איך להשקיע 350 + 700 אשח

איך להשקיע 350 + 700 אשח

יש לי 350 אשח נזילים
ועוד חצי מדירה בשווי 1.5 אשח (החצי שווה 750 אשח).

על הדירה כולה משלמים שכד של 4200 בחודש.
אני תוהה מה לעשות עם הכסף בתקופת אי וודאות זו.

נדלן להשקעה - תקופת אי וודאות בגלל גזרות כחלון החדשות. אולי דירות מירושה יתשחררו במרכז הארץ.

שוק ההון להשקעה - אגח עם מחמ עד בינוני - מניבים מעט מאוד וגם הם צפויים לרדת עם עליית הריבית. המשבר בסין שהממשלה הסינית מסתירה. המשבר ביוון שלא יימצא לו פתרון הולם.

בקיצור - מה הייתם מציעים כדי למנף הכי טוב את הכסף?
להשאיר את הדירה ואת המזומן לעוד 4 חודשים בתקווה שדברים יתבהרו (לכאן או לכאן) - אולי ירידות בבורסת ישחררו לחצים בועתיים.

*כמובן שאי אפשר לתזמן את השוק ההון. אבל כמה וכמה כתבות טוענות שבמדדים ארה״ב יש כמה אינדקטורים לבועה.

טווח השקעה - אם זה נדלן- לפחות 5 שנים
אם זה שוק ההון - אולי בעתיד ארצה נדלן ולכן לטווח של עד 4-5 שנים
אני צעיר בן 31. בלי משפחה או מחוייבות כספית אחרת.
כיון שיש לשוק זמן לתקן. אני חושב שאבחר ברמת סיכון בינונית.
משהו מקביל ל 45% מניות - 55% סולידי אחר

השקעה נבונה

שלום לך.

השאלה ששאלת חשובה ואין ספק שמעניינת מאוד אנשים בקבוצת הגיל שלך.
בהיותי איש מקצוע מתחום הנדל"ן אני חושב שזה לא ממקומי לייעץ לך בנושא השקעות אלטרנטיביות, כגון מניות או אג"חים, אני יכול לייעץ לך מה לדעתי השקעה נבונה בנדל"ן עבורך.

כפי שאתה יודע בעשורים האחרונים השקעה בנדל"ן בארץ הצליחה להוכיח את עצמה לטובה, כל מי שרכש דירה לא הפסיד את הכסף שהשקיע אלא החזיר אותו ואףהרבה יותר.

אני תמיד ממליץ למי שיש לו טווח של מספר שנים אחת משתי אופציות:
1. רכישת דירה חדהש על הנייר שערכה יעלה עד לסיומה בכ-15%.
אופציה זו טובה מאחר וגם התשלומים נעשים לפי התקדמות הבנייה.

2. השקעה בשכונות מתפתחות בעיר. דוגמא לשכונה מסוג זה היא סובב פלורנטין. ברחובות הקטנים הסובבים את השכונה הסואנת ישנם נכסים במחיר יחסית נמוך, אותם ניתן כבר היום להשכיר במחירים כמעט כמו בפלורנטין ובחלקים שונים בעיר, ועוד מספר שנים כאשר השכונה תתפשט גם ערכו של הנכס יעלה עם כל האזור.

השקעות אלה הן יחסית בטוחות ומניבות תשואה יחסית גבוהה ללא סיכון רב.

האם כבר חשבת מהן האופציות המועדפות בעיניך?

למעלה