איך קמים ומתחילים מהתחלה... זקוקה למילים חמות

תירסMTL

New member
איך קמים ומתחילים מהתחלה... זקוקה למילים חמות

שלום לכולם, לפני כ-6 שנים עזבתי את הארץ יחד עם בעלי לארץ הולדתו. היום אחרי 6 שנים הוא החליט שאינו מאושר ועזב אותי.... כשאני גם מתמודדת עם סרטן (תודה לאל לא סרטן קטלני). אני מתעקשת לחזור לארץ עם שתי בנותינו. אין לי שום אפשרות נפשית, רוחנית להשאר כאן. הילדות בנות 9 ו- 6. כרגע אנו במשא ומתן והוא הסכים שאני אחזור עם הילדות כאשר הוא ישלם מזונות וכו'. אני לפני ניתוח בינוני שוב להסרת גידול נוסף שצץ לו. יחד עם זה מתמודדת עם השגת הסכם נורמלי. אני חוזרת לארץ בסך הכל כמעט בלי כלום.... מזוודות. אני כ"כ שבורה והרוסה. נמצאת בשפל שאין כמוהו. מושפלת, הרוסה וממוטטת טוטלית. כמובן שהוא התחבר כבר למישהי, הרי הוא יודע שאני אעזוב עם הבנות בקיץ (בהסכמתו) ונכון שבעצם אני מקבלת את החופש שלי אבל יחד עם זה אני בחרדות נוראיות. איך אני אתמודד בארץ עם כל הקשיים, איך להתחיל מהתחלה ואני בכלל לא מדברת על זוגיות אלה על הקמת חיים מחדש, בריאות, עבודה, עברית לבנות...... אני בחרדה איומה... יש לי משפחה חמה ואוהבת שמחכה שרק אני אגיע - וגם בלי כלום. אני "מתה" לחזור לארץ לחיים שכ"כ אהבתי קודם... אבל .... מצד שני הוא מוכן שאני אשר כאן והוא ישאיר לי את הכל - בית, אוטו, כמובן שאני עובדת... מצבי הכלכלי יהיה הרבה יותר טוב, אבל הנפש שלי הרוסה... אני לא יכולה להשאר כאן. אני מפחדת המחיים....מפחדת המלא נודע..

perach22

New member
היי לך.........

לפני 4 שנים הייתי אני במצבך........ חייתי בחו"ל בשליחות ונפרדתי שם, ולאחר 3 שנים שם שבתי הביתה והתחלתי ההההההההכככככככככלללללל, מחדש. למזלי חיכה לי כאן בית, אבל שוב ההיתי צריכה לשווק את עצמי במקומות עבודה, ובגילנו זה לא פשוט, להכיר חברים חדשים, כי את רוב הישנים, לא ממש מצאתי במצבי החדש, ואם להיות כנה, לא הצלחתי מאוד בזה, לא קל להתחבר מחדש......... לפני 4 שנים בכלל לא חשבתי על זוגיות שניה, רק בשנה האחרונה אני מרגישה שאני יותר מוכנה לזה. להיות כאן בשביל הילדים, לתמוך בהם, למרות שההסתגלות שלהם הרבה, אבל הרבה!!!! יותר קלה משלנו. הם נכנסים ישר למסגרת ומכירים חברים. ההתמודדות שלנו הרבה יותר קשה, והפחדים שלך, במקומם, אבל!!! יש לך משפחה תומכת, וזה מאוד חשוב, אם יש לך חברים ותיקים גם מקל מאוד אבל לא יהיה קל בהתחלה, והכל תלוי בך, איך תעשי כל דבר.. מאחלת לך הרבה כוחות, קודם כל שתבורכי בבריאות !!!! הכי חשוב ולאט לאט הכל יבוא על מקומו, מבטיחה לך. חיזקי ואימצי

my sunshine

New member
כל

פרידה היא קשה. טבען של התחלות חדשות הן להפחיד. אבל, עם כל הקשיים ואין ספק שיש, נסי לקחת מזה את הטוב. להתרגש מההתחלה החדשה... את יודעת, אומרים משנה מקום משנה מזל. לכי תדעי מה ההתחלה הזו טומנת בחובה עבורך. מזלך שיש לך משפחה אוהבת , חמה ומחבקת. זה המון. בהצלחה

אם את מתגרשת בחול

והוא מרויח יותר, מגיע לך בנוסף למזונות ילדים גם מזונות עבורך, אולי כדאי לך, לפני שאת מחליטה סופית לטוס לחופשה ארוכה עם המשפחה

perach22

New member
מזונות אשה

לא ממש קשורים איפה מתגרשים, קשורים לתקופה של עד מתן הגט, במקרה והאשה לא עבדה, בעלה חייב להמשיך לפרנס אותה. אבל בינינו....אם כל כך רע לך, חיזרי הביתה כמה שיותר מהר, יש לך כאן תמיכה משפחתית, תמצאי לעצמך עבודה, ושלא תצטרכי את המזונות שלו........הכי טוב והכי בריא. בכל מקרה אם את חוזרת רק עם מזוודות, הוא צריך לשלם לך בכסף חצי מערך כל הציוד המשותף, כולל דירה אם היא שייכת לכם. ממליצה לך לקרא ספרים בנושא, לומדים מהם הרבה דברים....

