איכות החיים בעיר

איכות החיים בעיר

זה די מדהים אותי לראות איך לכל עיר יש "אופי" שונה. איך בכל עיר ההרגשה בה שונה... וככה גם בכפר סבא. בדר"כ אני יכול לזהות כפרסבאים ממרחק. ונחמד לי כזה... יש משהו בעיר שהוא מדהים. אבל עדיין- אני לא יכול שלא לחשוב- מה איכות החיים בכפר סבא? חינוך- רעננה עקפה אותנו בסיבוב והוד השרון קרובה לזה גם כן. פנאי חיובי- הרצליה הבריקה לפני שנתיים עם פעילויות בספורטק בלילה ומאז כל קיץ הם עושים המון פעילויות לבני הנוער. איכות הסביבה- טוב, קשה להתחרות בנושא הזה ברעננה (שבכל רחוב יש איזשהו פח מיחזור בקבוקים, סוללות ושאר ירקות), או בפארקים שכבר הוקמו בערים השכנות. אבל גם סתם מהסתובבות ברחוב- זה נראה יותר אסטטי, נקי. או אולי סתם נראה לי "שהדשא של השכנים ירוק יותר"? פיתוח והעשרת בני נוער- ההרגשה האישית שלי היא שבשנים האחרונות העיר שלנו נמצאת בירידה מתמדת. אבל במקביל זו גם ההרגשה שלי בנוגע לכלל החברה. פעילויות עירוניות- עד כמה יש ביטוי ותעסוקה לכלל האוכלוסיות בעיר? אני יודע שלגיל שלי אין כעמט דבר. ולכן אני מוצא את עצמי בערים אחרות רוב השבוע. רווחה- אולי אנחנו "העיר המתנדבת" אבל נראה לי שמבחינת מהות ההתנדבות זה כבר "לא כמו פעם" או "לא כמו שצריך להיות". אין את ההוויה יש את התכל'ס. תעשייה ועבודה- בעוד שרעננה מתקדמת ובאות לשם חברות המובילות, אנחנו עדיין קצת מדשדשים. רק מסתכלים על הבדלי איזורי התעשייה של שתי הערים ורואים איפה אנחנו נמצאים ואיפה הרצליה ורעננה נמצאות. אפשר להמשיך ככה בעוד המון תחומים... עד כמה העיר שלנו באמת טובה? איפה אנחנו אמורים להשתפר? האם בכלל אנחנו אמורים לשנות משהו? הרי לא סתם פתחתי את העניין שלכל עיר יש "אופי" שונה... האם בכלל אנחנו נמצאים בתחרות כלשהי? כך מסתיימת לה מחשבה שמלווה אותי כבר קצת זמן

ba r2 0 1 0

New member
צדקת כשפתחת את ההודעה ב:

"לכל עיר יש 'אופי' אחר". אני חושב (לא בטוח) שה'אופי' של כפ"ס הוא סוג של שילוב בין עיר לכפר. לפעמים מנסים לפתח את החלק הזה, ולפעמים את זה. האמת שזה עונה בעיקר על הנקודה של התעשייה... אין לי עכשיו כל כך זמן להגיב על כל הנקודות שהעלת... אולי יותר מאוחר או מחר
בכל מקרה... נושא מעניין!

ShaniNaor

New member
כפר סבא..

אני מסכימה איתך ברוב הדברים שכתבת פה. ובאמת בלי ללכלך אני חושבת שראש העיר הקודם לא השקיע במיוחד ולכן בכל השנים לא התפתחנו ואפילו היינו במגמת ירידה. אז כן, אומרים כבר הרבה זמן שאין פעילויות פה בכפר סבא, וחבל כי יש לנו אנשים (דגש על הנוער והילדים) עם פוטנציאל שמתבזבז בחוסר מעש. ולמרות כל ההערות לא נעשה דבר מיוחד בנושא (חוץ מיולי נוער:) בנוגע לאיכות הסביבה... אני חושבת שיש פה טעות. כפר סבא זכתה לאחרונה בפרס של "העיר הנקייה" או משהו כזה, שזה כבוד גדול. צריך להתחיל לטפל ולטפח. אבל בסופו של דבר, בדיוק מה שעושה את העיר שלנו לכל כך מיוחדת, זה האנשים והחברה המדהימה שיש לנו פה.

tamas216

New member
לא מסכים עם ההתחלה

יצחק ולד הוא זה שאחראי על הקניון- המרכז המסחרי הגדול של כפר- סבא, בתקופתו החלה פעילות קרן המוסיקה, הוא בנה את כל בתי הספר החדשים (של 20 השנים האחרונות- משנת 1982 ועד לבחירות שנערכו ב-2003 נדמה לי), את האיצטדיון והוא אחראי על פיתוחה של כפר סבא מסביבות 40 אלף תושבים ועד לסביבות ה-80 אלף תושבים כאשר הוא עזב את תפקידו. כפר סבא נראית היום כפי שהוא בנה אותה, אפשר להגיד שהוא השפיע לטובה ואפשר להגיד שהוא השפיע לרעה אבל הוא ראש העיר שכיהן לזמן הרב ביותר ותוכנית המיתאר שהוא הכין (יחד עם זאב גלר והמהנדס העירוני) היא זו שקבעה איך היום תיראה כפר סבא. חבל שלקראת סוף הכהונה הארוכה שלו הוא מעט התנוון מבחינת הפעילות.

ShaniNaor

New member
כןכן זאת הייתה הכוונה שלי.

זתומרת... בשנים האחרונות של הכהונה שלו הוא לא טרח במיוחד.

tamas216

New member
לא בטוח

וגם אם כן, לא אמרתי שהוא טוב אמרתי שהוא השפיע יותר מכל ראש עיר אחר לפניו.

למעלה