איך מעודדים את המפגינים השמולנים לצאת להפגין ולסכן את חייהם?

שמלת תחרה1

Well-known member
ביבי ישלם על כול האשמות נגדו בב19 שנים בכלא.
האם אתם רואים את ביבי בכלא בגלל האשמות שיש נגדו?

Harrington

Well-known member
מנהל
ביבי ישלם על כול האשמות נגדו בב19 שנים בכלא.
האם אתם רואים את ביבי בכלא בגלל האשמות שיש נגדו?
לא צפוי לקרות.
גם אם יורשע, ויוזכר שאנחנו עדיין מאוד מאוד רחוקים מהשלב הזה ולא יודעים אם בכלל יגיע אי-פעם, איש לא ידבר על 19 שנות מאסר. פשוט לא רלוונטי.

אבל כאמור, המשפט עדיין לא התחיל בכלל. איש עוד לא יודע כיצד ייראו דיוני ההוכחות. איש עדיין לא יודע מה התביעה תצליח להוכיח, מה ההגנה תטען כנגד. הכל השערות, הערכות, המצאות, ושאר מרעין בישין.

אולי וגם זה אולי לא קטן, במהלך המשפט נוכל להתחיל להעריך דבר או שניים. בוודאי שנלמד כמה דברים שכרגע שאנחנו כולנו מדקלמים מבלי שהלכה למעשה יהיה לנו שמץ של מושג ירוק לגביהם. וגם אז יתכן שנטעה בהערכותינו. אבל לפני כן? לפני שנשמע את טענות שני הצדדים במהלך המשפט, לפני שנשמע את הראיות ואת העדים, לפני כל זה? סתם משחק ניחושים ולא מעבר לכך.

משתפרת1

Well-known member
לא מאמינה שיקבל 19 שנים בכלא.
איכשהו נראה לי שאחרי כמה וכמה וכמה וכמה דיונים בבית המשפט העו"דים התותחים ישיגו איזה הסדר שיחסוך הרבה זמן למערכת ויהיה נוח לנתניהו.
ברור שקיימת האפשרות שהמשפט יתנהל עד הסוף ויצא זכאי. לא נראה לי שזה יקרה, אבל מה שנראה לי צריך להתקבל בהסתייגות מכיוון שאינני מקצועית ואינני מכירה את פרטי הפרטים של החומר.

לא מאמינה שיקבל 19 שנים בכלא.
איכשהו נראה לי שאחרי כמה וכמה וכמה וכמה דיונים בבית המשפט העו"דים התותחים ישיגו איזה הסדר שיחסוך הרבה זמן למערכת ויהיה נוח לנתניהו.
ברור שקיימת האפשרות שהמשפט יתנהל עד הסוף ויצא זכאי. לא נראה לי שזה יקרה, אבל מה שנראה לי צריך להתקבל בהסתייגות מכיוון שאינני מקצועית ואינני מכירה את פרטי הפרטים של החומר.
לדעתי תיק 4000 לא ידון מאחר והפרקליטות והמשטרה חטאו כנגד
אלוביץ' חטאים שלא יסלחו... ובמקום לבזות את להב ואת בן ארי
הפרקליטות תודיע שעקב בעיה טכנית היא מסירה את התיק.
ישנה בעיה קשה לפרקליטות מול מוזס וידיעות אחרונות... כי שם
עוד ימצאו קשרים לא כשרים בין מוז ללפיד... לגנץ ועוד.
כך שישאר תיק הסיגרים והמתנות... ופה ילכו בתי המשפט והפרקליטות
עד לסוף המר... עד אז יהיו בחירות...
בן ארי כבר לא תהיה בגלל הבתים שלה ושאר מעשים...
מנדבליט יהיה או אסיר או מובטל בבית...
גנץ ואשכנזי ישחקו שש בש על המרפסת...
ולפיד יהיה ראש האופוזציה.

שמלת תחרה1

Well-known member
לדעתי תיק 4000 לא ידון מאחר והפרקליטות והמשטרה חטאו כנגד
אלוביץ' חטאים שלא יסלחו... ובמקום לבזות את להב ואת בן ארי
הפרקליטות תודיע שעקב בעיה טכנית היא מסירה את התיק.
ישנה בעיה קשה לפרקליטות מול מוזס וידיעות אחרונות... כי שם
עוד ימצאו קשרים לא כשרים בין מוז ללפיד... לגנץ ועוד.
כך שישאר תיק הסיגרים והמתנות... ופה ילכו בתי המשפט והפרקליטות
עד לסוף המר... עד אז יהיו בחירות...
בן ארי כבר לא תהיה בגלל הבתים שלה ושאר מעשים...
מנדבליט יהיה או אסיר או מובטל בבית...
גנץ ואשכנזי ישחקו שש בש על המרפסת...
ולפיד יהיה ראש האופוזציה.
יש הטוענים שתיק 1000 יכניס את נתניהו לכלא.

Harrington

Well-known member
מנהל
לדעתי תיק 4000 לא ידון
התיק יידון. אלא אם כן הפרקליטות תחזור בה מכתב האישום, מה שנכון לעת הזאת לא עומד כלל על הפרק.
השאלה תהיה האם הדברים שכתבת (בין השאר) יוכלו להשפיע על הכרעת הדין (מעבר לשאלת האשמה הכללית כמובן).

דיברגנט חדש

Well-known member
התיק יידון. אלא אם כן הפרקליטות תחזור בה מכתב האישום, מה שנכון לעת הזאת לא עומד כלל על הפרק.
השאלה תהיה האם הדברים שכתבת (בין השאר) יוכלו להשפיע על הכרעת הדין (מעבר לשאלת האשמה הכללית כמובן).
בוודאי שישפיעו, אלא אם כן, השופטים ינקטו עמדה פוליטית ולא יילכו כנהוג במקרה של עדויות שנלקחו בניגוד לחוק.

Harrington

Well-known member
מנהל
בוודאי שישפיעו, אלא אם כן, השופטים ינקטו עמדה פוליטית ולא יילכו כנהוג במקרה של עדויות שנלקחו בניגוד לחוק.
אין דרך לדעת בשלב זה. קודם כל אין לנו מספיק מידע. הרי כל דבר שאנחנו שומעים בעניין מגיע בהכרח מגורם בעל אינטרס. פעם זאת ההגנה שיש לה אינטרס מובהק ולצערי, גם התביעה כבר הוכיחה מזמן שהיא לא נקייה מאינטרסים כאלו כך שגם עליה (ומתוך כך על אלו שמפרסמים את מה שהיא מדליפה להם) לא ניתן לסמוך.

שנית מבחינה משפטית השאלה אם ראיה הושגה בדרך חוקית או לא, לא שוללת את אותה ראיה. בניגוד לארצות הברית למשל, שם ראיה תישלל אוטומטית במקרה כזה, בישראל זה עובד אחרת. על כן ממש לא ניתן לומר שזה "בוודאי" ישפיע. זה תלוי בשלל גורמים ולאו דווקא מעיד על עמדה פוליטית או דעה קדומה של הרכב השופטים.

למעלה