תירסMTL

New member
תודה לכל המעודדות - ההסכם שלנו כולל

אנחנו עובדים על ההסכם ביננו. כך שאני חוזרת לישראל בהסכמתו עם מזונות נאותים. ממכירת הבית יתנן לי סכום כסף נוסף שעליו סיכמנו כבר שתחילו הבעיות ביננו. הוא ישאר עם קצת כסף. הנסיעות ביקור של הילדים יהיו על חשבונו. אם הייתי רוצה להשאר כאן (קנדה) הייתי מקבלת הרבה יותר - בית, יותר כסף, אוטו... הכל חומרי. הנפש שלי ריקה מתוכן. אני מוכנה לוותר על כל זה ולחזור לחמימות הישראלית, למשפחה, לאושר ששום כסף בעולם לא יכול לקנות. למי שלא חיי בחו"ל לא יכול להבין את הבדידות שחווים כאן, אני מאחלת לי שלא אזדקק לו בהמשך חיי ואני בטוחה הילדים יהיו מאושרים הרבה יותר בישראל. אני מקווה גם שאני אראה קצת יותר נחת למרות שאני יודעת שזה ייקח קצת זמן... תודה לכולם נשתמע בקרוב.

NOAMI4U

New member
אל תחזרי לישראל - בשום תנאי...!!!

אני לא יודע היבן את נמצאת. בהנחה שמדובר באחת ממדינות המערב ( אירופה המערבית או צפון אמריקה ) - כי אז אסור לך לחזור לישראל. בכל מקרה מערכות התמיכה והרווחה הרלונטיות למצבך טובות פי כמה בעולם המערבי מאשר בישראל.

3 ח

New member
נועם צודק

את צריכה לטפל במחלה שלך, לקבל סיוע בגידול הבנות ובחינוך שלהן, לדאוג לדיור, לרכב, לפרנסה... הכי טוב באמת שתישארי איתן שם. הן דוברות את השפה, יש להן חברות, ואת תהיי מסודרת כלכלית ובריאותית. בעוד כמה שנים, כשתחלימי לגמרי, ואולי תחסכי קצת כסף, והבנות יהיו יותר בוגרות - אולי אז זה יהיה הזמן המתאים לחזור לארץ. (אם לא תכירי מישהו נחמד עד אז...) המשפחה שלך מצטרך בינתיים לבוא לבקר אותך, ולהסתפק ב"ביקורי מולדת" פה ושם.

מנור9

New member
יקירתי, מאחל לך שתמצאי את כוחות הנפש להתמודד

קיימים בתוכנו כוחות אדירים כוחות נפש וריפוי ויש גם דרכים להגיע אליהם. המשבר הזה הוא מנוף לגלות את כוחותיך. אותם כוחות שיובילו אותך אל הפתרונות הם אלה שגם יהפכו אותך לאדם בריא.

תירסMTL

New member
אני כרגע...

במצב שאין בי שום תעצומות נפש.... אני כ"כ שלילית, עייפה פיזית ונפשית.... אני גם מתמודדת עם בעיה בריאותית... קשה לי לראות חיובי כרגע. אני רוצה להגיע למצב של בריאות נפשית ופיזית.. אני מניחה שזה יקח קצת זמן. זמן הוא תרופה להכל .. כך אומרים מנוסים ממני :) תודה רבה

my sunshine

New member
זמן

בעיקר. קחי לך את הדברים אחד אחד... טפלי בבריאותך ואחר כך בדבר הבא.. צעד, צעד... בהצלחה ובריאות... המון בריאות.

מנור9

New member
זה מעגל אחד תלוי בשני

הלחצים מדכאים את פעילות המערכת החיסונית שמגנה עלינו מפני מחלות. אם תצליחי לשבור את הלולאה וליצור ספירלה חיובית בחייך גם הבריאות תשתפר דבר גורר דבר. קל לי כאן לתת עצות פשטניות אבל ככה זה עובד מנסיוני ומנסיונם של אחרים.

תשתמשי בחושים שלך ותפסיקי לפחד ....

החיים מזמנים לך התמודדות לא קלה ... הרפתקאה ממש ... אל תפחדי ..... קחי דף ועט ותכתבי לך את כול אותך הנקודות מהן את מפחדת ובחצי השני של בדף תכתבי את כול הנקודות אשר יגרמו לך להישאר בחול תעברי עליהן תנסי לעכל ולהבין מה באמת עומד מולך ... נראה לי שכשתגיעי לארץ יעמדו לעזרתך משפחה וחברים שמוכנים לקבל אותך כמו שאת רק תתני להם לעזור לך .... בהצלחה מכול הלב.

ינייבוש

New member
תחזרי ומהר

את צריכה חיזוק נפשי ורוחני בארץ יש את זה יותר משם. תיהי חזקה מאמי מחזיק לך אצבעות ומתפלל בשבילך.

למעלה