איך להפטר מעשב הגה מצוי?

שלומיקק

New member
שלום רב
בגינה של ביתי החדש נמצא העשב הגה מצוי. הוא מצוי בכל הגינה.
הבית צמוד לשטח משק חקלאי עזוב שכמובן מלא בעשב הרע הזה.
מקריאה בגוגל נראה , שזה עשב קשה במיוחד עם שורשים עמוקים מאוד .דבר שמתסכל מאוד.
אני חובב גינון מושבע וחולם על גינה בריאה שמלאה בצמחים ועצים.
איך בכל זאת ניתן להיפטר ממנו? האם יש תקווה?

ממה שאני קורא,ראונדאפ לא יכול נגד העשב הזה וגרלון ככ רעיל שלא יאפשר צמיחה בכלל .מה עושים??
תודה

נערך לאחרונה ב:

מיכי 10

Member
סתם נכנסתי לכאן, ונתקלתי בשאלה שלך.
אולי קראת בעצמך, עכ"פ, בפורום משתלות יגור מצאתי קטע שמתייחס לצרה הצרורה הזאת:
ואני מדגישה את מה שכדאי לך אולי לעשות, אם יש לך המון סבלנות.
בהצלחה,
מיכל.

"הדברת הגה מצוייה

הודעה על ידי גרטמן יואב » 18 אוקטובר 2018, 07:20

מתחיל בסיפור: עומק השורשים לפעמים יותר מ5 מטרים!!!
בחורף פשוט מסירים את החלקים העליונים והם חוזרים רק באביב ולקיץ.
בשדות כמעט ומתעלמים מהם ומהינבוט שקצת יותר גרוע מההגה.(הגה מצוי-לא מצויה)
רעיונות לטיפול: אם לא אכפת לך שלא תהיה לך גינה,רסס בגרלון. השמדה כמעט בטוחה אבל גם מונע גידול להרבה שנים.
אם אתם סבלניים: מריחה תכופה של קצוות הצמח בראונד אפ,יתכן ותפתור אחרי זמן בלתי ניתן לחיזוי ,את הבעיה."

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
סתם נכנסתי לכאן, ונתקלתי בשאלה שלך.
אולי קראת בעצמך, עכ"פ, בפורום משתלות יגור מצאתי קטע שמתייחס לצרה הצרורה הזאת:
ואני מדגישה את מה שכדאי לך אולי לעשות, אם יש לך המון סבלנות.
בהצלחה,
מיכל.

"הדברת הגה מצוייה

הודעה על ידי גרטמן יואב » 18 אוקטובר 2018, 07:20

מתחיל בסיפור: עומק השורשים לפעמים יותר מ5 מטרים!!!
בחורף פשוט מסירים את החלקים העליונים והם חוזרים רק באביב ולקיץ.
בשדות כמעט ומתעלמים מהם ומהינבוט שקצת יותר גרוע מההגה.(הגה מצוי-לא מצויה)
רעיונות לטיפול: אם לא אכפת לך שלא תהיה לך גינה,רסס בגרלון. השמדה כמעט בטוחה אבל גם מונע גידול להרבה שנים.
אם אתם סבלניים: מריחה תכופה של קצוות הצמח בראונד אפ,יתכן ותפתור אחרי זמן בלתי ניתן לחיזוי ,את הבעיה."
מצחיקולה!
את מעתיקה "הגה מצוייה" ואת מתקנת ל"מצוי". אז זה בכ"ז מצויה.
קשה להדביר. אולי להניח ניילון שחור על האדמה, ש"ישרוף" את הצמח בחום ולא יאפשר לו להטמיע.
ובאמת לא פשוט להיפטר ממנה...
עודה שיואב גרטמן ממשתלת יגור נפטר והצמח ממשיך לחיות ולהציק.

מיכי 10

Member
אני לא מצחיקולה, כי לא אני תיקנתי ממצויה למצוי או להיפך. אלא בפירוש כתבתי שמצאתי את הקטע הנ"ל בפורום של משתלת יגור.
ולא זו בלבד שכתבתי שאני מעתיקה, גם הוספתי מירכאות בהתחלה ובסוף, כדי להדגיש שזה ציטוט, ולא חומר שכתבתי בעצמי!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני לא מצחיקולה, כי לא אני תיקנתי ממצויה למצוי או להיפך. אלא בפירוש כתבתי שמצאתי את הקטע הנ"ל בפורום של משתלת יגור.
ולא זו בלבד שכתבתי שאני מעתיקה, גם הוספתי מירכאות בהתחלה ובסוף, כדי להדגיש שזה ציטוט, ולא חומר שכתבתי בעצמי!
עדיין שמח לפגוש אותך כאן. לא צירפתי קישור לצמח השדה ושם רשום שבעבר התייחסו לצמח כזכר וכעת שינו לנקבה. מידע חשוב מאד! מה שמזכיר לי את אותה אישה שרצה אחר אוטובוס שהחל בנסיעתו וצעקה: "אוטובוס. חכי!" הנהג עצר ואמר לה: "אבל אוטובוס הוא זכר". והיא השיבה: "רצתי. לא הספקתי להסתכל בין הגלגלים". היום זה לא היה קורה כי ההנחיות בחוק קובעות שנהג שעוצר לאחר שהחל בנסיעתו עובר על החוק.

מיכי 10

Member
תודה, משה.
נכנסתי בעקבות שאלה שנשאלתי בפרטי, ע"י חבר וירטואלי שהשתתף גם הוא בפורום גינון, אבל שאל בנושא שלא קשור לפורום זה.
וכשראיתי את שאלתו של שלומיקק, סתם רציתי לעזור בקטנה, למרות העובדה שהבנתי שאדמה שצומחים בה הנעצוצים הנוראים האלה, נחשבת די אבודה. והוא הרי חלם על גינה יפה וטובה, וצר לי עליו. זו בעיה ממש מבאסת.

שמחתי שכתבת בדיחה לא גסה, הפעם, וכן משעשעת. תודה.
ושבת שלום. |1תפוזון||פרח|

למעלה