איך להרגע?

איך להרגע?

היי, אני לומדת נהיגה כבר ארבעה חודשים ושבוע הבא בעזרת ה' אני ניגשת לטסט ראשון. הטסט מאז ומתמיד הלחיץ אותי, אבל החלטתי לעבוד על עצמי ועל הבטחון העצמי שלי, הופתעתי מעצמי לטובה כי זה דווקא עזר,היום כמה רגעים לפני אני הרבה פחות לחוצה. אני יודעת שבלי לחץ והתרגשות אני עוברת . אבל... אני פוחדת שברגע האמת אני בסופו של דבר אני אלחץ. כי בסך הכל אני אדם מאוד (מאוד!) לחוץ. אז רציתי לבקש את עצתכם איך להרגע מהמבחן הזה ? תודה מראש.

נושנוש יקרה

שאלת מליון הדולר הופיעה שוב: איך להגיע לטסט ללא לחץ. האמת? לא ניתן! הטסט הזה, למרות שניתן לעשותו אינספור פעמים ולמרות שכשמסתכלים עליו לאחר שעוברים אותו רואים כמה טפשי היה לקחת אותו כל כך ללב, בסופו של ענין הוא צרת רבים. כולם נלחצים בו. עצתי לך הינה להמשיך לתרגל מצב דמוי טסט, עצמי עינייך, דמייני אותך נכנסת לרכב כשהבוחן מימינך, דמייני עצמך נוסעת, בטוחה שיודעת לסוע, לא נלחצת מהוראות הבוחן ומגיע ליעד בבטחה. תרגלי בדמיונך מצבים שונים אותם את עשויה להדרש בטסט. בנוסף, שנני לעצמך, שקרוב להניח שתעברי וגם אם לא, תעברי בטסט הבא בדומה לבני ישראל האחרים. זה לא סוף העולם ואני מבטיחה לך שלבסוף תהיי גם את עם רשיון מיוחל. חזרי לדווח לנו תוצאות הטסט. טל

תודה רבה לך טל,

אני אעשה את זה. מעודד לשמוע שאני לא הלחוצה היחידה. יהיה טוב.

יעלי03

New member
כשאת מדמיינת את הטסט

ובהמשך אני מציעה לך - כשאת מתרגלת את הטסט בדמיון. כהכנה לטסט, תתחילי לדמיין את עצמך מהרגע שאת קמה בבוקר, מה את עושה בדיוק. שלב שלב- קמה.. מתרחצת.. מה את לובשת.. מה את אוכלת.. וכו', דמייני איך את יוצאת מהבית ומגיעה אל הטסט, נכנסת לרכב דמיני עצמך נוסעת בביטחה, מרוכזת ובטוחה כשאת מקבלת את הוראות הבוחן.. חשוב שתנסחי לעצמך את כל מה שיקרה במילים חיוביות בלבד (אל תגידי לעצמך שאת "לא נלחצת"- התת מודע לא קולט את הלא ואז נשאר הנלחצת) . חיזרי ודמיני את כל התהליך כמה פעמים בהצלחה יעל

נכשלתי

ודווקא באתי רגועה ושידרתי בטחון !! החיים בזבל

למעלה