איך מונעים טעינות חוזרות של הסוללה בניידים של לנובו?

LLEM

New member
איך מונעים טעינות חוזרות של הסוללה בניידים של לנובו?

שלום לכולם.
לאחרונה רכשתי מחשב נייד של לנובו Legion Y540 אחרי לא מעט שנים עם נייד של אסוס. בהתחלה חיפשתי מחשב עם סוללה נשלפת, על מנת למנוע טעינות חוזרות ללא בקרה, אבל אז אמרו לי שברוב הניידים של היום הסוללה לא נשלפת, וישנו מנגנון חכם שמונע טעינות חוזרות לא מבוקרות.
לצערי המחשב אינו מונע מחזורי טעינה מיותרים. המחשב מחובר לחשמל רוב הזמן, מפסיק לטעון את הסוללה ב-100%, אך הסוללה בינתיים נפרקת מעצמה, וכשתגיע לרמה מסוימת (נגיד 95%), יתחיל מחזור טעינה חדש ומיותר.
האם אפשר למנוע את זה? אולי זה קשור בכלל למערכת ההפעלה (חלונות 10)? או אולי אפשר לשלוט על זה דרך ה-BIOS?
או אולי זה לא לפורום הזה?

N641

New member
כל בעלי המחשבים הניידים מהשנתיים האחרונות

נתקלים בסוגיה הזו ותמוה בעיניי שלא נמצא פתרון גורף מטעם היצרנים לעניין הזה.
במיוחד כשרוב המשתמשים היום, לוקחים ניידים כתחליף לדסקטופ.
&nbsp
פתרון אחד הוא לנתק ולחבר את המטען כשהסוללה מגיעה ל-80-90 ול-30-40 בהתאמה וחוזר חלילה.
&nbsp
הענין הוא שאצלך מדובר בנייד עוצמתי במיוחד עם זמן סוללה לא גבוה במיוחד ודרישות חשמל ממטען של 230W. זה לא נוח בעליל לנתק ולחבר כל שעתיים לערך.
&nbsp
זכור לי ממחשבי לנובו אחרים שישנה תוכנה מובנת שעוצרת את הטעינה ב- 80 אחוז וכשהסוללה מגיעה ליעד הזה, התוכנה מגבילה את הטעינה ומכאן והלאה המחשב ישאר על 80 אחוז והכוח יועבר למחשב דרך המטען בלבד ללא טעינה נוספת של הסוללה. אני רק לבטוח שהתכונה הזו מיושמת במחשבי Legion. שווה לבדוק בחוברת ההוראות שהגיעה עם המחשב או לחילופין להוריד אותה כ-PDF מהאתר של לנובו.

N641

New member
לדוגמה כאן

(בסרטון מדובר על לנובו מסדרת ThinkPad)

שימוש בנייד כמחשב שולחני

מציע להוציא את הסוללה ורכוש במקרה הצורך (הגנה בפני הפסקות חשמל) אל פסק ולחבר אליו את המחשב.
להשתמש בסוללה רק כאשר באמת יוצאים מהבית.

למעלה