איך כותבים שם באנגלית

שיוש82

New member
איך כותבים שם באנגלית

שלום, אולי אתם יודעים איך כותבים באנגלית את השם אּיפְאַה? זה שם אירי. תודה

Ice Age

New member
באמת? שיט, איזה פדיחה

כשעבדתי בדבלין היתה אחת שקראו לה Aoife (היה כתוב לי בדוח) וקראתי לה אוייפי או משהו כזה כי לא ידעתי איך לבטא.

Ice Age

New member
תשובות

אני עבדתי ועדיין עובד מדי פעם בייעוץ ללקוחות שלנו שם. כל ביקור הוא של שבוע שבועיים אז אני ישן כמובן במלונות. טיילתי שם הרבה (אני נשאר אחרי שבוע העבודה לעוד קצת טיולים, ברכב או באופניים). עכשיו אנחנו מקימים שם סניף מקומי אז אני מניח שאגיע יותר בתקופה הקרובה.

jonbaum

New member
אני רואה שהחברה נמצאת במודיעין

אתה גם שם באיזור? אחי גר במודיעין, ברחוב בשם נחל זוהר, אבל אני עדיין לא הייתי שם כי הוא עבר לשם לפני איזה שנתיים ואני כבר יותר משש שנים לא הייתי בארץ.

Ice Age

New member
וואלה

כן, אני גר ממש קרוב. למעשה המשרד שלנו עבר מהכתובת שרשומה באתר לרחוב מעל נחל זוהר.

jonbaum

New member
יש עוד כמה שמות איריים

שבהם אין הרבה קשר בין האיות לבין ההגיה: Niamh מבטאים כמו Neeve Caoimhe מבטאים Kweeveh Caomhghin מבטאים Kwiveen Siobhan מבטים Shivawn ויש עוד מלא שאני לא מצליח לחשוב עליהם כרגע.

Ice Age

New member
זה פשוט נוראי!

גם לבריטים או אמריקאים שמגיעים לאירלנד יש בעיה עם ההגיה של שמות כאלה או שזה רק לנו?

jonbaum

New member
למי שאין נסיון עם אירלנד

גם אם הוא אמריקאי או אנגלי, אין שמץ של מושג איך לבטא את השם Caomhghin (או איך שכותבים את זה). אגב, זהו השם שהפך ל Kevin באנגלית. כך גם עם שמות של מקומות. לדוגמא Dun Laoghaire שזהו אומנם הכתיב הנכון של השם באירית (ואז בעצם צריך לבטא אותו Doon Lehrer אבל באנגלית נטו יותר נכון לדעתי לכתוב את השם הזה Dun Leary. ובאמת לאחד הדרכים שמובילות למקום הזה קוראים The Old Dun Leary Road בכתיב הזה.

למעלה