כיתה.. למי איכפת מזה בכלל..??? כל אחד נמצא עם החברים שלו פשוט.. השנה יש לי מחנכת נורא מעצבנת שמדברת אלינו כמו לסתומים.. אבל חפיף..

amitoosh

New member
קודם כל מצטער...

נכון הייתי קצת שוויצר, זה לא בסדר. דבר שני, כן חשוב הגיבוש של הכיתה, ואם את לא מבינה למה אז... טוב, נו לא משנה, בקיצר, תודה על התגובה, עמית בן 11 וחצי...

בטח שהגיבוש חשוב!

שרון, בד``כ אני מסכימה איתך, אבל לא הבנתי ממש למה התכוונת כשאמרת, זת`אמרת - כתבת, שהגיבוש לא חשוב?!?!?!?!? בטח שהגיבוש חשוב! חשוב מאוד אפילו, אפשר לומר! נכון, את צודקת בזה שבד``כ מסתובבים בחבורות, אבל מדי פעם צריך לארגן איזהשהוא מפגש כללי. כמו שהמורות המעצבנות האלה תמיד אומרות (אבל הן צודקות): ``אתם פה ביחד בביצפר יותר מאשר אתם בבית! אז כדאי שתהיו חברים אחד של השני!`` וזה באמת נכון... גיבוש זה לא להיות החברים הכי טובים. זה להיות חברים. פשוט חברים. תמיד הקטע של החבורות ישאר, זה בטוח. כי לכל אחד יש ת`חברים שלו, ת`סביבה שהוא מעדיף, זה ברור לי וזה מובן מאליו, זה טבעי וזה נורמאלי לחלוטין! אבל אני לא מבינה למה לא צריך להתגבש? למה לא חשוב להתגבש? בזה אני חולקת על דעתך! אולי לא הבנתי אותך נכון... אולי תוכלי להסביר למה התכוונת. ביי כולם עדי

sharon91

New member
תראי..

אם לגיבוש את קוראת ``להיות ביחסים סבירים`` עם שאר הילדים בכיתה.. אז כן, אנחנו מגובשים.. אין יבים ושטויות בתוך הכיתה.. אם כבר בשכבה.. אבל לא בכיתה.. כי סתם, דבר ראשון, כמעט שום דבר לא לומדים עם הכיתה.. דבר שני, אם הם לא חברים שלך, אז למה לך להיות אתם? כאילו, נכון, להיות ביחסים נורמליים.. אבל לדעתי לא צריך יותר מזה...

שלומצי

New member
ביננו

כשאומרים את המילה ``צריך``- זה כבר מוציא את החשק לעשות משהו, בטח שגיבוש. נראה לי שדברים כאלה קורים באופן טבעי, אנשים שיש ביניהם מכנה משותף גדול- תחומי עניין, תחביבים, טעם במוסיקה, דברים כאלה, מתחברים ביניהם, אין טעם לעשות משהו בצורה מאכותית אחרת זה לא עובד.

sharon91

New member
גם לא רוצה להשמע מתנשאת..

זוכר.. טטניקים מתנשאים בלה בלה... אבל, ביסודי הגיבוש באמת היה מאוד חשוב, אבל עכשיו.. כבר ממש לא, כי אף אחד לא רוצה לבלות עם כל הכיתה.. כי כל אחד אוהב את החברים שלו.. ויש מספיק מה לעשות.. וחוצמזה.. אתה לא צריך להצטער או משהו כזה.. זה היה בצחוק..

שלומצי

New member
ארץ ישראל

עמיתוש, בעצם החלוקה שלך מתארת כל קבוצה של אנשים שאפשר לפגוש בארץ, אם אתה הולך לים, אם אתה הולך לקולנוע, אם אתה הולך לבית ספר, כל איש שונה מהשני ובכל קבוצה של אנשים אפשר למצוא את החנון, הערס, הפרחה, האינטלקטואל, הליצן, הדחוי, ככה זה עובד, לא? אני לא יודעת למה אתה מתכוון שאתה אומר שאתם מגובשים, בסופו של דבר כל אחד מוצא את מקומו עם שניים שלושה ארבעה אנשים שהוא מסתדר איתם, נראה לי קשה מאוד להיות מגובש ל35 אנשים בעת ובעונה אחת!

uvi

New member
ככה זה

ככה זה כמעט בכל מקום וזה גם לא משתנה כ``כ הרבה עם הגיל השינוי היחיד כשגדלים הוא שהכיתה היא כבר לא מרכז החברה יש את השכבה ויש גם אנשים מבתי ספר אחרים אז למרות שזה נשמע שדווקא טוב לך שם, חבל שלא יהיו לך גם חברים בנים. אני בטוחה שתכיר המון כאלה שיתאימו לך בדיוק בהמשך. בהצלחה.....

למעלה