איך מחשבים את אורך אנטנת הT לפי התד

zzz102

New member
איך מחשבים את אורך אנטנת הT לפי התד

כלומר במידה ואני משדר על התדר 93.0 איך אני מחשב את אורך האנטנה לפי התדר שבו אני משדר .. ? תודה לעוזרים !

4Z7GBA

New member
אם אתה מדבר על האנטנה

ששאלת עליה כאן לפני כמה ימים זאת אנטנה רגילה רק הצורה דומה ל T אורך האנטנה הוא חצי אורך גל אתה מחלק מהירות האור {3 כפול 10 בחזקת 8 } חלקי התדר שווה אורך גל את האורך גל אתה מחלק ל2 המקרה שלך את החצי אתה מחלק לשתיים ואז קיבלת את האורך של שני הצדדים {איפה שהאנטנה מיתפצלת ל T }

zzz102

New member
תודה על העזרה ו......

במידה והתדר הוא 93.7 למשל...מה האורך שצריך להיות בכל מוט של האנטנה ? אשמח אם תפרט יותר לגבי "מהירות האור {3 כפול 10 בחזקת 8 } חלקי התדר שווה אורך גל את האורך גל אתה מחלק ל2 המקרה שלך את החצי אתה מחלק לשתיים ( חצי של מה ? ) ואז קיבלת את האורך של שני הצדדים {איפה שהאנטנה מיתפצלת ל T } תודה !

החישוב:עד 4M ש"ח או 3 שנות מאסר שידורי רדיו ללא רישיון וללא זיכיון ואחזקה של תחנה לשם שידור, מהווים עבירה לפי פקודת הטלגרף, לפי חוק הבזק ולפי חוק הרשות השנייה לשידורי רדיו וטלוויזיה. סעיף ‎32 (א) לחוק הרשות השנייה, קובע קנס בסך ‎3,158,000 ש"ח או שלוש שנות מאסר למשדרים בלא היתר. ס' ‎10 (ב) לפקודת הטלגרף האלחוטי קובע קנס בסך ‎900,000 ש"ח למשתמשים בתדר רדיו שלא כדין. ש.נ. הורשע בעבירות שעניינן קיום שידורים בתחנות שידור ללא זיכיון, קיום תחנת טלגרף אלחוטי, אחזקת מכשיר טלגרף אלחוטי ללא רישיון, וכן שימוש בתדר רדיו שלא בהתאם לייעוד התדרים ולהקצאתם - עבירות על חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו התש"נ ‎1990 - ופקודת הטלגרף האלחוטי (נוסח חדש) תשל"ב ‎1972. בגזר דינו בבית-משפט השלום ברמלה דן אותו השופט לשמונה חודשי מאסר בפועל, לעונשי מאסר על תנאי ולקנס כספי בסך ‎200,000 ש"ח.

4Z7GBA

New member
הוא אולי מצחיק אבל הוא צודק במאה

אחוז מסיבה זאת נתתי לך רק הדרכה איך פותרים ת התרגיל ולא פתרתי אותו אם אתה רוצה להיות כאן בפורום ולקבל תשובות על שאלות אתה בהחלט מוזמן רק אל תצפה שיענו לך על דברים שהם לא חוקיים או שאפילו יעירו לך חובב שעבר מיבחנים של מישרד התקשורת ואפילו אחד שלא עבר יודע מה קורה כאשר משדרים בתדרים שלא לנו אם שיבוש תדרי רשות שדות התעופה והנמלים {מטוסים שלא יכולים לנחות ספינות שלא יכולות להכנס לנמל} או שיבוש תדרים של מגן דוד אדום {וחלילה כתוצאה מזה פרמדיק לא יכול לקבל הדרכה מרופא איל לטפל בפצוע} וכולי וכולי וכולי לא חסרים דברים כאלו בהנחה שאתה רוצה לשדר אתה לא חושב על שאר הדברים שזה משפיע ושוב אתה מוזמן להיות כאן מתי שאתה רוצה וכמה שאתה רוצה רק בלי שאלות על דברים לא חוקיים

zzz102

New member
תעשו לי טובה ..

מדובר במשדר של חצי וואט ותאמין לי שהוא לא יפיל מטוס או יגרום לפרמדיק לאבד קשר עם הממונה עליו. ואם זה יפריע אולי רק בסרטים או בחלום, עוצמה כזו בחיים לא יכולה לגרום לבעיה בשדה התעופה או במקום אחר,אני גם בצפון כך שאין לי שדה תעופה מול המקום שבו מונך המשדר או מטוס ועובר מעל למשדר. ביקשתי עזרה בתרגיל לא מעבר לזה ...ואם זה לא חוקי זה בעיה שלי אני ישב בכלא ותאמין לי לא בגלל זה שעזרת לי לפתור תרגיל ... ערב טוב רבותי אלי

zzz102

New member
גם לומד וגם משדר מחר אני ישים מול..

הבית שחל משדר קילו וואט שלא תוכל לקלוט עוד רדיו אתה רוצה ?

למעלה