איך קוראים בעברית לאביזר עם דוקרני הברזל

lady_anne

New member
איך קוראים בעברית לאביזר עם דוקרני הברזל

שמניחים בתחתית הכלי נועצים בו פרחים? אני מתרגמת מאמר בנושא ואודה למי שיוכל לעזור.

../images/Emo140.gifאביזר עם דוקרני ברזל

נקרא דוקרן בעברית,אני אשמח לעזור לך בכל שאלה הקשורה לשזירת פרחים,בהצלחה . אטיאס רחל מעצבת בפרחים

ruthi50

New member
שזירת זר

רחל שלום לך קראתי את הדאר שלך ונראה לי שאת מאוד בקיאה בנושא אני למדתי אבל עוד קשה לי במיוחד בסידורים לשאלה כשיש לי זר עם כל מיני פרחים ואני צריכה לשזור בזר 3 ליליות היית שמה אחד במרכז הזר או היית משלבת אותו מסביב שאלתי מספר שוזרות ומסתבר שכל אחד עושה את זה אחרת אשמח אם תעני לי מה נכון תודה

../images/Emo187.gifזר קשור בוקט

עיצוב רב צדדי,מורכב מחומר צמחי ,העיצוב יכול להיות חופשי או בקבוצות , העיצוב חייב להיות בעל צורה מוגדרת, עים צדודית כיפתית מוגדרת, הדרגה בגודל ובצבע החומרים יגרום לשווי משקל, את חייבת להתחיל את הזר בציר יציב שסביבו בונים את הזר להוסיף עלווה, הליליום פתוח כפרח מרכזי לפזר מסביבו פרחים ואת שאר הליליום בהמשך תישתדלי 3 ליליום כך יהיה שווי משקל חזותי , אל תשכחי שהבניה של הזר חיב להיות ספירלי, אשמח לענות לשאלותיך בעתיד. אטיאס רחל מעצבת בפרחים.

ruthi50

New member
תודה

רחל תודה על ההתייחסות בעניין הזה של הסיפרלה מאוד קשה לי כשאני עובדת עם מספר סוגי צמחים לפעמים זה יוצא ולרב אני מאבדת את הסיפרליות אם יש איזה שיטה מקצועים אשמח לדעת חוץ מהעצה להתנסות הרבה כי גם את זה אני עושה

../images/Emo140.gifזר קשור

צר לי לאכזב אותך, גם לי לקח הרבה זמן עד שהבנתי את הטכניקה, התעקשתי, קניתי פרחים תירגלתי בבית לקחתי את הזרים למורה שלי, והיא תיקנה את הטעויות, וכך למדתי, רק תירגול, איפה את גרה? אים את גרה בחיפה אפשר לעשות מפגש ואני אלמד אותך בכיף , חוץ מזרים עים פרחים ישנם עוד כמה זרים שאני מכינה , ואני יוצרת פורמה ועליה בונה את הזר הקשור. בכיף ואהבה אטיאס רחל מעצבת בפרחים

בועז בר

New member
אם יש לך 3 ליליות, לדעתי הן צריכות להיות

סביב מרכז הזר כדי לקבל פריסה שווה. לוקח די הרבה זמן עד שמצליחים לעשות ספירלה יציבה, כזו שהפרחים לא 'מטיילים' בזר ומשנים מיקום תוך כדי השזירה... זה קורה בד"כ בזרים שמורכבים מפרחים עם עובי גבעולים שונה. ראיתי פעם שוזרת שהיה לה טריק לזרים כאלה, שלא הסתדרו בקלות ביד: נניח שאת רוצה להכין זר משלוש ליליות ועוד כ-20 פרחים אחרים, נניח ליזיאנטוס, ועוד ירק. היא היתה לוקחת ליליה אחת, מסדרת סביבה כרבע מהכמות של שאר הפרחים והירק, וכך מכינה לה שלושה זרים קטנים עם ליליה במרכז, כל זר קשור בגומיה זמנית. אח"כ לוקחת את שלושת הזרים, משלבת את הספירלות כך שיגעו וימשיכו אחת את השניה (והשלישית...) ואת שאר הירק והפרחים שנותרו, משלימה בהיקף ונקודות החיבור. בשלב הזה נוצר זר גדול, מחולק שווה בשווה מבחינת מרווחים בין הפרחים, אז קושרת את כולם יחד, ולבסוף גוזרת ומושכת את הגומיות החוצה. הספירלה אמנם לא מושלמת, אבל התוצאה לא רעה בכלל... אני אישית מכין את הזרים בשכיבה... אני לא מתכוון שאני שוכב על הריצפה ושוזר
אלא אחרי סיבוב הפרחים הראשון והשני, כשמתחילה להסתמן ספירלה, אני מניח את הזר על השולחן ועובד עליו בצורה הזו. יותר נוח כי הפרחים פחות זזים מצד אחד, אבל מצד שני לא ממש רואים את הצמרת תוך כדי העבודה, אז צריך לדעת מה עושים...

ronaytal

New member
היי, כששוזרים את הזר על השולחן

והליליות כבר פתוחות הן יכולות להפגע (עלי הכותרת שלהן נשברים). לשאלתך רותי- זה עניין של המון תרגול ופיתוח מיומנות השזירה.

../images/Emo187.gifלדעתי בסופו של דבר

חוץ מהטכניקה זה ענין של טעם אישי, ושקונים ליליות תמיד אחד פתוח, ואותו היתי מניחה במרכז ולא לשכוח להרחיק את האבקנים מפני שהם מלכלכים.
אטיאס רחל מעצבת בפרחים

../images/Emo20.gifאהבתי את הטכניקה בשכיבה

את הטכניקה הזו לא מלמדים בבית הספר, אבל שמעתי שההולנדים שוזרים בצורה הזו, אני יישם את הטכניקה בשטח. רציתי באותה הזדמנות לשאול אותך בועז , ברצוני לנסוע לתערוכה בהולנד בפברואר,יש לך פרטים אשמח לקבל . אטיאס רחל מעצבת בפרחים

למעלה