אימון במקום כושר קרבי

אימון במקום כושר קרבי

בני בכיתה י' ויש לו חלום להתקבל ליחידה קרבית בצה"ל.
הוא רוצה להתחיל להתכונן והשאלה שלנו הוא כזו- האם אימוני קרב מגע יכולים להחליף את שיעורי הכושר הקרבי? על מה הייתם יותר ממליצים?

כושר קרבי

בוקר טוב ותודה על הפנייה,
בהחלט אימוני קרב המגע כוללים פיתוח אינטנסיבי של כל מרכיבי הכושר הגופני (כוח, מהירות...) ובהחלט בגילאי הנוער האימונים משלבים אלמנטים רבים של חישול וחיזוק רוח הלחימה, הדברים הללו בהחלט מסייעים ויכולים להוות הכנה טובה לשירות משמעותי בצה"ל. בהחלט, נער שהתאמן טרם השירות הצבאי בקרב מגע יהיה בעל יתרון בתחומים רבים על פני חבריו ליחידה ללא רקע דומה. למרות זאת, אימוני הכושר הקרבי כוללים מרכיבים ספציפיים אשר מכינים את החניכים לגיבושים ליחידות השונות. אנחנו לא עוסקים בתרגולות שבאות לדמות גיבוש או טירונות ביחידה קרבית. למרות זאת, מעצם טבעם של האימונים הם בהחלט מסייעים כהכנה. לדעתי האישית אין חובה להתאמן במסגרת של כושר קרבי בכדי לעבור גיבוש ליחידה מובחרת אך בהחלט זו הכנה טובה שיכולה להוות יתרון. כמובן שבמידה וישנה אפשרות, השילוב בין הדברים תהיה האופציה המומלצת ביותר. אנו באופן כללי ממליצים על אימוני קרב מגע כמשהו שיש לעשותו ללא קשר לשאלת הגיוס הצבאי ולכן אם השאלה היא במה לבחור, אנו כאנשי קרב מגע תמיד מאמינים כי כל נער צריך להתאמן בהגנה עצמית. מצד שני, אני יודע כי במסגרות השונות של הכושר הקרבי משלבים אימוני קרב מגע ברם אולם יעודיים יותר לשירות צבאי ופחות כהגנה עצמית אזרחית ליום יום, על איכותם של אימונים אלה איני יכול להעיד לצערי.
לכל שאלה אנו לרשותך.
חג שמח.

safinka

New member
אתה כל כך צודק

הבן שלי שילב אימוני כושר קרבי, יחד עם אומנויות לחימה והוא עבר גיבוש בקלות בשונה מחבריו שהתקשרו.

אני כל כך אוהבת לראות את הרוח הזו אצל צערים- השאיפה לתרום. ישר כוח!

למעלה