איך לפעול?

משתגע1

New member
איך לפעול?

סיימתי קשר רציני של כמעט שנתיים ואני מתמודד והכל טוב ויפה אבל.....
יש לי ילד בן שלוש + שמאוד קשור לאקסית ולשני ילדים שלה הם היו מתראים כל סופש שני כשהו היה ישן אצלנו
ולפעמים גם באמצע שבוע שהיינו עושים דברים ביחד
בפעמים האחרונות שהינו ביחד (אני והוא) הוא שאל אותי הרבה פעמים איפה הם? ועניתי תמיד בבית או קייטנה
ואני לא יודע איך לספר ? אם בכלל?

תודה מראש

איך כדאי לפעול

ראשית כמה שאלות: האם קיים סיכוי שאתה והאקסית תחזרו לחיות יחד או שהפרידה סופית ומוחלטת?
במידה והפרידה היא החלטה סופית, אני חושבת שניתן להסביר לילד בן 3+ את הדברים בצורה ברורה ופתוחה, לא להסתיר שכן הוא מכיר אותם שנתיים ושואל שאלות. לא צריך להרבות בתיאוריםף אלא לדבר במילים ברורות וכאלה שיתאימו לרמת הבנתו. למשל - אני ו-X היינו חברים והיום אנחנו כבר לא אוהבים אחד את השני ולכן היא נשארת בבית שלה עם הילדים שלה ואני בבית שלי, איתך.
סביר שבנך ישאל שאלות וזה המקום לפתוח את הדברים ולספק לו תשובות. חשוב שיבין שאין לו כל קשר לפרידה ושהוא נשאר אהוב כפי שהיה, גם עליך וגם על האקסית שלך.
במידה והקשר הסתיים לעת עתה, אך קיים סיכוי לא מבוטל שתחזרו, תשובתי תהיה מעט שונה.

משתגע1

New member
נכון לעכשיו זה נראה סופי

אבל בעבר כבר נפרדנו וחזרנו אז אני לא 100 % בטוח
אני עדיין מאוד אוהב אותה ומוכן לנסות שוב אבל צריך 2 לטנגו והX לא רוקדת בימים אלה
בכל מקרה תודה על התשובה
סתם תוסף
גרושתי בטוחה שאני צריך לדבר איתו על זה
אני לא רוצה לשבור לו את הלב הקטן ואולי עדיין הX ואני נשאר בקשר אז הוא עדיין יראה אותם מדי פעם

בקיצור מבולבל

מבינה את הבלבול

מצד אחד, זה לא נכון "להשאיר את הילד באוויר", הוא יעשה מבולבל לא פחות ממך.. מצד שני, לא כדאי לספר על פרידה, כשיתכן מצב של חידוש הקשר.
אפשר לומר לילד שכרגע אבא מעדיף להיות איתו קצת לבד, בלי הבחורה וילדיה. ייתכן שבקרוב הוא יפסיק לשאול עליהם ואז אין צורך בהמשך שיחה. ייתכן שעם הזמן הוא ישוב וישאל ואז (אני מניחה שאז אולי תדע לאן הקשר עם האקסית מוביל) תוכל לומר לו את הדברים שכתבתי לך בהודעה הראשונה וייתכן כמובן מצב שתחזרו להיות בקשר, גם אם פחות אינטנסיבי ואז אפשר להסביר שלפעמים הם עסוקים וכשהם פנויים הם שמחים להיפגש אתכם.
כדאי לספק תשובות ברורות וחד משמעיות. בגיל הזה כן כדאי לשתף, אך כאמור, בקווים כלליים (לא צריך להכניס ילד בן שלוש לדינמיקה המורכבת של הזוגיות).

למעלה